54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

НА ПОСТІЙНІЙ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ БЮДЖЕТУ

10.09.2019

  09 вересня депутати Миколаївської обласної ради – члени постійної комісії з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій опрацьовували питання порядку денного, запропонованого до розгляду на пленарному засіданні 27 позачергової сесії Миколаївської обласної ради сьомого скликання.


  Між представниками обласної державної адміністрації, а саме заступником начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Оксаною Черненко та представниками депутатського корпусу облради знову точилася дискусія відносно доцільності реформування окремих закладів охорони здоров’я. Відзначимо, у 2017 році було ухвалено два важливі закони, які означали початок справжніх змін у системі охорони здоров’я в усіх регіонах України. Зокрема, було передбачено можливість закладам охорони здоров’я (ЗОЗ), які традиційно мали статус бюджетних установ, реорганізовуватись у комунальні некомерційні підприємства (КНП). Медичні заклади у статусі КНП набувають більшої незалежності у вирішенні фінансових та організаційних питань у своїй роботі. Нагадаємо, вже завтра, 10 вересня, депутати обласної ради мають своїм рішенням припинити функціонування декількох установ, шляхом їх приєднання до інших закладів. Зокрема, заступник голови Миколаївської обласної ради відстоює необхідність подальшої роботи Миколаївського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру. З доповненнями та рекомендаціями було погоджено винесення на сесію цього проекту рішення і всіх шести профільних питань.


  Лунали зауваження від членів постійної комісії з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій на предмет розподілу шкільних автобусів. Восьме питання стосувалося надання згоди на безоплатну передачу індивідуально визначеного майна зі спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Миколаївської області у комунальну власність територіальних громад області. Депутатами запропоновано департаменту освіти і науки облдержадміністрації надати чіткий розподіл придбаного автотранспорту на пленарне засідання сесії. Погоджено розгляд у сесійному режимі питання Про обрання представників громадськості до складу поліцейської комісії Головного управління Національної поліції в Миколаївській області.


  Триває процес передачі повноважень по управлінню комунальним майном від обласної державної адміністрації до обласної ради. Під час 27 позачергової сесії депутати знову ухвалюватимуть відповідні рішення. «Сьогодні пропонується проект рішення абсолютно чіткий і прозорий. Одним із пунктів пропонується затвердити граничну чисельність працівників виконавчого апарату обласної ради у кількості 60 штатних одиниць. Тобто, передбачається цим рішенням створення управління у складі обласної ради. Ми досі не можемо завершити процес приймання-передачі акту, хоча вже працювали два місяці. Тому пропонується таке рішення. Фактично воно мало б бути прийняте іще 16 травня. Воно окреслює основні позиції, що саме обласна рада буде на сесії вирішуватиме питання щодо продажу, аукціонів, застави і інші питання, які вирішуються виключно депутатським корпусом. Все інше, що виконує управління у складі облдержадміністрації, виконуватиме в складі Миколаївської обласної ради. Таким чином воно підпорядковане депутатам у тому числі. Я пропоную прийняти цей документ», - зазначила Вікторія Москаленко. У кінцевому результаті, по завершенні дискусії, підтримано винесення запропонованого проекту рішення на 27 позачергову сесію.


  Як і на попередніх комісіях жвавий діалог викликали питання критичного стану доріг в Миколаївській області. Кожен з присутніх пропонував власний стратегічний план дій по виходу з дорожньої кризи. «По даному проекту рішення у нас є два напрямки, якими ми рухатимемося. Напрямок перший – ми визнаємо ситуацію надзвичайною. І просимо кабінет міністрів направити сюди урядову делегацію для визначення статусу надзвичайної події, ситуації регіонального рівня. Яка може потім напряму фінансуватися. Це одна позиція. Друга позиція, що ми просто на напрацьованих договорах і тендерах, проектах формуємо фінасову вимогу до Центральних органів влади щодо фінансування на 2020 рік»,- акцентував Олександр Бондар. Остаточне спільне бачення депутатами обласної ради буде напрацьоване під час 27 позачергової сесії.

 

Події

XVIII позачергова сесія Миколаївської обласної ради 

Вересень 2023
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку