54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

«ДІТИ ПОВИННІ ЗДОБУВАТИ ЯКІСНУ ОСВІТУ У ПОВНОКОМПЛЕКТНИХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКОЛАХ»,- ВІКТОРІЯ МОСКАЛЕНКО ВІДВІДАЛА ЗАГАЛЬНООСВІТНЮ ШКОЛУ СЕЛИЩА ПЕРВОМАЙСЬКЕ ВІТОВСЬКОГО РАЙОНУ

22.04.2019

Зміни в освіті пішли від Центральної влади на місця. Ідея створення опорних шкіл приживається. Під час зустрічей з жителями населених пунктів, скептично налаштованими вчителями і директорами голова обласної ради дає зрозуміти - дослухатись треба до потреб підростаючого покоління і дбати про нього. Якою б гарною людиною та фахівцем не був вчитель,завжди акцентує Вікторія Вікторівна, але якісні знання абсолютно з усіх предметів він дати своїм вихованцям не зможе. І за відсутності належної матеріально-технічної бази у тому числі.
За рахунок спільних зусиль Вікторії Москаленко, як депутата і голови обласної ради, Олександра Демчука та Ігоря Матвєєва, як представників влади і депутатського корпусу, у Вітовському районі вдалося отримати позитивний результат у загальноосвітній школі селища Первомайське, яку відвідала днями голова обласної ради.
Протягом вже трьох років колектив загальноосвітньої школи селища Первомайське Вітовського району Миколаївської області працює у новому статусі – статусі опорної школи з трьома філіями: Благодатненською, Новоселівською і Засільською. За цей час тут відбулись докорінні зміни. Зі звичайної сільської школи вона перетворилась на сучасний освітній центр з комп’ютерними класами, інтерактивними дошками, лабораторіями, комфортними внутрішніми санвузлами та душовими. Сьогодні тут здобувають знання 457 учнів. Середня наповнюваність класів -19, 20 школярів. Трьома шкільними автобусами здійснюється підвіз 90 дітей.

« За це я хочу подякувати і районній, і обласній владі. 2016 року на оснащення нашого закладу було виділено більше 8 мільйонів гривень. Завдяки цьому ми отримали гарно оснащені кабінети, 15 мультимедійних комплексів, нові меблі, програмне забезпечення кабінетів фізики, хімії, математики, інформатики»,- зазначає директор Первомайської ЗОШ Світлана Клапушинська.

У будівлі школи здійснено ремонтні роботи, виконано утеплення приміщень, де перебувають початкові класи, школа опалюється за рахунок автономної системи, розрахованої на альтернативні джерела теплової енергії.

Взимку у всіх кабінетах, каже керівник загальноосвітнього навчального закладу, була приємна і комфортна температура.

Лише протягом 2018 року за рахунок коштів місцевого, районного та обласного, державного бюджетів тут виконано робіт та отримано послуг на загальну суму 2687773, 30 грн, зокрема:

-         Поточний ремонт приміщень (роздягалень) Первомайської ЗОШ I-III ст;

-         Поточний ремонт санвузлів на 2-му поверсі Первомайської ЗОШ I-III ст;

-         здійснено оплату за технічне обслуговування охоронної сигналізації Первомайської ЗОШ I-III ст;

-         Поточний ремонт приміщень (заміна дверей) Первомайської ЗОШ I-III ст;

-         Поточний ремонт електричних мереж Первомайської ЗОШ I-III ст;

-         Поточний ремонт – замощення подвір’я Первомайської ЗОШ I-III ст;

-         Вогнезахисна обробка дерев’яних конструкцій покрівлі;

-         Поточний ремонт зовнішніх електричних мереж;

-         Капітальний ремонт будівлі корпусу початкових класів;

-         Капітальний ремонт частини коридорів з викоанням вимог по енергозбереженню;
«Ви самі бачите яких результатів вдалося досягти колективу Первомайської школи. Все це стало можливим за рахунок бажання колективу, як рушійної сили реформ та підтримки влади. Сьогодні це сучасний навчальний заклад – нові класи, нова медіатека, утеплення приміщення, де перебувають учні початкових класів. Двічі колектив брав участь у конкурсі на звання Кращого опорного навчального закладу. Перший раз вони перемогли і отримали фінансування з обласного бюджету. Вдруге, як учасники проекту «Новий освітній простір», теж були підтримані. Взагалі, опорні школи себе виправдали. Реформа є успішною. Треба працювати з батьками. І кожному вчителю варто вже зрозуміти – ми не будемо зберігати школи заради приміщення. Малокомплектні школи повинні реорганізовуватись. А в окремих випадках і зачинятись. Не можуть діти здобувати якісну освіту у класах, де налічується дві, три дитини. Я за функціонування повнокомплектних шкіл і подальше впровадження освітньої реформи на території Миколаївської області»,- зазначила Вікторія Москаленко під час відвідування Первомайської ЗОШ.


     Та найбільша гордість охоплює директора Первомайської загальноосвітньої школи Світлану Клапушинську. Вона, як ніхто інший розуміє – зміни на краще. Діти змінилися, говорить посміхаючись керівник установи.
«З радістю хочу сказати Вам, що крім філій, до нас іще приєдналися учні Квітневої школи, до нас приєдналися учні Партизанської школи. Це безумовно свідчить про якісний зміст знань, які ми надаємо вихованцям, рівень матеріально-технічного забезпечення, що учні інших шкіл хочуть у нас навчатися. Батьки дякують нам за це. І нам самим приємно працювати, підвищується мотивація. Ми бачимо дітей, які є учасниками всіх наших виховних заходів. Вони беруть мікрофон і із задоволенням співають. Їм хочеться виразно читати вірші. Вони з радістю відвідують уроки інформатики. Вони перебувають у групі подовженого дня і відвідують гурток веб- дизайну. Діти стврюють мультиплікаційні фільми. Ми залучаємо усіх учнів з філій. Я бачу усміхнені обличчя своїх вихованців, наших батьків з філій. І це для нас дуже важливо».- радіє результату Світлана Клапушинська

В цілому на розвиток Первомайської громади, завдяки зусиллям голови Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко, керівника апарату Миколаївської обласної державної адміністрації, екс-голови Вітовської райдержадміністрації Олександра Демчука, протягом останнього часу на реалізацію інфраструктурних проектів залучено колосальні кошти. Крім того, 2019 року компанія-інвестор ТОВ «Агромир» планує розпочати будівництво біогазового комплексу потужністю 3000 кВт безпосередньо біля постачальника сировини — цукрового заводу ТОВ «Юкрейніан Шугар Компані». Передбачається, що проект реалізовуватиметься на території саме Первомайської селищної ради. При цьому місцева громада буде забезпечена новими робочими місцями та матиме суттєві надходження до бюджету

«Цей проект теж запущено. Інвестор отримав документи на землю. Будівництво буде розпочато найближчим часом»,- наголошує Вікторія Вікторівна.

За рахунок коштів мікропроектів та грошей районного бюджету три мільйони гривень сумарно було спрямовано на освітлення всього населеного пункту. На завершальній стадії роботи по будівництву водогону.

«За рахунок коштів субвенції з державного бюджету і районного співфінансування тривають роботи. 360 громадян таким чином будуть забезпечені водопостачанням. За сприятливих погодних умов тижні за два, три мережу буде пущено в експлуатацію. Це говорить про пріоритетність інфраструктурних проектів і вони реалізуються»,- резюмувала поїздку голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку