54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

ДЕПУТАТИ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТУРБОВАНІ СИТУАЦІЄЮ З РЕФОРМУВАННЯМ РАЙАВТОДОРІВ

29.08.2019

28-го серпня депутати Миколаївської обласної ради здійснили виїзд до Єланецького району. Предметом обговорення була ситуація з капітальним ремонтом автодороги Н-14 Миколаїв-Олександрівка-Кропивницький, відновленням автошляхів області і реформуванням мережі філій ДП «Миколаївський облавтодор». У виїзному засіданні взяли участь заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов, депутати Миколаївської обласної ради Михайло Талпа, Василь Жосан, Тетяна Демченко, Олександр Бондар і члени постійної депутатської комісії з питань промислової політики та підприємництва, енергетики та енергозбереження, транспорту та розвитку інфраструктури. Тож, згідно з їх спільним рішенням, до порядку денного виїзного засідання було включено ще й питання про необхідність скликання у термін до 10 вересня позачергового пленарного засідання сесії Миколаївської обласної ради з розглядом одного єдиного питання - «Про критичний стан доріг Миколаївської області».

         Палкі дискусії точилися між запрошеними і депутатами Миколаївської обласної ради під час обговорення проблематики ДП «Миколаївський облавтодор». В його системі колись працювало 24 підприємства-філії. Після першої хвилі оптимізації їх залишилося 17. Згодом відбулось іще одне скорочення. Результатом цього стало функціонування всього декількох підприємств-філій в регіоні. З них 3 ДЕПа і 4 райавтодори. Варварівський, Миколаївський, Южноукраїнський – ДЕП; Новобузький, Снігурівський, Первомайський, Врадіївський, Вознесенський-райавтодори;

         За словами сьогоднішніх працівників підприємств-філій до Києва вже було направлено листа з пропозицією остаточної оптимізації. Люди почали бити на сполох. На глибоке переконання дорожників ініціатива виходить безпосередньо від сучасного очільника ДП «Миколаївський облавтодор».

         Справа в тім, що розмови про необхідність глибокого реформування дорожньої галузі в Україні точилися вже протягом декількох років поспіль. Столичні менеджери-управлінці сучасну структуру вважають недієздатною-рудиментарним залишком минулого. Виходячи з цього і було запущено механізм оптимізації. Зміни мають торкнутися як облавтодорів, так і райавтодорів.

         Природньо у депутатів обласної ради і запрошених виникало питання доцільності запровадження таких дій напередодні осінньо-зимового періоду. Адже, не секрет, що в наслідок реформування може постати питання хто підсипатиме дороги у районах, якщо відповідну службу ліквідують, натомість не створивши нічого навзаєм? Хто експлуатуватиме автошляхи? Та запитань поки що більше ніж відповідей.

         Депутат Миколаївської обласної ради Василь Жосан звернувся до колег-депутатів з проханням задіяти усі можливі ресурси задля збереження існуючої структури.

         «Колеги, я нечасто виступаю. Сьогодні ж, прошу вас допомогти втримати ситуацію. Спочатку дорожників позбавили роботи. А сьогодні ще й позбавляють можливостей взагалі працювати. Ми всі разом добре пам’ятаємо, як створювалися наші райавтодори. Допоможіть, будь ласка, винести це питання на розгляд сесії у тій редакції, яку ми з вами відпрацюємо. Попереду зима і ми маємо подумати про людей в районах»,- підкреслив Василь Жосан.

         Заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов, члени постійної комісії з питань промислової політики, присутні на виїзному засіданні депутати обласної ради пропонували різні шляхи: від передачі таких підприємств у власність громади до створення нового комунального підприємства.

         «Моя думка наступна-ми в змозі надавати співфінансування з обласного бюджету у разі виникнення такої гострої необхідності. Якщо ви берете на районне утримання таке підприємство і виникає ситуація недостатності коштів, ви завжди зможете звернутися до депутатського корпусу облради з проханням щодо співфінансування. Давайте з такою думкою виходити»,- запропонував заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов.

         Депутат Миколаївської обласної ради Михайло Талпа у процесі швидкого реформування райавтодорів взагалі вбачає наявність схеми привласнення майна.

         По завершенні дискусії депутати дійшли спільної точки зору щодо необхідності зупинити оптимізацію структури з подальшою ініціативою передачі підприємств на утримання районів.  

Події

22 квітня 2024 року об 12.00 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони довкілля, раціонального природокористування, туризму та рекреації

22 квітня 2024 року об 10.00 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, землекористування, розвитку села та продовольчої безпеки

19 квітня 2024 року о 09.00 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, житлово-комунального господарства, капітального будівництва та архітектури

 18 квітня 2024 року об 11.00 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій

17 квітня 2024 року о 10.00 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань промислової політики, підприємництва, транспортної інфраструктури, водного господарського комплексу, енергетики та енергозбереження, зв’язку та цифровізації

16 квітня 2024 року о 14.30 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, антикорупційної та регуляторної політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, комунікативної політики

15 квітня 2024 року о 14.00 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей, гендерної рівності.

Трансляція засідання постійної комісії Миколаївської обласної ради

 

Квітень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку