54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

В ПОЛІ ЗОРУ ДЕПУТАТІВ БУДІВНИЦТВО ОБ’ЇЗНОЇ ДОРОГИ

23.10.2019

В Миколаївській обласній раді на чергове засідання зібрались члени робочої групи з вивчення ситуації, яка склалася навколо залізничного вокзалу Миколаїв-Пасажирський. Додатково члени робочої групи перейнялися проблематикою розвантаження обласного центру від великогабаритного транспорту. Засідання відбулось за участі голови Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко, заступника голови Миколаївської обласної державної адміністрації Валентина Гайдаржи, народних депутатів України.

Не секрет, що значна частина вантажівок рухається містом в напрямку терміналів «Ніка-Тера», порту «Ольвія». Через відсутність відстійників та об’їзної дороги водії далекобійники змушені чекати своєї черги на вивантаження на узбіччях міських вулиць. Учасники робочої групи пропонують розвантажити вулиці обласного центру шляхом будівництва об’їзної дороги та накопичувальних стоянок

В обласній державній адміністрації попередньо вже здійснили ряд заходів у цьому напрямку. Зокрема, розроблено техніко-економічне обгрунтування на будівництво цієї ділянки. Учасники зустрічі звернули увагу на те, що 70-75% вантажів доставляються до портів і терміналів Корабельного району і у зворотному напрямку відвантажуються залізничним транспортом. Виходячи із цього, акцентували під час засідання робочої групи, необхідно прискіпливу увагу приділити і спорудженню додаткової залізничної колії.
Хоча, як варіант, за словами заступника голови облдержадміністрації, в рамках реалізації проекту щодо концесії порту "Ольвія" розглядається ймовірність будівництва шляхопроводу. Звичайно він не вирішує проблему в цілому. Проте, у випадку суттєвого збільшення кількості вантажних поїздів, вивести автомобільний транспорт через залізницю.

Робота у цьому напрямку триватиме й надалі.. Члени робочої групи вирішили підтримати законопроект колег по депутатському корпусу Верховної Ради України відносно повернення на місця 50% надходжень від діяльності портів на розвиток інфраструктури. Відповідний законопроект вже зареєстровано у Верховній Раді 30 вересня.

 

Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку