54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

НА ЗАСІДАННІ ПОСТІЙНОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ КУЛЬТУРИ, НАУКИ І ОСВІТИ, СІМ`Ї ТА МОЛОДІ, СПОРТУ

07.11.2019

06-го листопада відбулось засідання постійної депутатської комісії Миколаївської обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту під керівництвом Надії Валеріївни Іванової. На розгляд депутатського корпусу були винесені профільні питання.

 

         Принципово, враховуючи суспільний резонанс, на комісії заслуховували проблематику перевезення шкільним автобусом дітей, які проживають в селі Капустине Вітовського району до навчальних закладів обласного центру. За інформацією виконуючого обов’язки голови райдержадміністрації Андрія Приходченка депутати районної ради і досі не прийняли на баланс два нових шкільних автобуси. Посилаючись на постанову Кабінету Міністрів іще від 2003-го року, керівник району пояснював, що може організувати перевезення дітей тільки в межах Вітовщини. В свою чергу Олена Удовиченко, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації, проінформувала представників комісії про втрату чинності документу, яким керується Андрій Приходченко. У даному разі, наголошували спеціалісти, необхідно використовувати норми Закону України «Про освіту». Згідно з документом саме районна державна адміністрація повинна надати можливість юним вітовчанам здобувати середню освіту. Відповідне рішення може бути відпрацьоване спільно з органами місцевого самоврядування. Йдеться про Миколаївську міську раду. Підвіз дітей до навчальних закладів обласного центру зумовлений закриттям на ремонт Каравелівської ЗОШ. Свою позицію висловили батьки і депутат Вітовської районної ради Арутюн Рушанян.

         По завершенні дискусії виконуючий обов’язки голови районної державної адміністрації заявив, що питання двох шкільних автобусів розглядатимуть на найближчій сесії районної ради. Депутати постійної комісії з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту рекомендували винести спірне питанняперевезення шкільним автобусом дітей, які проживають в селі Капустине Вітовського району до навчальних закладів обласного центру на розгляд пленарного засідання сесії обласної ради.

 

         Ректор Чорноморського Національного університету ім. Петра Могили Леонід Клименко запропонував в ході засідання постійної депутатської комісії передати у державну власність Миколаївський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни Миколаївської обласної ради з послідуючим його використанням у якості бази медичного факультету очолюваного ним університету. Власне бачення керівник ВИШу обгрунтовував необхідністю навчання і здобуття практичних навичок студентами медичного факультету. Для покращення матеріально-технічної бази, запевнив Леонід Клименко, Чорноморський Національний університет готовий насичувати заклад охорони здоров’я сучасним устаткуванням. За рахунок залучення докторів медичних наук і професорів має якісно змінитися кадровий потенціал госпіталю. Озвучену Леонідом Клименком пропозицію депутати постійної комісії взяли до відома.

 

         Друга, виїзна частина засідання постійної депутатської комісії Миколаївської обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту проходила на базі Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. Лягіна.

         У зв’язку із завершенням терміну дії контракту директора Миколаївської обласної філармонії ( його дія завершилась у квітні 2019) Олександра Добровольського було звільнено із займаної посади. Згідно з діючим законодавством відбувся конкурс. І Олександр Дмитрович став його переможцем. Виходячи з цього обласна державна адміністрація вийшла з пропозицією призначити Олександра Добровольського директором Миколаївської обласної філармонії рішенням пленарного засідання сесії. Депутати постійної комісії Миколаївської обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді висловили переможцеві конкурсу власні побажання і рекомендації та одностайно підтримали пропозицію щодо винесення питання на сесію.

 

         Під час засідання розглянуто також питання присвоєння Миколаївському коледжу музичного мистецтва імені Миколи Аркаса. З такою ініціативою до управління культури, національностей та релігій і депутатського корпусу облради вийшов колектив закладу. В обласній державній адміністрації ідею вже оцінили схвально. Справа у тім, що в Україні спеціалізованих навчальних закладів музичного мистецтва близько 40. Більшість з них мають ім’я видатних музикантів та композиторів. Питання присвоєння Миколаївському коледжу музичного мистецтва ім’я Миколи Аркаса вже давно обговорювалося працівниками колективу. Зрештою, після тривалих вагань, вони все ж таки наважилися говорити вголос про своє бажання. І воно було почуте депутатським корпусом Миколаївської обласної ради теж. Представники комісії підтримали його розгляд у сесійному режимі.

 

         Миколаївська обласна рада продовжує пошук ймовірних шляхів збереження Народного академічного жіночого хору ім. Світлани Фоміних. 6-го листопада на засіданні постійної депутатської комісії Миколаївської обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту знову запропоновано декілька можливих сценаріїв розвитку подій. В обговоренні взяли участь начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Михайло Димитров, директор Миколаївського коледжу культури та мистецтв Сергій Мицик, директор Миколаївського обласного палацу культури Марія Добкіна. Основне завдання, яке стоїть перед депутатським корпусом облради – збереження унікального колективу. Саме тому триває діалог з Тетяною Островською із напрацюванням певної «схеми-дорожньої карти». Порозуміння знайдено. Управлінню культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації рекомендовано надавати підтримку колективу для його участі у Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах, фестивалях та оглядах, передбачивши у бюджеті 2020 року суму у розмірі 500 тисяч гривень. Також спеціалісти мають вивчити досвід функціонування професійних хорових колективів України.

Червень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку