54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

НА РОЗШИРЕНОМУ ЗАСІДАННІ ПРАВЛІННЯ УКРАЇНСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ РАЙОННИХ ТА ОБЛАСНИХ РАД.

25.09.2019

Вікторія Москаленко взяла участь у розширеному засіданні Правління Української асоціації районних та обласних рад.

Під час засідання йшла стосовно подальшого розвитку реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, місцевих виборів на новій територіальній основі, бюджетів та фінансів.

У ході засідання Української асоціації районних та обласних рад 24 вересня в місті Одеса було схвалено звернення до Президента, Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра стосовно першочергових заходів реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Асоціація також підтримала урядовий законопроект «Про внесення змін до Конституції України», яким запропоновані зміни щодо децентралізації державної влади в Україні та посилення конституційно-правового статусу місцевого самоврядування.

У своєму зверненні Асоціація висловлюється на підтримку урядового законопроекту «Про внесення змін до Конституції України», яким запропоновано низку змін щодо децентралізації державної влади в Україні та посилення конституційно-правового статусу місцевого самоврядування, зокрема:

• розмежування повноважень у системі органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів різних рівнів здійснюється за принципом субсидіарності, що відповідає Європейській хартії місцевого самоврядування;

• вилучаються з конституційного регулювання місцеві державні адміністрації, натомість основні повноваження зосереджуються на базовому рівні у громаді;

• пропонується наступний формат адміністративно-територіального устрою: територія України поділена на громади; громада є первинною одиницею; сукупність громад на відповідній території складає район; сукупність районів на відповідній території складає регіон;

• визначається статус виконавчих комітетів, зокрема: органами місцевого самоврядування громади є рада громади та її виконавчі органи, які є підконтрольними і підзвітними раді, що їх утворила. Районна, обласна рада утворює виконавчі органи, які є підконтрольними і підзвітними раді, що їх утворила;

• для нагляду за додержанням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування пропонується запровадити інститут префектів. Префект зупиняє дію актів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України з одночасним зверненням до суду.

Асоціація вважає, що зміни до Конституції повністю відповідають європейським і міжнародним стандартам та дадуть змогу забезпечити спроможність місцевого самоврядування і побудову ефективної системи територіальної організації влади.

Разом з тим, у документі, схваленому УАРОР, вказується, що досі залишається невизначеним один із пріоритетних маршрутів реформи децентралізації – територіальна організація влади. «Удосконалення територіальної організації влади має на меті підвищення рівня якості життя у всіх сферах, надання високоякісних та доступних публічних послуг, задоволення інтересів громадян та їх узгодження з інтересами держави і територіальних громад», – йдеться у документі.

«Українська асоціація районних та обласних рад просить проявити законодавчу ініціативу та внести на розгляд Парламенту відповідний законопроект, який дасть змогу визначити основні засади адміністративно-територіального устрою України», – наголошується у зверненні.

Вже сьогодні у Затоці, розпочне роботу дводенна нарада-семінар «Актуальні питання реформування районного рівня». Розглядатимуться механізми формування нових спроможних (укрупнених) районів. Говоритимуть й про те, які матимуть повноваження виборні органи на субрегіональному рівні, а також про нормативне забезпечення децентралізації. За результатами наради-семінару буде напрацьована резолюція.

В рамках Проекту УАРОР «Моделювання адміністративно-територіального устрою на субрегіональному рівні», відбудеться круглий стіл для місцевої влади Одещини, де буде презентована мапа змодельованих нових районів області. Також для спільноти УАРОР пройде фахова майстерня на тему в’язків з громадськістю, що реалізовується в рамках Проекту ПУЛЬС

У свою чергу, 26 вересня, в Одесі, стартуватиме дводенний практикум для керівників виконавчих апаратів обласних рад. Темами заходу стануть служба в органах місцевого самоврядування, підвищення кваліфікації посадовців та зміни до Конституції України в частині правосуддя. Також обговорюватимуться шляхи співпраці між Секретаріатом Асоціації та виконавчими апаратами обласних рад.

Участь у заходах, разом з представниками спільноти Асоціації, братимуть високопосадовці центральних органів державної влади та експерт.

Події
 XI позачергова сесія Миколаївської обласної ради
Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку