54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

ВІД ЕВОЛЮЦІЙНОГО ЕТАПУ ОБ’ЄДНАННЯ ГРОМАД ПЕРЕХОДИМО ДО ОБ’ЄДНАННЯ ЗА ПРИНЦИПОМ СПРОМОЖНОСТІ

23.09.2019

«Ми пройшли еволюційний етап добровільного об’єднання громад і зараз переходимо до наступного – об’єднання за принципом спроможності. Нам не потрібні 73% дотаційних ОТГ, що маємо зараз. Наша ключова задача – спроможні ОТГ та доступні для людей на рівні громад адміністративні та соціальні послуги», — так Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак окреслила  ключові задачі децентралізації.

Попередньо свою позицію стосовно того, що об’єднані територіальні громади повинні формуватись за принципом економічної спроможності вже висловлювала голова Миколаївської обласної ради. До цього процесу повинні бути залучені фахівці, економісти. Вікторія Москаленко відмітила, що приймається історичне рішення стосовно адміністративно-територіального устрою, а тому підхід має бути зважений. Вона зазначила, що польський досвід процесу децентралізації дав значні результати й необхідно брати до уваги приклади успішного втілення реформ.

За її словами, об’єднання за принципом спроможності має стати основою для економічного зростання країни. Спираючись на стару подрібнену систему адмінтерустрою і організації влади цього не можна було досягти. Тому реформа місцевого самоврядування не повинна загальмувати, а має пришвидшитись, активізуватись і відбутись.

«У нас залишаються необ’єднаними 6572 територіальних громад. До кінця 2020 року маємо повністю завершити процес формування ОТГ за принципами спроможності та забезпечити повсюдність місцевого самоврядування. Уся територія України має бути вкрита громадами. Фактично може бути утворено 1300 — 1400 ОТГ», — наголосила вона.

Міністр зазначила, що наступні місцеві вибори мають відбутись на новій територіальній основі громад і районів.

«Новий адмінтерустрій і надалі матиме три рівні, які відповідають європейській номенклатурі поділу територіальних одиниць. Перший рівень  — громада, другий – район, третій — регіон», — сказала Альона Бабак.

За словами Міністра, чинні 490 райони необхідно укрупнити і таким чином значно зменшити їхню кількість. «Якщо керуватись європейськими стандартами, наші райони повинні мати від 100 тисяч населення. Також маємо вирішувати, за що на рівні районів і областей відповідатиме місцеве самоврядування, а що координуватимуть ЦОВВ», — сказала вона.

Ці зміни дозволять забезпечити комфортне середовище для життя людей, доступ до високоякісних послуг та узгодити інтереси держави та територіальних громад.

 

Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку