54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

«Театр в усі часи був, є і залишається відображенням дійсності»,- Вікторія Москаленко привітала з Міжнародним днем театру колектив російської драми

27.03.2018

"Від імені депутатського корпусу Миколаївської обласної ради вітаю Вас з Міжнародним днем театру, який відзначається 27 березня.

Сьогоднішнє свято підкреслює особливу роль, яку відіграє праця театральних діячів у житті людини. Адже, театр в усі часи був, є і залишається відображенням дійсності, джерелом духовності та утвердження загальнолюдських цінностей, універсальним засобом спілкування людини з оточуючим світом.

Миколаївщина пишається своїми професійними та аматорськими театральними колективами. Кожен сезон супроводжується мистецькими подіями, фестивалями, прем’єрними виставами, які відкривають глядачам нові й нові імена. Мистецтвом наших театральних діячів захоплюються глядачі всієї України та зарубіжжя.

Тож, у сьогоднішнє свято хочу побажати Вам подальшої реалізації задумів, нових творчих успіхів, міцного здоров’я, глядацьких симпатій та бурхливих оплесків! Зі святом!",- привітала керівників театру та його гостей Вікторія Москаленко.

Відкриттю малої експериментальної сцени передувала копітка робота. Передусім глядача та театральних критиків, колег –журналістів, голову Миколаївської обласної ради Вікторію Москаленко приємно вразили відреставровані маршові сходи. Акторів театру очікують нові гримерні. Додатково для розміщення персоналу на другому поверсі здійснено ремонт приміщень. І все це стало можливим за рахунок залучення позабюджетних коштів, дружньої допомоги поціновувачів театрального мистецтва. Микола Ворона – комерційний директор Миколаївського Академічного Художнього Російського Драматичного Театру, незадовго до прем’єри, провів невеличку екскурсію будівлею. Вдалося зазирнути туди, де зазвичай не бувають глядачі – за лаштунки театрального життя. Тим часом на малій експериментальній сцені тривали останні приготування. будівельники робили свою справу на маршових сходах.

"По можливості, користуючись підтримкою людей, які люблять і поважають наш театр робимо цю справу. Нам допомагають будматеріалами, іншими засобами. Люди, як і ми з Артемом Олександровичем, хочуть, аби наш театр відродився. Був сучасним. Подвір’я, господарча частина, внутрішні приміщення на другому та третьому поверхах, мала сцена – це наш результат за десять-одинадцять місяців",- ділився тоді Микола Павлович. Сьогодні ж, Артем Свістун та Микола Ворона з гордістю демонстрували своїм гостям результати проведеної роботи.

Але опускати руки і "спочивати на лаврах" ані Артем Олександрович, ані Микола Павлович не збираються. Для них все тільки починається. Попереду боротьба за здійснення реконструкції фасадної частини театру. Капітального ремонту потребує система опалення і каналізації.

"Фасадные работы мы не имеем права выполнять без предварительного согласования с соответствующими органами и организациями. Все то, что мы могли – это внутренние работы, мы выполняли своими силами. Для показа спектаклей, для работы оно не несет никакой угрозы, никаких последствий. Но фасад…Вы видите, что мы оградили главный вход, дабы зрители там не находились,"- говорить директор – художній керівник театру Артем Свістун. В його ж планах є модернізація сценічного комплексу.

"Планов много и расчеты даже уже есть. Работа круга сцены нам обойдется в один миллион двести тысяч. Работа оркестровой ямы – семьсот тысяч. Есть фирма, которая имеет лицензию соответствующую. Их специалисты произвели все промеры. Проектно – сметная документация двадцать пять тысяч - это на энергосберегающие технологии. Есть необходимость замены светового сценического оборудования на более экономное",- підкреслив Артем Свістун.

Ще одна проблема, якою не міг не поділитися директор театру, відсутність власного автотранспорту. А це питання перевезення акторів і декорацій.

"Уявіть собі, що сьогодні у Миколаївського Академічного Художнього Російського Драматичного Театру немає власного транспорту, щоб проїхати по місту, або виїхати в область. Люди повинні сісти у комфортабельний сучасний автобус і виїхати на гастролі або виїзні вистави",- наголошує Микола Ворона.

Над розв’язанням цього питання Артем Свістун працюватиме найближчим часом у тісній взаємодії та співпраці з депутатським корпусом обласної ради, органами виконавчої влади регіону.

Постійні відвідувачі Миколаївського Російського театру звернули увагу на появу у репертуарі гастрольних вистав театрів з Херсону, Києва, Дніпра. Художній керівник трупи російської драми наголошує, що цей сезон особливий. Глядачеві запропоновано вистави на будь-який смак та зміст. Тобто, люди мають змогу самостійно обирати колектив і жанр тієї чи іншої роботи.

    «Мы даем культурный продукт для любого зрителя. Хотите комедию, хотите драму, с участием звезд или острой темой. Мы делаем акцент на обменных гастролях. Мы едем в Херсон, Херсон приезжает к нам. Тоже касается Днепра. В апреле жителей Николаева ожидает встреча с Каменским театром. Это бывший Днепродзержинск. Днепровским коллективом – театр «Верим», а мы в свою очередь едем туда. Зритель постоянно видит движение. Работу других театров. Ценителям театрального искусства в результате будет с чем сравнивать. Ожидаем приезд Полтавского театра», - акцентував Артем Олександрович. Фінальним мажорним аккордом стане проведення театрального фестивалю «Мельпомена Таврії». До речі, під час нашої розмови Артем Олександрович мене поправив. Він нагадав, що цей мистецький форум від початку замислювався як сумісний проект двох областей.

«Вот многие так говорят и меня спрашивают об этом. «Мельпомена Таврии» задумывался как совместный проект Николаевской и Херсонской областей. Есть афиши первого фестиваля, где четко видно, что Мельпомена Таврии затевалась на две области. И вот 20 лет спустя этот фестиваль будет проходить на театральных площадках двух областей. Спектакли будут проходить в украинском театре и у нас. И событием этого года и фестиваля будет наш совместный проект, который мы реализуем в Каштановом сквере Николаева. Объединение двух коллективов ради одной цели, - резюмував Артем Александрович.

Ну, що ж, друзі! Нам залишається слідкувати за репертуаром Миколаївського Академічного Російського Драматичного Театру, частіше відвідувати його вистави і прем’єрні у тому числі. А сьогодні привітати цей колектив зі святом!

Події

20.06.2024 року відбудуться засідання постійних комісій обласної ради з розгляду питань, внесених на ХХІІ позачергову сесію обласної ради:

- з питань спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, житлово-комунального господарства, капітального будівництва та архітектури - о 10.00;

- з питань захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, антикорупційної та регуляторної політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, комунікативної політики - о 14.00

21.06.2024 року відбудуться засідання постійних комісій обласної ради з розгляду питань, внесених на ХХІІ позачергову сесію обласної ради:

- з питань екології, охорони довкілля, раціонального природокористування, туризму та рекреації - о 10.00;

з питань промислової політики, підприємництва, транспортної інфраструктури, водногосподарського комплексу, енергетики та енергозбереження, зв’язку та цифровізації - об 11.00

- з питань науки і освіти, інновацій, молоді, сім’ї і спорту, культури та духовності - о 13.00

24.06.2024 року відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з розгляду питань, внесених на ХХІІ позачергову сесію обласної ради:

- з питань аграрної політики, землекористування, розвитку села та продовольчої безпеки - о 10.20;

_________________________

Червень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку