54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

«В НАШІЙ ОБЛАСНІЙ ЛІКАРНІ БУДУТЬ ПРАЦЮВАТИ ДВА КОМП’ЮТЕРНИХ ТОМОГРАФИ.ЗАЯВИ ГРОМАДСЬКОСТІ СТОСОВНО НЕЯКІСНОГО ОБЛАДНАННЯ І НЕСВОЄЧАСНОГО ЙОГО ПРИДБАННЯ НЕ ПІДТВЕРДИЛИСЬ»,- НЕСПОДІВАНО ДЛЯ КЕРІВНИЦТВА В ОБЛАСНІЙ ЛІКАРНІ З’ЯВИЛАСЬ ВІКТОРІЯ МОСКАЛЕНКО

17.04.2019

Питання покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я обласної комунальної власності перебуває на постійному контролі особисто голови обласної ради Вікторії Москаленко і всього депутатського корпусу. Сьогодні, 16 квітня, Вікторія Москаленко спільно із заступником голови обласної ради Андрієм Кротовим та радником-помічником заступника голови обласної ради, депутатом обласної ради Світланою Гладун відвідали Миколаївську обласну клінічну лікарню. Мета поїздки – ознайомлення з ефективним використанням обладнання, придбаного за кошти обласного бюджету, в рамках реалізації обласної програми боротьби із серцево-судинними та серцево-мозковими захворюваннями. Йдеться про функціонування апарату комп’ютерної томографії.

«Це питання, по обладнанню, було на контролі не тільки тому, що громадськість його порушила, воно з самого початку перебувало у нас на контролі. Ми його розглядали і комісією. Це використання коштів обласного бюджету. Встановлення нового, іншого рівня комп’ютерного томографу, дозволить сьогодні робити діагностику важкохворим людям. Це свідчить про те, що обласна рада і керівництво лікарні роблять все можливе для того, аби заклад відповідав третинному рівню», - зазначила Вікторія Москаленко.

А ситуація із комп’ютерним томографом в Миколаївській обласній клінічній лікарні дуже проста. Минулого року депутатським корпусом Миколаївської обласної ради сьомого скликання була прийнята програма лікування серцево-судинних та серцево-мозкових захворювань. В її рамках якраз і передбачалося придбання новітнього обладнання. У тому числі апарату комп’ютерної томографії.

«Ми провели міжнародні торги. Фактично заключили угоду і поставили новий апарат. Це сучасне, новітнє обладнання на 64 зрізи. Дуже потужний апарат для діагностики навіть мікроскопічних пухлин в організмі людини», - каже головний лікар Миколаївської обласної клінічної лікарні Петро Римар.

Стосовно комп’ютерного томографу фірми «Сіменс», навколо якого у засобах масової інформації останнім часом здійнялася палка дискусія, він банально вийшов з ладу. Згідно з висновками експертів необхідна заміна основного елементу – трубки. Її вартість на сьогоднішній день складає 1 млн. 90 тис. грн. А ще додатково до цієї суми необхідно додати кошти на проведення робіт. Враховуючи таку ситуацію, йдучи на зустріч пацієнтам Миколаївської обласної клінічної лікарні, колективом було прийнято рішення відносно встановлення нового апарату. З подальшим ремонтом комп’ютерного томографу «Сіменс». Він працюватиме у другому корпусі.

«Там є реанімація. Там є потреба у комп’ютерному томографі для важкохворих людей. Ми їх не можемо транспортувати вулицею. Тобто, територією лікарні. А для діагностики таке обладнання там конче необхідне», - акцентує головний лікар.

Сьогодні триває процес налаштування нового томографу з паралельним навчанням персоналу.
«Це 64 зрізовий томограф. Він має дуже високу швидкість обробки отриманої інформації. Апарат дозволяє здійснювати дослідження серця. 16 зрізові апарати з цим завданням не справлялися. Тому що серце - пульсуючий орган. Відповідно, зробити томографію, встигнути обробити отриману інформацію, отримати відповідь щодо функціонування судин людини і всі технологічні дані – для цього потрібна відповідна швидкість. Апарати такого класу ставлять на сьогоднішній день у дослідницьких центрах», - поділився з нами представник компанії Неософт Денис Заіка.

«Без нового обладнання якість послуги забезпечити неможливо. Ми пересвідчилися, що придбаний за рахунок коштів обласного бюджету комп’ютерний томограф на найвищому рівні. Були присутні спеціалісти-рентгенологи, які працюватимуть на новому обладнанні. Комп’ютерний томограф «Сіменс» теж на місці. І він теж працюватиме. Але для його відновлення необхідно віднайти кошти. А це понад 1 млн. грн.. По-друге, необхідно знайти кошти на обладнання відповідного приміщення», - резюмувала голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.

 

Вересень 2021
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку