54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net
Біжуча стрічка

ДЕПУТАТИ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТУРБОВАНІ СИТУАЦІЄЮ З РЕФОРМУВАННЯМ РАЙАВТОДОРІВ

29.08.2019

28-го серпня депутати Миколаївської обласної ради здійснили виїзд до Єланецького району. Предметом обговорення була ситуація з капітальним ремонтом автодороги Н-14 Миколаїв-Олександрівка-Кропивницький, відновленням автошляхів області і реформуванням мережі філій ДП «Миколаївський облавтодор». У виїзному засіданні взяли участь заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов, депутати Миколаївської обласної ради Михайло Талпа, Василь Жосан, Тетяна Демченко, Олександр Бондар і члени постійної депутатської комісії з питань промислової політики та підприємництва, енергетики та енергозбереження, транспорту та розвитку інфраструктури. Тож, згідно з їх спільним рішенням, до порядку денного виїзного засідання було включено ще й питання про необхідність скликання у термін до 10 вересня позачергового пленарного засідання сесії Миколаївської обласної ради з розглядом одного єдиного питання - «Про критичний стан доріг Миколаївської області».

         Палкі дискусії точилися між запрошеними і депутатами Миколаївської обласної ради під час обговорення проблематики ДП «Миколаївський облавтодор». В його системі колись працювало 24 підприємства-філії. Після першої хвилі оптимізації їх залишилося 17. Згодом відбулось іще одне скорочення. Результатом цього стало функціонування всього декількох підприємств-філій в регіоні. З них 3 ДЕПа і 4 райавтодори. Варварівський, Миколаївський, Южноукраїнський – ДЕП; Новобузький, Снігурівський, Первомайський, Врадіївський, Вознесенський-райавтодори;

         За словами сьогоднішніх працівників підприємств-філій до Києва вже було направлено листа з пропозицією остаточної оптимізації. Люди почали бити на сполох. На глибоке переконання дорожників ініціатива виходить безпосередньо від сучасного очільника ДП «Миколаївський облавтодор».

         Справа в тім, що розмови про необхідність глибокого реформування дорожньої галузі в Україні точилися вже протягом декількох років поспіль. Столичні менеджери-управлінці сучасну структуру вважають недієздатною-рудиментарним залишком минулого. Виходячи з цього і було запущено механізм оптимізації. Зміни мають торкнутися як облавтодорів, так і райавтодорів.

         Природньо у депутатів обласної ради і запрошених виникало питання доцільності запровадження таких дій напередодні осінньо-зимового періоду. Адже, не секрет, що в наслідок реформування може постати питання хто підсипатиме дороги у районах, якщо відповідну службу ліквідують, натомість не створивши нічого навзаєм? Хто експлуатуватиме автошляхи? Та запитань поки що більше ніж відповідей.

         Депутат Миколаївської обласної ради Василь Жосан звернувся до колег-депутатів з проханням задіяти усі можливі ресурси задля збереження існуючої структури.

         «Колеги, я нечасто виступаю. Сьогодні ж, прошу вас допомогти втримати ситуацію. Спочатку дорожників позбавили роботи. А сьогодні ще й позбавляють можливостей взагалі працювати. Ми всі разом добре пам’ятаємо, як створювалися наші райавтодори. Допоможіть, будь ласка, винести це питання на розгляд сесії у тій редакції, яку ми з вами відпрацюємо. Попереду зима і ми маємо подумати про людей в районах»,- підкреслив Василь Жосан.

         Заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов, члени постійної комісії з питань промислової політики, присутні на виїзному засіданні депутати обласної ради пропонували різні шляхи: від передачі таких підприємств у власність громади до створення нового комунального підприємства.

         «Моя думка наступна-ми в змозі надавати співфінансування з обласного бюджету у разі виникнення такої гострої необхідності. Якщо ви берете на районне утримання таке підприємство і виникає ситуація недостатності коштів, ви завжди зможете звернутися до депутатського корпусу облради з проханням щодо співфінансування. Давайте з такою думкою виходити»,- запропонував заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов.

         Депутат Миколаївської обласної ради Михайло Талпа у процесі швидкого реформування райавтодорів взагалі вбачає наявність схеми привласнення майна.

         По завершенні дискусії депутати дійшли спільної точки зору щодо необхідності зупинити оптимізацію структури з подальшою ініціативою передачі підприємств на утримання районів.  

Оголошення Читати всі
2019-08-16
ЖІНКА В ПОЛІТИЦІ — ЗМІНИ В КРАЇНІ!

Фонд громади міста Херсон «Захист» оголошує конкурс на навчання жінок, які мають намір балотуватися до органів місцевого самоврядування на наступних місцевих виборах.

 

 

Детальніше
Підготовка до чергової сесіїї обласної ради
Вересень 2019
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1
2 3 4
5 6
7
8 9 10 11 12 13
14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Голова облради Москаленко Вікторія Вікторівна
Пряма трансляція
XXVІII позачергової сесії Миколаївської обласної ради
підписатись на розсилку