54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net
Біжуча стрічка

ДВІ МИКОЛАЇВСЬКІ КНИГИ "МИТТЄВОСТІ ВІЙНИ" ТА "МИКОЛАЇВЩИНА КОЗАЦЬКА" СТАЛИ ЛАУРЕАТАМИ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОГО КОНКУРСУ "УКРАЇНСЬКА МОВА – МОВА ЄДНАННЯ"

20.09.2019

Щорічно конкурс "Українська мова – мова єднання",проходить під девізом «Рідне слово, рідний розум, рідна й правда буде». Метою Конкурсу є відображення в друкованих та електронних засобах масової інформації, літературних творах, рефератах середніх та вищих учбових закладах України значення розвитку мовної культури в Україні як одного з вагомих чинників зміцнення духовності нації та розбудови української державності.

Переможці визначаються у номінаціях: «Квітни, мово наша рідна»; «Мовне багатоголосся України»; «На видноті усього світу» (українське слово за кордоном); «Країна. Витоки. Родовід»; «Рубежі подвигів і безсмертя»; «Пошук. Істина. Наука»; «Первоцвіт» (дитяча-юнацька творчість у мовній царині).

Книга «Миттєвості війни» підготовлена в рамках Комплексної програми Миколаївської обласної ради увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв воєн та політичних репресій у Миколаївській області. До книги увійшли біографічні нариси про військовослужбовців, які загинули під час протистояння російській агресії в Криму та на сході України. А також спогади учасників антитерористичної операції, нариси про бойовий шлях військових підрозділів, що дислокуються на Миколаївщині, волонтерський рух. До видання увійшли данні про учасників АТО з Миколаївщини, відзначених посмертно державними нагородами.

Книга «Миколаївщина козацька» - це результат кропіткої, шестирічної роботи трьох миколаївських дослідників-ентузіастів – Октябрини Ковальової, Олександра Шарафанова та Олександра Добровольського. В пошуках історичної правди, вони об’їхали всю область, переважно власним коштом. Ця книга – фундаментальне дослідження такого історичного явища, як козацтво на території Миколаївщини. Тут охоплюється період від зародження козацтва до ліквідації Січі наприкінці XVIII ст.

Це унікальне видання, у якому вперше осмислюється козацтво на Миколаївщині як соціальна верства, що протягом століть була носієм, хранителем і виразником українства.
Через осмислення великої кількості документальних джерел, свідчень жителів та історичних пам’яток автори відтворили періоди історії Миколаївщини, досліджуючи наявність козацьких поселень на її території.

Оголошення Читати всі
2019-10-15
ЗБЕРЕЖЕМО ПЛАНЕТУ РАЗОМ!

Цього року наша планета зазнала низку масштабних та нищівних пожеж. Згоріли мільйони гектарів лісу в Сибіру, нищівні пожежі охопили низку регіонів в джунглях басейну річки Амазонки.

Детальніше
Підготовка до чергової сесіїї обласної ради
Жовтень 2019
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15
16
17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Голова облради Москаленко Вікторія Вікторівна
Пряма трансляція
XXVІII позачергової сесії Миколаївської обласної ради
підписатись на розсилку