54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

НА ЗАСІДАННІ ПОСТІЙНОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ КУЛЬТУРИ, НАУКИ І ОСВІТИ, СІМ`Ї ТА МОЛОДІ, СПОРТУ

16.08.2019

В Миколаївській обласній раді відбулось засідання постійної депутатської комісії з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді спорту. Під час роботи депутати розглянули сім профільних питань порядку денного. В роботі комісії взяли участь голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов.

         Насамперед члени постійної комісії розглянули стан справ у підготовці закладів освіти області до нового навчального року. За інформацією обласної державної адміністрації сьогодні триває процес професійної підготовки учителів, закупівля необхідного обладнання і поточних ремонтів у загальноосвітніх навчальних закладах. На ці цілі виділено кошти субвенцій державного та обласного бюджетів, здійснюється фінансування органами місцевого самоврядування. На постійному контролі надважливе питання опалювального сезону. Також депутати обласної ради звернули увагу Олени Удовиченко на необхідність облаштування установ внутрішніми санвузлами та пандусами.

         За словами директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації цього року для розв’язання проблеми доступності маломобільних груп населення і облаштування санітарно-гігієнічних кімнат теж надаються кошти державної субвенції. За потребою та інформацією відділів освіти районних державних адміністрацій на ті заклади, в яких відсутні необідні зручності, спрямовуватимуть кошти. Загалом у 34 закладах планується здійснити такі заходи.

         Відносно пандусів-у тій чи іншій мірі, підкреслила Олена Удовиченко, установи області забезпечені засобами архітектурної доступності. У десяти закладах іще планується їх облаштувати. Справа у тім, що пандуси почали активно встановлювати 2005 року. Тоді відсутні були чіткі будівельні норми спорудження засобів архітектурної доступності. Нас сьогодні їх переглянули. Відповідно спеціалістами департаменту інформація оновлюється, надаються консультації та рекомендації керівникам закладів. Не оминули депутати обласної ради своєю увагою і питання оновлення матеріально-технічної бази освітніх закладів. Протягом минулого року було закуплено обладнання для 112 кабінетів, сім шкільних автобусів. матеріально-технічне забезпечення 19 інклюзивно-ресурсних центрів. для чотирьох ресурсних кімнат, чотирьох медіатек, за кошти освітньої субвенції придбано обладнання для першокласників – одномісні комплекти парт, меблі для зберігання дидактичного матеріалу, робоче місце вчителя в кожну школу, комп’ютерне обладнання для п’ятисот закладів.

         Радник голови Миколаївської обласної ради Анна Воронок акцентувала на необхідності обов’язкового функціонування у закладах освіти систем пожежної сигналізації, пожежогасіння, блискавковідводів. Водночас, Олена Удовиченко повідомила-для того, щоб на сьогодні виконати всі протипожежні приписи у закладах обласного підпорядкування, професійно-технічної освіти необхідно близько двадцяти мільйонів гривень. За рахунок поточних видатків здійснюється заміна вогнегасників, облаштування щитових тощо. Є капітальні видатки- обробка дерев’яних конструкцій вогнетривкими розчинами, блискавкозахист. Відповідні запити департаментом освіти здійснюються.

         «Це така об’ємна проблема. Йдеться про безпеку наших дітей. Повинен бути певний план-графік. І звичайно виділення коштів»,- зазначила радник голови обласної ради Анна Воронок.

         В ході комісії гостро лунало питання організації підвезення вчителів та дітей до загальноосвітніх навчальних закладів. Депутат обласної ради Владислав Невеселий, зокрема говорив про недостатню кількість транспорту, безпеку дітей під час поїздок до школи. Потреба в оновленні рухомого складу, за словами директора Департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації, складає 55 одиниць. На умовах співфінансування придбано 25 автобусів. 50% коштів-обласного бюджету. Іще 50%-органів місцевого самоврядування. Загальний кошторис – 50 млн.грн.

         Інформацію про загальний стан справ по підготовці до навчального року депутати взяли до відома. З метою створення належних умов для навчання дітей, збереження їх здоров’я, зміцнення матеріально-технічної бази установ, на виконання відповідних рішень Миколаївської обласної ради обласній державній адміністрації і Департаменту освіти та науки облдержадміністрації спільно із районними державними адміністраціями, об’єднаними територіальними громадами, міськвиконкомами та органами місцевого

самоврядування рекомендовано в межах повноважень провести організаційні заходи щодо ремонтів закладів, утепленню їх фасадів, заміні віконних блоків, забезпечити підготовку закладів до опалювального періоду. При цьому особливу увагу зроблено на виконанні протипожежних заходів.

         В ході комісії депутати розглянули звернення свого колеги Сергія Чорного щодо будівництва навчального корпусу зі спортивною залою у с. Мостове Доманівського району. У закладі здобувають освіту понад 300 учнів. Має місце тенденція до зростання кількості вихованців.

         Заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов звернувся до колег-депутатів з проханням підтримати звернення Сергія Чорного з наступним розглядом питання на засіданні постійної комісії з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій. Також за пропозицією Андрія Кротова буде організовано виїзне засідання у Доманівському районі.

        

Події

XVIII позачергова сесія Миколаївської обласної ради 

Вересень 2023
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку