54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

«ПЕРЕДАЧА «ІСКРИ»У ВЛАСНІСТЬ МІСТА СЬОГОДНІ ЗАЛЕЖИТЬ САМЕ ВІД ДЕПУТАТІВ МІСЬКОЇ РАДИ»,- ВІКТОРІЯ МОСКАЛЕНКО ВІДПОВІЛА НА ЗВИНУВАЧЕННЯ У ЗАТЯГУВАННІ ПРОЦЕСУ ПЕРЕДАЧІ КОЛИШНЬОГО КІНОТЕАТРУ «ІСКРА» У КОМУНАЛЬНУ ВЛАСНІСТЬ МИКОЛАЄВА

14.05.2019

13 квітня перелік питань, які вносяться на розгляд двадцять шостої позачергової сесії Миколаївської обласної ради сьомого скликання опрацьовували депутати постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, регулювання комунальної власності, приватизації та капітального будівництва. В засіданні взяли участь голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, заступник голови обласної ради Андрій Кротов, перший заступник голови облдержадміністрації В’ячеслав Бонь, заступники голови облдержадміністрації Валентин Гайдаржи і Олександр Трайтлі. На початку засідання депутати обласної ради розглянули проблемне питання передачі колишнього кінотеатру «Іскра» у комунальну власність територіальної громади м.Миколаєва.

Намагаючись дискредитувати керівництво обласної ради, журналісти окремих видань маніпулюють фактами не вникаючи у суть проблеми. На сьогоднішній день прийняття приміщення колишнього кінотеатру «Іскра» у комунальну власність територіальної громади м.Миколаєва цілком і повністю в компетенції депутатського корпусу Миколаївської міської ради. Натомість, відповідних кроків від колег-депутатів у цьому напрямку не здійснюється.

«Сьогодні окремі ЗМІ намагаються дискредитувати керівництво обласної ради. Наявна у нас переписка свідчить про діаметрально протилежні факти. Обласній державній адміністрації було рекомендовано надати проект рішення після того, як міська рада надасть згоду на прийняття об’єкту. Тому наклепи, які сьогодні лунають в окремих ЗМІ, не мають під собою жодних підстав. Я мала розмову з начальником управління культури, національностей та релігій відносно неякісної охорони будівлі. До цього питання ми повернемося відразу по завершенні позачергової сесії обласної ради. Я і сьогодні є прихильником прозорої приватизації та реалізації об’єкту. Якщо міська рада готова вкладати туди кошти, прошу проявити ініціативу і прийняти рішення на пленарному засіданні сесії, яке у них також відбудеться 16 травня»,- наголосила Вікторія Вікторівна.

2018 року, враховуючи звернення Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича та рекомендації постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, регулювання комунальної власності, приватизації та капітального будівництва розпочалась процедура підготовки передачі зазначеного майна зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області у комунальну власність територіальної громади м.Миколаєва. Єдина умова, яка мала бути дотримана при цьому – не відчуження будівлі у приватну власність, а використання під розміщення культурно-освітніх закладів і задоволення потреб мешканців обласного центру.

Красномовним свідченням того є наявна в обласній раді переписка з представниками міської влади.
У листі від 07.11.2018 за підписом заступника Миколаївського міського голови Юрія Андрієнка йдеться про те, що виконкомом міської ради було розглянуто питання. Передача об’єкту мала здійснюватися на підставі Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності». Вирішення ж вищезазначеного питання є компетенцією міської ради. Повідомляв у листі пан Юрій Андрієнко. Для остаточного розв’язання проблеми від обласної ради вимагали певний пакет документів, який у найкоротші терміни було підготовлено і направлено спеціалістами виконавчого апарату Миколаївської обласної ради.
Зустрічних дій не було.

Нагадаємо, що історія з пошуком приміщення для артистів обласної філармонії тягнулася не один десяток років. Певні кроки намагалися застосовувати у різні часи. 2012-го спільним рішенням тодішніх представників обласної та міської влади вийшли на варіант передачі на баланс філармонії будівлі колишнього кінотеатру «Іскра». Свого часу споруду приймали у зруйнованому стані. У цифрах 2014 року вартість проектно-кошторисної документації сягала 420 тисяч. Необхідна сума для повної реконструкції – майже 32 мільйони гривень. Вище зазначену суму виділено так і не було. Тим часом керівництво філармонії змушене витрачати власні гроші на охоронуоб’єкту. Що вартує майже 80 тисяч. Ще близько 40-ка тисяч гривень, виручених від концертної діяльності, йде на оплату податків. Виходячи з сьогоднішніх реалій, голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко констатувала, що будівля, яка більше п’ятироків не використовується за призначенням може бути виставлена на продаж шляхом проведення аукціону.

«На цей об’єкт ми виїжджали. Якщо робити ремонт – реконструкцію колишнього кінотеатру «Іскра» з подальшим там розміщенням філармонії, це обійшлося б нам вже не у 32 мільйони гривень, а вдвічі дорожче. Керуючись досвідом наших сусідів з інших регіонів України я запропонувала моїм колегам визначити цей об’єкт як такий, що підлягає приватизації з подальшою його реалізацією на аукціоні»,- нагадала голова Миколаївської обласної ради.

 

Вересень 2021
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку