54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

ДО ПОРТУ ОЧАКІВ ПОВЕРНУЛИСЯ МАЛІ БРОНЬОВАНІ АРТИЛЕРІЙСЬКІ КАТЕРИ «БЕРДЯНСЬК» І «НІКОПОЛЬ» І РЕЙДОВИЙ БУКСИР «ЯНИ КАПУ». УКРАЇНСЬКІ КОРАБЛІ ЗУСТРІВ ПРЕЗИДЕНТ ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ

21.11.2019

До порту Очаків 20 листопада повернулися малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу». Вони знаходяться у незадовільному технічному стані. Російські військові зняли з суден обладнання. На церемонію зустрічі катерів та буксиру, захоплених майже рік тому поблизу Керченської протоки, до Очакова прибув президент України Володимир Зеленський.

                « Я дуже радий, що наші військові катери на місці. Як ми і обіцяли, що повернемо наших моряків і ми їх повернули, так само військові катери ми теж повернули. Те що ми побачили – дійсно не вистачає обладнання частково. Я побачив стан. Буде розслідування. Вивчимо всі деталі. Ми обов`язково звернемося до російської сторони, щоб вони повернули нам все, що там було»,- наголосив глава держави.

Нагадаємо, малі броньовані катери ВМФ ЗСУ України «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» були заблоковані поблизу Керченської протоки 25 листопада 2018 року, під час здійснення планового переходу з Одеси до Маріуполя. Про намір здійснювати перехід заздалегідь було проінформовано іншу сторону відповідно до міжнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства.

Не отримавши інформації про можливість маневру, екіпажами українських кораблів було прийнято рішення про повернення до порту в Одесі. У відповідь російський катер берегової охорони «Дон» протаранив український буксир. У судна пошкодилися головний двигун, обшивка та леєрне огородження.

                А згодом у бік українських кораблів було відкрито вогонь на ураження і здійснено захоплення катерів силами країни-агресора.

 

               

Події
Підготовка до чергової сесіїї обласної ради
Голова облради Москаленко Вікторія Вікторівна
підписатись на розсилку