54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net
Біжуча стрічка

«В НАШІЙ ОБЛАСНІЙ ЛІКАРНІ БУДУТЬ ПРАЦЮВАТИ ДВА КОМП’ЮТЕРНИХ ТОМОГРАФИ.ЗАЯВИ ГРОМАДСЬКОСТІ СТОСОВНО НЕЯКІСНОГО ОБЛАДНАННЯ І НЕСВОЄЧАСНОГО ЙОГО ПРИДБАННЯ НЕ ПІДТВЕРДИЛИСЬ»,- НЕСПОДІВАНО ДЛЯ КЕРІВНИЦТВА В ОБЛАСНІЙ ЛІКАРНІ З’ЯВИЛАСЬ ВІКТОРІЯ МОСКАЛЕНКО

17.04.2019

Питання покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я обласної комунальної власності перебуває на постійному контролі особисто голови обласної ради Вікторії Москаленко і всього депутатського корпусу. Сьогодні, 16 квітня, Вікторія Москаленко спільно із заступником голови обласної ради Андрієм Кротовим та радником-помічником заступника голови обласної ради, депутатом обласної ради Світланою Гладун відвідали Миколаївську обласну клінічну лікарню. Мета поїздки – ознайомлення з ефективним використанням обладнання, придбаного за кошти обласного бюджету, в рамках реалізації обласної програми боротьби із серцево-судинними та серцево-мозковими захворюваннями. Йдеться про функціонування апарату комп’ютерної томографії.

«Це питання, по обладнанню, було на контролі не тільки тому, що громадськість його порушила, воно з самого початку перебувало у нас на контролі. Ми його розглядали і комісією. Це використання коштів обласного бюджету. Встановлення нового, іншого рівня комп’ютерного томографу, дозволить сьогодні робити діагностику важкохворим людям. Це свідчить про те, що обласна рада і керівництво лікарні роблять все можливе для того, аби заклад відповідав третинному рівню», - зазначила Вікторія Москаленко.

А ситуація із комп’ютерним томографом в Миколаївській обласній клінічній лікарні дуже проста. Минулого року депутатським корпусом Миколаївської обласної ради сьомого скликання була прийнята програма лікування серцево-судинних та серцево-мозкових захворювань. В її рамках якраз і передбачалося придбання новітнього обладнання. У тому числі апарату комп’ютерної томографії.

«Ми провели міжнародні торги. Фактично заключили угоду і поставили новий апарат. Це сучасне, новітнє обладнання на 64 зрізи. Дуже потужний апарат для діагностики навіть мікроскопічних пухлин в організмі людини», - каже головний лікар Миколаївської обласної клінічної лікарні Петро Римар.

Стосовно комп’ютерного томографу фірми «Сіменс», навколо якого у засобах масової інформації останнім часом здійнялася палка дискусія, він банально вийшов з ладу. Згідно з висновками експертів необхідна заміна основного елементу – трубки. Її вартість на сьогоднішній день складає 1 млн. 90 тис. грн. А ще додатково до цієї суми необхідно додати кошти на проведення робіт. Враховуючи таку ситуацію, йдучи на зустріч пацієнтам Миколаївської обласної клінічної лікарні, колективом було прийнято рішення відносно встановлення нового апарату. З подальшим ремонтом комп’ютерного томографу «Сіменс». Він працюватиме у другому корпусі.

«Там є реанімація. Там є потреба у комп’ютерному томографі для важкохворих людей. Ми їх не можемо транспортувати вулицею. Тобто, територією лікарні. А для діагностики таке обладнання там конче необхідне», - акцентує головний лікар.

Сьогодні триває процес налаштування нового томографу з паралельним навчанням персоналу.
«Це 64 зрізовий томограф. Він має дуже високу швидкість обробки отриманої інформації. Апарат дозволяє здійснювати дослідження серця. 16 зрізові апарати з цим завданням не справлялися. Тому що серце - пульсуючий орган. Відповідно, зробити томографію, встигнути обробити отриману інформацію, отримати відповідь щодо функціонування судин людини і всі технологічні дані – для цього потрібна відповідна швидкість. Апарати такого класу ставлять на сьогоднішній день у дослідницьких центрах», - поділився з нами представник компанії Неософт Денис Заіка.

«Без нового обладнання якість послуги забезпечити неможливо. Ми пересвідчилися, що придбаний за рахунок коштів обласного бюджету комп’ютерний томограф на найвищому рівні. Були присутні спеціалісти-рентгенологи, які працюватимуть на новому обладнанні. Комп’ютерний томограф «Сіменс» теж на місці. І він теж працюватиме. Але для його відновлення необхідно віднайти кошти. А це понад 1 млн. грн.. По-друге, необхідно знайти кошти на обладнання відповідного приміщення», - резюмувала голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.

 

Оголошення Читати всі
2019-08-16
ЖІНКА В ПОЛІТИЦІ — ЗМІНИ В КРАЇНІ!

Фонд громади міста Херсон «Захист» оголошує конкурс на навчання жінок, які мають намір балотуватися до органів місцевого самоврядування на наступних місцевих виборах.

 

 

Детальніше
Підготовка до чергової сесіїї обласної ради
Вересень 2019
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1
2 3 4
5 6
7
8 9 10 11 12 13
14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Голова облради Москаленко Вікторія Вікторівна
Пряма трансляція
XXVІII позачергової сесії Миколаївської обласної ради
підписатись на розсилку