54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

СВІЙ 66-Й ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ МАВ БИ СВЯТКУВАТИ ДМИТРО КРЕМІНЬ

21.08.2019

    Народився український поет, публіцист, есеїст, перекладач Дмитро Кремінь21 серпня 1953 року в гірському селі Суха Іршавського району Закарпатської області, яке стоїть під полониною Кук. Переїхавши у степовий край, поет зумів зберегти власну самобутність; він гідно проніс той кристал міцного і прозорого гірського духу, який надала йому мала батьківщина. Рід Кременів походить з гірських Карпат. Грозові виклики історії навчили українців дбайливо ставитись не тільки до особистості; жителям Карпатського краю властива велика відданість власному корінню, своєму роду. Дмитро Кремінь казав: «Я закарпатець, але я – українець». Ми в Україні, тобто всюди вдома.

   Поет ніколи не був байдужим, він завжди відгукувався на всі виклики сьогодення. Все наше історичне буття, – з його досягненнями, з його складнощами й негараздами – знаходить своє відображення у віршах Дмитра Креміня; поета неможливо відділити від сучасного життя, від нашої складної й драматичної історії, від світового історичного контексту. Митець уособлює собою все найкраще, що може нести в собі справжній творець, мислитель, громадянин, патріот, великий син нашої країни. 

   Ця людина прагнула досконалості в усьому. Дмитро Кремінь мав неабияку жагу до знань, він намагався орієнтуватись у всіх надбаннях світової культури, багато читав, мав чудову пам'ять. Надзвичайно широкий світогляд робить його поезії глибокими, інтелектуально насиченими. Дмитро Дмитрович знав шість мов, серед них: німецька, словацька, російська, чеська, латина; він не просто поет, а поет-просвітник і чудовий перекладач; відомі його поетичні переклади грузинських поетів.

   Закінчивши навчання у рідних краях після розподілу Дмитро Кремінь став працювати викладачем у Миколаївській області. Паралельно займався творчою та журналістською діяльністю.

   Поетичне ім‘я Дмитра Креміня, його творчий набуток є невід‘ємною частиною сучасної української літератури, Це яскрава домінанта південного літературного ландшафту: його чарівну поезію, його шляхетну душу неможливо відокремити від Причорноморського краю.

   Нажаль, видатний поет, есеїст, публіцист дуже передчасно пішов з життя, але він назавжди залишиться з нами в своїх численних віршах..

Події

XVIII позачергова сесія Миколаївської обласної ради 

Вересень 2023
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку