54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

ПОЧЕСНІ ВІДЗНАКИ СТАРОВИННОГО МУЗЕЮ

10.06.2019

   06 червня 2019 року Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна урочисто святкує 105-рівчницю з дня заснування.

  За 105 років свого існування музей став свідком великих звершень та перетворень суспільного життя: від правління останньої царської династії, Жовтневу революцію 1917 року, становлення Влади Рад та епоху геополітичного гіганта СРСР, події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, післявоєнну відбудову, роки Радянської влади до здобуття незалежності України та генезису нової держави.IMG_2323a

  Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна це унікальний заклад зі своїми традиціями, історією та загадками. Заснований у 1914 р., він почесно несе крізь століття ім’я уславленого художника-баталіста середини ХІХ – початку ХХ століття Василя Васильовича Верещагіна. Спадщина митця має не лише значну художню цінність, а й поширює ідеї миру серед народів світу, що залишаються актуальними і в наш час. За ці роки музей значно розширив коло своїх інтересів. Окрім цінних творів Василя Верещагіна, гордістю музейної колекції є витвори образотворчого мистецтва XVII-XXI століть, серед яких марини Івана Айвазовського та Руфіна Судковського; пейзажі Ісаака Левітана, Василя Полєнова, Костянтина Крижицького; портрети Федора Рокотова, Івана Крамського, Миколи Ярошенка; батальні картини Павла Ковалевського та Богдана Віллевальде; натюрморти Петра Петровичева, Костянтина Коровіна, Роберта Фалька тощо.

  На сьогодні музейна колекція налічує більше 18 000 експонатів. Це унікальні високохудожні твори образотворчого мистецтва, що становлять гідну частину світової культурної скарбниці. Науковими співробітниками музею проводиться активна робота щодо поповнення музейної збірки. Нелегка, але цікава збиральницька робота ніколи не закінчується і триватиме доти, доки існуватиме музей, існуватиме мистецтво. Проводиться значна просвітницько-популяризаційна діяльність та наукова робота.

  У музеї вже багато років сумісно з Миколаївським глиноземним заводом діє безпрецедентна програма «Відродження шедеврів», у рамках якої проводиться реставрація картин.Програма «Повернення до України» ініціювала поповнення колекції творами славетної родини Кричевських та художника-ілюстратора Михайла Петренка зі США, а також твори наших земляків з Ізраїлю та Росії.

  Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна – це осередок культури та активного дозвілля. Щорічно, у залах музею розгортають свою експозицію цікаві та пізнавальні виставки.Плідно співпрацює музей з виховними та начальними закладами міста і області. Співробітники музею проводять різнопланову діяльність щодо популяризації музейної колекції, використовують різноманітні форми та методи музейної роботи, що направлені на індивідуальний підхід до окремої вікової категорії.

  У 2002 р. за значний внесок у зберігання та популяризацію культурної спадщини В.В. Верещагіна музей було нагороджено Золотою медаллю ім. В.В. Верещагіна у зв’язку зі 160-літтям художника від Російської Академії художеств, студії художників МВС Росії ім. В.В. Верещагіна та Благодійного фонду збереження спадщини В.В. Верещагіна.

  Рішенням Президії Академії мистецтв України у 2009 р. заклад культури відзначено срібною медаллю за творчі досягнення.

  У 2014 році з нагоди 100-річного ювілею музею скарбницю півдня України за значні творчі досягнення нагороджено почесною відзнакою – Золотою медаллю Національної Академії мистецтв України. Нагороду особисто вручив Президент Академії мистецтв України, Народний художник України, ректор Національної академії образотворчих мистецтв і архітектури, лауреат премії ім. І. Огієнка, лауреат Національної премії ім. Т.Г. Шевченка А.В. Чебикін.

  Ці нагороди – гідна оцінка плідної та самовідданої щоденної праці колективу музею. Це підсумок діяльності цілих поколінь: від М.А. Гедройца та В.О. Мурзанова, О.О. Ріттіха, Т.К. Волюшкіної та Г.П. Дем’яненко до С.М. Рослякова. Життя музея триває. Побажаємо процвітання та довгих років слави легендарному храму мистецтва у місті Миколаєві!

 

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку