54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

«МИ НАЛАШТОВАНІ НА БОРОТЬБУ ЗА ЦЮ ШКОЛУ»,- ВІКТОРІЯ МОСКАЛЕНКО ОБГОВОРИЛА ПРОБЛЕМУ МИКОЛАЇВСЬКОГО ПАЛАЦУ СПОРТУ ІЗ СПЕЦІАЛІСТОМ МІНОСВІТИ ЮЛІЄЮ КОРОЛЬ

26.06.2019

Сьогодні, 26 червня,  для вирішення наболілого питання подальшого функціонування  Миколаївського палацу спорту ("Трудові резерви" ) голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко здійснила зустріч із  головним спеціалістом  відділу з питань обліку державного майна управління з питань державного майна та підприємств Міністерства освіти і науки України Юлією  Володимирівною  Король. Діалог відбувався у стінах Миколаївської обласної ради за участі заступника голови Миколаївської обласної ради Андрія Кротова, радника-помічника заступника голови обласної ради Світлани Гладун, депутатів обласної ради Вадима Олабіна та Анатолія Катрича, радника голови обласної ради Оксани Корсак. Також до спілкування приєдналися  Віталій Воронов, ректор ЧНУ ім.Петра Могили Леонід Клименко, директор МОККДЮСШ №1 Костянтин Васильєв ,тренерський  склад спортивної школи та представники батьківського комітету.

 В ході обговорення вищезазначеного питання Юлії Володимирівні було повідомлено про категоричну позицію депутатського корпусу і керівництва обласної ради відносно передачі будівлі Палацу спорту "Трудові резерви" на баланс університету. Вікторія Москаленко, Андрій Кротов, Світлана Гладун, Вадим Олабін та Анатолій Катрич чітко дали зрозуміти представниці Міністерства -  обласна рада має фінансові ресурси для  того, щоб бути балансоутримувачем будівлі. До того ж ,значну частину площі спорткомплексу займає МОККДЮСШ №1 Миколаївської  обласної ради. Сьогодні вихованцями спортивної школи є більше ніж 600 дітей з Миколаєва та області. У тренерського складу та представників батьківського комітету виникають  небезпідставні побоювання щодо подальшої долі спортивної школи. Свою позицію представники депутатського корпусу, тренерського складу, директора МОККДЮСШ №1 за участі радника голови обласної ради Оксани  Корсак мали намір озвучити Міністру Освіти України Лілії Гриневич під час поїздки до Києва, але нажаль того разу зустріч зірвалась так і не розпочавшись.

«МОККДЮСШ №1 була створена більше 15 років тому. Треба зазначити, що всі ці роки спортивна школа перебуває у цій будівлі й в Миколаєві немає альтернативного спортивного залу, де б могла бути розміщена спортшкола. Тому логічними були б наступні дії  - до нас звернулись представники школи, яка налічує сьогодні 600 вихованців цієїшколи, з питанням про те, що є позиція Міністерства освіти віддати державну власність на баланс університету. Така спроба вже мала місце бути в 2014 році, але тоді пан ректор відмовився від пропозиції. Логічно, що того часу відмова булла чимось обґрунтована. Ніякі обставини не змінились, але цього року університет хочез абрати будівлю. Ми й надалі намагатимемося зустрітись із Міністром освіти для того, щоб донести нашу позицію. В рамках децентралізації об'кти, які знаходяться на території області мають бути віддані в громади. Зараз я не акцентую увагу на тому, чи це має бути обласна рада чи міська рада. Державна власність, нажаль, є в гіршому стані, ніж комунальна. В 2015 році я писала лист в Міністерство освіти з проханням виділити кошти на капітальний ремонт басейну, але були відмовки. І ми довго шукали механізм, як можна самим вкладати кошти в ремонт будівлі. Ми зрозуміли, що сенсу чекати на допомогу від держави нема, при тому, що Палац спорту є державною власністю, ще й отримали таку звістку, про те, що вже є наказ Міністерства освіти про передачу будівлі на баланс університету. Хочемо донести свою позицію, що цей наказ ми будемо оскаржувати, адже він не був доведений до громадськості, сьогодні є рішення сесії міської ради та погодження комісій обласної ради, що ми готові приймати таке рішення. Зазначаємо, що тільки громада і тільки депутатський корпус мають бути власниками, для того, щоб показати прозорість. При всій повазі до ректора Клименка зазначу, що ми не завжди будемо на відповідних посадах і  гарантії, які даються тільки в усному порядку ми не можемо сприймати, як обов'язкові. Форма управління, коли власником є депутатський корпус є більш прозорою, аніж підпис однієї людини. Ми сьогодні налаштовані на боротьбу за цю школу»,- наголосила Вікторія Москаленко.

В свою чергу Юлія Король зазначила, що наміру закривати спортивну школу у Міністерства освіти немає, але здивувалась, чому питання передачі Палацу спорту на баланс навчальному закладу викликає такий негатив. За словами Леоніда Клименка сьогодні в університеті створено новий факультет фізичного виховання, а також є фінансова можливість взяти на свій баланс будівлю Палацу спорту, який необхідно капітально реконструювати.

Депутат обласної ради Вадим Олабін зауважив, що пріоритетним є питання занять спорту для дітей та дорослих з усієї області й висловив свої сумніви, що при передачі Палацу спорту на баланс ЧДУ ім. П. Могили ця доступність буде збережена. Також  депутат запропонував ректору університету розглянути можливість будівництва нового необхідного для них приміщення.

Позицію представників  тренерського складу МОККДЮСШ №1 та депутатів обласної ради підтримав Віталій Воронов і запропонував міносвіти відмінити наказ  про передачу будівлі на баланс університету.

Юлія Король резюмувала, що громадськість не сприймає представників університету як балансоутримувачів й саме цю позицію вона донесе до міністра освіти

Події

20.06.2024 року відбудуться засідання постійних комісій обласної ради з розгляду питань, внесених на ХХІІ позачергову сесію обласної ради:

- з питань спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, житлово-комунального господарства, капітального будівництва та архітектури - о 10.00;

- з питань захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, антикорупційної та регуляторної політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, комунікативної політики - о 14.00

21.06.2024 року відбудуться засідання постійних комісій обласної ради з розгляду питань, внесених на ХХІІ позачергову сесію обласної ради:

- з питань екології, охорони довкілля, раціонального природокористування, туризму та рекреації - о 10.00;

з питань промислової політики, підприємництва, транспортної інфраструктури, водногосподарського комплексу, енергетики та енергозбереження, зв’язку та цифровізації - об 11.00

- з питань науки і освіти, інновацій, молоді, сім’ї і спорту, культури та духовності - о 13.00

_________________________

Червень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку