54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

ТУРИСТИЧНИЙ РОЗВИТОК МИКОЛАЇВЩИНИ ЗА ІНІЦІАТИВИ ДЕПУТАТІВ

20.11.2019

13 листопада за ініціативи депутата Миколаївської обласної ради Михайла Талпи відбулась робоча поїздка до Національного природного парку «Бузький гард» за участі депутатів обласної ради Анна Воронок, Юрія Крета та головою ГО «Сила села» Олександром Максименко.

Під час поїздки робоча група провела обстеження території урочища «Лабіринт» Трикратського лісу з метою виявлення його туристичного потенціалу та можливості подальшого розвитку й привабливості місцевості для туристів.

Відмітимо, що Трикратський ліс і сьогодні є часто відвідуваний туристами. Проте комфортних умов для відпочинку й туризму не створено. Урочище знаходиться в дещо занедбаному стані і попри свою надзвичайну природню красу не є конкурентним туристичним місцем з огляду на сучасні вимоги відвідувачів.

Трикратський ліс був насаджений патріархом степового лісорозведення графом В. П. Скаржинським у першій половині XIX ст. поблизу маєтку графа в околицях с. Трикрати. На початку урочище було парком з численними стежками і містками через рукави річки, за що ця частина була названа Лабіринтом. Посередині урочища лежить багате рибою озеро, в урочищі водяться вивірки.
Найцінніше надбання урочища — 120—200-літні дуби, кількість понад 350 дерев.

Урочище «Лабіринт» займає древню заплаву та високий корінний берег р. Арбузинка біля її злиття з р. Мертвовод. Тут на площі 147 гектарів зібрано велику колекцію екзотичних дерев і кущів, які гармонійно поєднуються з природними лісовими й лучними ділянками, гранітними відслоненнями, запрудами, каналами і мостами. Все це нагадує знаменитий дендропарк «Софіївка» в м. Умань.
Задля розвитку та туристичної привабливисті регіону депутатами було запропоновано здійснити благоустрій території.

Задля цього 18 листопада в Миколаївській обласній раді була зібрана нарада, в якій під головуванням Вікторії Москаленко за участі депутатів Миколаївської обласної ради Михайла Талпи, Юрія Крета, Владислава Невеселого, Іллі Резнікова, Олександра Каражея, Анни Воронок, радника голови Миколаївської обласної ради Оксани Корсак, директора ДП «Вознесенське лісове господарство» Олександра Чикачова. - і директора Національного природного парку «Бузький гард» Владислава Артамонова.

В ході проведення робочої наради депутати визначили алгоритм дій стосовно того, як відповідно до чинного законодавства реалізувати проєкт з благоустрою урочища «Лабіринт» з урахуванням уже наявних на території споруд а також визначено суму коштів, яка необхідна для виготовлення проектної та кошторисної документації з благоустрою.

Зазначимо, що благоустрій території сьогодні передбачає облаштування нових додаткових альтанок, реконструкцію під’їзних шляхів та автостоянок, оновлення безпосередньо стежки, здійснення комплексу гідротехнічних заходів (днопоглиблювальні роботи по каналу і ремонт мостових переходів) тощо.

Для того, щоб здійснити усі роботи відповідно до чинного законодавства Міністерством екології має бути погоджено зміну статусу «Урочища» на «Парк» з можливістю зонування території й відвідування його туристами як парку.

Робочою виділити 200 тис гривень на проєктно кошторисні та вишукувальні роботи. Депутати погодились, що сьогодні ми маємо унікальну можливість створити справжню туристичну Мекку Миколаївщини, але для цього необхідно докласти якомога більше зусиль, забезпечити інформаційний супровід задля потужного розвитку та популяризації туристичного місця.

Голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко підтримала депутатів та зазначила: «Вже завтра відповідні листи мають бути відправлені адресатам. Замовляємо проєкт і виділяємо для цього кошти. Наступний крок – зміна статусу».

А отже, маємо сподівання що вже зовсім скоро Миколаївський парк у Трикратському лісі буде не менш відомий ніж Уманська «Софіївка».

Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку