54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

ПОЗИТИВНІ ЗРУШЕННЯ В СОЦІАЛЬНИХ ПИТАННЯХ ОБЛАСТІ - НИЗКА ВАЖЛИВИХ ПИТАНЬ БУЛА РОЗГЛЯНУТА ПІД ЧАС ЗАСІДАННЯ "СОЦІАЛЬНОЇ" КОМІСІЇ

16.10.2019

16 жовтня свою роботу провела Постійна комісія Миколаївської обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму.

 Під головуванням Миколи Лучного було розглянуто низку питань, які стосуються ремонтних робіт закладів охорони здоров’я, будівництва боксованого інфекційного відділення корпусу Миколаївської обласної інфекційної лікарні та питання вирішення надання одноразової адресної допомоги мешканцям Миколаївської області відповідно до Порядку, затвердженого рішенням сесії Миколаївської обласної ради 21.12.18

 Члени комісії заслухали питання щодо виконання заходів обласної Програми боротьби з онкологічними захворюваннями за 2018-2019 роки. Було зазначено необхідність закупівлі сучасного обладнання для онкологічного диспансеру. Голова комісії Микола Лучний підняв питання про забезпечення лікарні необхідним об’ємом препаратів для проведення хіміотерапевтичної терапії. Було проінформовано, що з бюджету Миколаївської обласної ради виділено кошти в сумі близько 16 млн грн. й на 90% потреби в забезпеченні хіміотерапевтичними препаратами виконані. Микола Лучний звернувся до заступника голови ОДА Олександра Трайтлі стосовно вирішення питання додаткового фінансування закупівлі хіміотерапевтичних препаратів на суму 4 млн грн. Членами комісії погоджено рекомендувати ОДА вжити заходів щодо проведення ремонту радіологічного корпусу Миколаївського обласного онкологічного диспансеру Миколаївської обласної ради.

Депутати погодили  внести на розгляд чергової сесії обласної ради сьомого скликання питання          про виконання заходів обласної Програми боротьби з онкологічними захворюваннями, на наступні роки, а ОДА надати Програму для вивчення і опрацювання її депутатами до 15 листопада 2019 року.

 Щодо питання фінансування у 2019 році капітального ремонту відділення гематології Миколаївської обласної клінічної лікарні Миколаївської обласної ради - сьогодні стало відомо, що видатки в сумі 4.7 млн грн. не затверджені в ДФРР. Як було зазначено, через півтори роки після неодноразових спроб отримати фінансування з ДФРР для ремонту відділення гематології стало відомо, що таке фінансування не передбачено. Без зволікань рекомендовано ОДА терміново вишукати кошти на капітальний ремонт відділення гематології Миколаївської обласної клінічної лікарні Миколаївської обласної ради, у тому числі шляхом перерозподілу коштів по головному розпоряднику коштів. До 15 листопада 2019 року про вирішення питання проінформувати обласну раду.

Щодо стану використання коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації на нове будівництво боксованого інфекційного відділення корпусу Миколаївської обласної інфекційної лікарні – погоджено Обласній державній адміністрації вжити заходів щодо вирішення питання будівництва боксованого інфекційного відділення корпусу Миколаївської обласної інфекційної лікарні Миколаївської обласної ради. До 15 листопада проінформувати обласну раду з цього питання.

Депутати обласної ради звернули увагу на потребу співфінансування з міського бюджету, адже половина пацієнтів, яких обслуговує Миколаївська обласна інфекційна лікарня – жителі Миколаєва. Депутат Ілля Резніков запропонував донести всю вищезазначену проблематику до народних депутатів України, зустріч з якими планується найближчим часом задля вирішення проблем області.

 Під час комісії розгорнулась справжня дискусія між депутатами та представниками Миколаївської ОДА стосовно питання початку виконання надання одноразової допомоги важкохворим дітям. З моменту прийняття рішення депутатами Миколаївської обласної ради 21.12. 2018 року про затвердження Порядку використання коштів для надання одноразової допомоги Департаментом соціального захисту створювались, на думку депутатів, штучні умови, що унеможливлювали реалізацію фінансування згідно з затвердженим порядком. Сьогодні депутати Миколаївської обласної ради знову звернули увагу на саботаж цього питання з буку Миколаївської ОДА. Депутат Анна Воронок зазначила, що в момент голосування депутатами затвердження Порядку з боку ОДА не було жодних заперечень та поправок.

Сьогодні питання, яке так давно було не вирішене через зволікання Департаменту соцзахисту набуло підтримки у депутатів й погоджено терміново забезпечити виконання рішення обласної ради від          21 грудня 2018 року № 12 «Про внесення змін та доповнень» до Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота» на період до 2020 року» щодо надання одноразової адресної допомоги мешканцям Миколаївської області на обстеження та лікування дітей відповідно до затвердженого Порядку.

Також ОДА рекомендовано вжити заходів щодо збільшення розміру                      щомісячної матеріальної допомоги учасникам бойових дій у роки Другої світової війни до 2000 грн. та визволителю Миколаївської області від фашистських загарбників до 3000 грн.

На розгляд чергової сесії обласної ради сьомого скликання, за результатами голосування членами комісії, буде внесено питання про виконання заходів Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота» на період до 2020 року за 2018-2019 роки

Також вирішено внести Звернення депутатів Миколаївської обласної ради до Миколаївської міської ради щодо безоплатної передачі у спільну власність територіальних громад області нежитлових приміщень, які знаходяться за адресою:                     м. Миколаїв, вул. Дунаєва, 39/7 та перебувають у користуванні Миколаївського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру Миколаївської обласної ради на розгляд наступної сесії Миколаївської обласної ради.

      

 

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку