54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

НА ЗАСІДАННІ ПОСТІЙНОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ,ПЛАНУВАННЯ, БЮДЖЕТУ, ФІНАНСІВ ТА ІНВЕСТИЦІЙ

31.07.2019

В Миколаївській обласній раді відбулось засідання постійної комісії з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій. На початку пленарної частини заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов ініціював розгляд в ході засідання питання щодо отримання інформації про розмір податку з фізичних осіб, який перераховується до міського бюджету у вигляді відрахувань від працівників підприємств, організацій та установ комунальної власності області, які функціонують на території міста.

         Також на думку заступника голови Миколаївської обласної ради сьогодні депутатському корпусу варто звернутися до Миколаївського міського голови за фінансовою підтримкою. Мова йде про комунальні заклади області у Миколаєві.

         «Ми пропонуємо звернутися до міського голови за підтримкою у вигляді субвенції наших закладів, які розташовані у Миколаєві. Якщо ми візьмемо Обласний онкологічний диспансер, там обслуговується жителів міста 70% . Майже аналогічна картина по Обласній стоматології-60%. Усі наші спортивні заклади, бібліотеки, музеї приймають жителів обласного центру»,- зазначив Андрій Кротов.

         Члени постійної комісії з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій схвально сприйняли ініціативу заступника голови обласної ради.

         Одним з перших на порядку денному стояло питання «Про порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

         Цей порядок регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року. Ним визначено механізм призначення і виплати за рахунок коштів державного бюджету соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Грошове забезпечення нараховується батькам-вихователям та прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях. При цьому діє принцип «гроші йдуть за дитиною». Розмір допомоги становить два прожиткових мінімуми.

         В Миколаївській області на даний час 149 прийомних сімей та 45 дитячих будинків сімейного типу. На цей рік обсяг коштів, передбачених на цю допомогу з державного бюджету, становить 37 млн 143,8 млн гривень. За перше півріччя профінансовано 47% від загальнорічного обсягу. І сума становить трохи більше 17 млн гривень.

         Депутати в ході комісії пропонували взагалі розглядати дане питання більш ширше. Спілкування представників депутатського корпусу облради з прийомними батьками та батьками-вихователями свідчить про гострий фінансовий дефіцит у таких родинах. Коштів не вистачає на покращення матеріально-технічного забезпечення, придбання одягу, побутової хімії тощо.

         Водночас присутній на засіданні комісії заступник голови облдержадміністрації Олександр Трайтлі іще раз зауважив, що порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування регламентується Кабміном. На інші цілі їх спрямовувати просто неможливо. Заступник голови облдержадміністрації Олександр Кушнір рекомендував передавати наявну інформацію про родини, які вимагають підтримки, до профільних управлінь.

         Два питання порядку денного засідання комісії стосувалися внесення змін до обсягів міжбюджетних трансфертів обласного бюджету. Пов’язані вони із розподілом коштів, які надійшли до Миколаївської області на виплату компенсації отримання житла для внутрішньо-переміщених осіб, які брали участь у захисті територіальної цілісності і незалежності України у зоні проведення АТО. А також на компенсацію для сімей учасників бойових дій на території інших держав.

         Так, 1млн 529 тисяч буде спрямовано родині інваліда 3 групи- учасникові АТО з міста Миколаєва. Трохи більше одного мільйона отримає сім’я жителя Баштанщини.

         Під час засідання комісії погоджено видатки на придбання медичного автотранспорту . Відповідно до Наказу Мінрегіонбуду Миколаївській області дозволено використати 4,5 млн гривень на закупівлю 9 автомобілів підвищеної прохідності для сільських амбулаторій Миколаївської області. Перелік об’єктів теж затверджено Києвом. Отже, новий спеціалізований автотранспорт отримають: Парутине Очаківського району, смт Казанка, амбулаторія Володимирської ОТГ Казанківського району, Котляреве Вітовського району, Богданівка Доманівського району, смт Арбузинка, Новомар’ївка Братського району, М-Ларине Вітовського району, Веселинове.

         Палку дискусію у депутатській кімнаті викликало питання придбання житла дітям-сиротам. Члени постійної комісії з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій дійшли згоди щодо звернення до правоохоронних органів для дослідження дотримання законності в процесі купівлі нерухомості для дітей-сиріт за бюджетні кошти.

 

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку