54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net
*

СВІЙ 66-Й ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ МАВ БИ СВЯТКУВАТИ ДМИТРО КРЕМІНЬ

21.08.2019

    Народився український поет, публіцист, есеїст, перекладач Дмитро Кремінь21 серпня 1953 року в гірському селі Суха Іршавського району Закарпатської області, яке стоїть під полониною Кук. Переїхавши у степовий край, поет зумів зберегти власну самобутність; він гідно проніс той кристал міцного і прозорого гірського духу, який надала йому мала батьківщина. Рід Кременів походить з гірських Карпат. Грозові виклики історії навчили українців дбайливо ставитись не тільки до особистості; жителям Карпатського краю властива велика відданість власному корінню, своєму роду. Дмитро Кремінь казав: «Я закарпатець, але я – українець». Ми в Україні, тобто всюди вдома.

   Поет ніколи не був байдужим, він завжди відгукувався на всі виклики сьогодення. Все наше історичне буття, – з його досягненнями, з його складнощами й негараздами – знаходить своє відображення у віршах Дмитра Креміня; поета неможливо відділити від сучасного життя, від нашої складної й драматичної історії, від світового історичного контексту. Митець уособлює собою все найкраще, що може нести в собі справжній творець, мислитель, громадянин, патріот, великий син нашої країни. 

   Ця людина прагнула досконалості в усьому. Дмитро Кремінь мав неабияку жагу до знань, він намагався орієнтуватись у всіх надбаннях світової культури, багато читав, мав чудову пам'ять. Надзвичайно широкий світогляд робить його поезії глибокими, інтелектуально насиченими. Дмитро Дмитрович знав шість мов, серед них: німецька, словацька, російська, чеська, латина; він не просто поет, а поет-просвітник і чудовий перекладач; відомі його поетичні переклади грузинських поетів.

   Закінчивши навчання у рідних краях після розподілу Дмитро Кремінь став працювати викладачем у Миколаївській області. Паралельно займався творчою та журналістською діяльністю.

   Поетичне ім‘я Дмитра Креміня, його творчий набуток є невід‘ємною частиною сучасної української літератури, Це яскрава домінанта південного літературного ландшафту: його чарівну поезію, його шляхетну душу неможливо відокремити від Причорноморського краю.

   Нажаль, видатний поет, есеїст, публіцист дуже передчасно пішов з життя, але він назавжди залишиться з нами в своїх численних віршах..

Події

 26 листопада 2019 року, о 10 годині в сесійному залі обласної ради відбудеться тридцята позачергова сесія обласної ради сьомого скликання 

--------------------------

В рамках відзначення у Миколаївській області річниць початку доленосних для України подій Помаранчевої революції та Революції Гідності, 21 листопада 2019 року о 12.00 год. відбудеться покладання квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні (м. Миколаїв; сквер Ради Європи на розі вул. В. Морська та вул. Садова).

В рамках проведення в області заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні, 23 листопада 2019 року з 14.45 год. до 15.15 год. пройде скорботна хода від площі перед Кафедральним собором на вул. Садовій по проспекту Центральному, Херсонському шосе до Пам’ятного знака жертвам голодоморів в Україні (м. Миколаїв, на розі вул. Херсонське шосе та вул. Кругової);

о 15.25 год. - літія за Україну та загальнонаціональна хвилина мовчання, покладання квітів і горщиків з пшеницею до Пам’ятного знаку жертвам голодоморів в Україні та Загальноукраїнська акція «Засвіти свічку» (м. Миколаїв, на розі вул. Херсонське шосе та вул. Кругової).

Оголошення Читати всі
2019-11-15
ДО УВАГИ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ!

Відповідно до статті 51 Закону України "Про Національну поліцію", оголошується конкурс до постійної поліцейської комісії Управління поліції охорони в Миколаївській області представників громадськості.

Детальніше
Підготовка до чергової сесіїї обласної ради
Листопад 2019
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Голова облради Москаленко Вікторія Вікторівна
Пряма трансляція
XXIX позачергової сесії Миколаївської обласної ради
підписатись на розсилку