54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ І НУК ІМ.АДМІРАЛА МАКАРОВА ЗМІЦНИЛИ СВОЇ ПОЗИЦІЇ В КИТАЇ

21.06.2019

На минулому тижні на базі Наньчанського університету (КНР, м Наньчан, провінція Цзянси) відбулася найбільша Міжнародна конференція з проблем інтеграції виробництва, освіти, інновації та їх реалізації - 2019, а також Форум ректорів українських і китайських університетів, в рамках якого пройшло засідання Підкомісії з питань співробітництва в галузі освіти між Урядом України та Урядом КНР.
Про це повідомили в прес-центрі НУК імені адмірала Макарова. У роботі форуму взяли участь заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба і заступник глави Міністерства освіти КНР Сунь Яо, віце-губернатор Народного уряду провінції Цзянси Сунь Цзюйшен і секретар комітету КПК провінції Цзянси Лю Ци.
На конференцію приїхали провідні вчені та фахівці з вузів і науково-дослідних установ Китаю, України, Росії, Білорусі, Узбекистану та інших країн, що займаються питаннями матеріалознавства, штучного інтелекту, авіабудування і космонавтики, створення нових матеріалів.

Делегацію Миколаївській області та Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова на форумі представляли заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов, проректор з науково-педагогічної роботи НУК, професор Сергій Слободян і доктор фізико-математичних наук, доцент кафедри фізики Михайло Ушкац. Всього в роботі форуму взяли участь ректори 6 українських і більше 25 китайських вузів. Окремо офіційні представники делегацій обох країн відзначили провідну роль НУК ім. адмірала Макарова в розвитку освітньої та наукової діяльності, а також зміцнення співпраці між Україною і Китаєм. У своїй презентації на Форумі ректорів України і КНР проректор Сергій Слободян зазначив, що за підсумками роботи в 2018 році НУК міцно займає 1-е місце серед всіх вузів України за кількістю учнів китайських студентів і входить в топ-5 технічних університетів за загальною кількістю іноземних студентів .

До слова, 31 травня в Миколаєві НУК організував і провів перший україно-китайський фестиваль «Poetic Dragon Boat Festival». Представлена ​​інформація про даний фестиваль викликала непідробний інтерес і взаємне схвалення з боку присутнього партійного керівництва провінцій КНР і представників дипломатичних місій обох країн.
Закономірним результатом роботи міжнародної конференції та Форуму ректорів стала церемонія підписання ряду угод і договорів про співпрацю, в тому числі між Наньчанським авіаційним університетом та НАУ, Наньчанським університетом та Інститутом проблем матеріалознавства імені І. М. Францевича, Інститутом електрозварювання імені Є.Патона НАН України та Івановським політехнічним університетом Росії, Інститутом механіки і електротехніки Наньчанського університету і НУК імені адмірала Макарова.

На завершення роботи конференції відбулися круглі столи та обмін думками з питань кооперації в освітній та науковій сферах. Всіх гостей запросили відвідати Цзянсиську вольфрамову акціонерну корпорацію, оптико-електронну компанію кристалічної енергії, Національний Центр технічних досліджень світлодіодної техніки на основі кремнію, Інститут інформаційної інженерії Наньчанського університету і Наньчанський авіаційний університет.
Крім того, багато представників китайських університетів, які раніше не співпрацювали з українськими партнерами і НУК ім. адмірала Макарова висловили бажання вже найближчим часом вступити в переговорний процес щодо укладення договорів про співпрацю. Вже у вересні нинішнього року про свій візит до нашого міста заявила делегація Хуачжонського університету науки і технологій.

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку