54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

"ВИ НАЗАВЖДИ ЗАЛИШИТЕСЯ ПРИКЛАДОМ ДЛЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ПОКОЛІННЯ",- АНДРІЙ КРОТОВ ВЗЯВ УЧАСТЬ В УРОЧИСТОСТЯХ З НАГОДИ ДНЯ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ

20.09.2019

Сьогодні, 20 вересня, у Миколаєві відбулись урочистості з нагоди Дня партизанської слави, який відзначається 22 вересня. Зранку біля пам’ятника Віктору Лягіну пройшов мітинг з покладанням квітів. Аби підтримати ветеранів-визволителів та вшанувати пам’ять і подвиг партизанів-підпільників приїхали заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов, радник-помічник заступника голови Миколаївської обласної ради, депутат Миколаївської обласної ради Світлана Гладун, голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олександр Стаднік, заступник голови облдержадміністрації Олександр Трайтлі, перший заступник Миколаївського міського голови Володимир Криленко. Згодом почесні гості відвідали музей "Підпільно-Партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни".

Свято партизанської слави встановлено в Україні «...на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої Світової Війни, увічнення їхньої пам'яті...».

На території Миколаївської області діяло 110 підпільних організацій, партизанських загонів і диверсійно-розвідувальних груп. Серед них: підпільна організація «Миколаївський центр», «Центр», «Патріот Батьківщини», «Партизанська іскра», «Вознесенський центр», Баштанський і Казанківський партизанські загони і багато інших. Більше 25000 патріотів у складних і важких умовах підпілля вели жорстоку боротьбу з лютим ворогом. Багато хто з них нагороджений орденами і медалями, а четирьом– В. О. Лягіну, П. К. Гречаному, В. С. Моргуненку, Д. Г.Дяченко присвоєно звання Героя Радянського Союзу посмертно.


Дії партизанських загонів та підпільних організацій у роки війни нанесли непоправні збитки живій силі, інфраструктурі та техніці противника, здійснили неоціненний внесок у наближення Великої Перемоги.
Щороку 22 вересня подвиг партизан-підпільників увічнюють у багатьох населених пунктах України покладанням квітів до пам`ятників, зустрічами з живими свідками тих подій.

З нагоди Дня партизанської слави відбувся урочистий захід у музеї "Підпільно-Партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни". Ветеранів підпільників, учасників партизанських загонів привітали зі святом голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олександр Стаднік, заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов.

 «Для мене особисто велика честь перебувати тут сьогодні, перебувати поруч з ветеранами. Я хочу від себе особисто і своїх колег подякувати Вам за героїзм і силу волі, проявлені у нелегкі часи війни. Ви назавжди залишитеся прикладом для підростаючого покоління»,- зазначив у вітальній промові заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов.

Голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олександр Стаднік теж подякував учасникам тих подій. Керівник області підкреслив, що спільно з ветеранською організацією та  Департаментом соціального захисту шукатимуть шляхи підтримки учасників Другої Світової.

 «Я хочу Вам подякувати. Ви показали своїм прикладом яким необхідно бути справжнім: чесним і справедливим, захисником своєї країни. Ризикуючи власним життям ви пройшли пекельними шляхами тієї війни. Щиро хочу Вам подякувати за це",- сказав Олександр Стаднік.

 

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку