54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

«ЦЯ КНИГА Є ІДЕОЛОГІЧНОЮ ЗБРОЄЮ У ГІБРИДНІЙ ВІЙНІ ПРОТИ УКРАЇНИ»,- У ВІТОВСЬКОМУ РАЙОНІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧЕ ВИДАННЯ «ВІТОВЩИНА ІСТОРІЯ РІДНОГО КРАЮ»

16.04.2019

Презентація історико-краєзнавчого видання пройшла 15 квітня у районній державній адміністрації. До участі у заході долучилися старости населених пунктів Вітовщини, голови об’єднаних територіальних громад. Розділити з вітовчанами урочисту мить презентації книги приїхали голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, керівник апарату Миколаївської обласної державної адміністрації Олександр Демчук, голова Вітовської районної ради Ігор Матвєєв.

А ось ідея написання історії рідного краю, каже під час нашого спілкування вчитель історії Котляревської загальноосвітньої школи, депутат Вітовської районної ради Олександр Олександрович Ярмошевіч, з’явилася іще 2007 року. Надто хотілося донести землякам історію у новому прочитанні. Такою, якою її ніхто не знав. І років зо дванадцять тому група однодумців-патріотів розпочала збір матеріалів, фотографій, архівних документів. Потім була технічна зупинка довжиною у сім років.

Війна сусідньої Росії проти України оголила нерви вчителя історії Олександра Ярмошевіча. Він одним із перших з числа депутатів Вітовської районної ради хотів потрапити на фронт. Стан здоров’я не дозволив взяти до рук зброю. І тоді він почав діяти проти агресора своїм методом. На зброю Олександр Олександрович перетворив слово.

«І я побачив тут, саме на ідеологічному фронті, своє покликання. Доказати усім хибність і розвіяти міф про заснування нашого краю «Руським міром». Ця ідея роками нав’язувалася нашому суспільству, нашим людям. Ми зібрали групу патріотів. У цю роботу включилися відомі краєзнавці-історики. Я звернувся по допомогу до спеціалістів кафедри історії Миколаївського Національного університету імені Василя Сухомлинського. Ми знайшли порозуміння з нині покійним Шитюком Миколою Миколайовичем»,- розповідає Олександр Ярмошевіч.

2016 року за ініціативи голови Вітовської районної державної адміністрації Олександра Демчука і голови Вітовської районної ради Ігоря Матвєєва у проект вдихнули «нове життя». І за два роки, у жовтні 2018-го, робота завершилася. Протягом всього часу, пригадує Олександр Олександрович, доводилося вступати у полеміку з колегами-істориками, науковцями. Останні, між іншим, були прибічниками «Російської моделі» формування і розвитку історії півдня України. Перед редакційною колегією стояло непросте завдання-доказати і підтвердити, що у 15,16, 17 ст. цей край був заселений українцями. Для досягнення своєї мети автори використовували унікальний метод. Аби ідентифікувати стародавні поселення на території сучасного Вітовського району, назви козацьких зимівників, хуторів накладали на карту сучасної України користуючись супутниковою навігацією.
«Ми таким чином досліджували, що саме ці поселення мають дуже цікаву проукраїнську історію. Вони є українськими, створеними на землях Запорізького козацтва. І Дикого поля між Південним Бугом та Інгулом, як такого, не було. Це те, що нам нав’язувала Радянська історія»,-акцентує Олександр Ярмошевіч.

До складу редакційної колегії входять: доктор іст.наук Баковецька О. О., Бондаренко Д. В., к.і.н. Буглай Н. М., к.і.н. Василевич Ю. В., ст. викладач Горбенко К. В., к.і.н. Господаренко О. В., [Гребенников В. Б], к.і.н. Гребенников Ю. С., доктор іст.наук. Зеркаль М. М., к.і.н. Іванова Т. Ю., к.і.н. Крайник Р. М., к.і.н. Кузовков В. В.,к.і.н. Ласінська М. Ю., к.і.н. Маринченко Г. М., Мних В. П., к.і.н. Нефьодов Д. В., доктор іст.наук Ніколаєв І. Є., докт. іст.наук. Пархоменко В. А., к.і.н. Ревенко В. В., Смирнов Л. І., к.і.н. Третякова O. A., Хаєцький О. П., к.і.н. Чернявська К. В., доктор іст.наук , Ярмошевич О. О. Рецензенти: [Шитюк М. М.], Турченко Ф.Г., завідувач кафедри історії України Запорізького національного університету, доктор історичних наук, професор. Шайкам В.О. завідувач кафедри історії України Криворізького національного університету.

Під час роботи над виданням членам редакційної колегії вдалося знайти порозуміння з Одеським, Миколаївським та Херсонським архівами. Завдяки співпраці зі спеціалістами Київського державного архіву група авторів дізналася нові деталі, які по-іншому проливають світло на факти історії держави у 20 ст.

«Ця книга є дуже важливою не тільки для Вітовського району, але й для всієї області цілком. Вся зібрана істориками-краєзнавцями інформація повністю руйнує міф про заснування нашого регіону представниками Російської імперії. Навпаки, вона свідчить про розвиток нашого краю протягом більш ніж 600 років. Тобто, ця книга говорить суто про український аспект і району, і відповідно міста Миколаєва, і всієї області цілком»,- зазначила голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.

✔ Ідейний натхненник і модератор видання Олександр Миколайович Демчук схильний вважати цю книгу зброєю …Зброєю в ідеологічній війні, яка велась Російською Імперією, потім Радянським Союзом, а згодом Російською федерацією сьогодні.

«Підміна історичних фактів дуже глибока. Велика кількість поколінь виховувалася на вигідній для сусідньої країни-агресора інтерпретації нашої історії. Історії Вітовського району і Миколаївської області. Ця книга розвінчує міфи. Я розумію, що це крапля в морі спаплюженої, неправдивої інформації. Але я переконаний, що для школярів, саме для школярів Вітовського району, те зерно, яке ми заклали у цій книзі, обов’язково проросте. Видання розраховане не на доросле населення. Вона для дітей. Тих дітей, які сьогодні навчаються у школах»,- резюмував Олександр Демчук.
Книга «Вітовщина історія рідного краю» вийшла накладом у 225 примірників. Це сигнальне видання. Його розповсюджуватимуть по бібліотеках району. І голова обласної ради Вікторія Москаленко, і керівник апарату Миколаївської обласної державної адміністрації Олександр Демчук пообіцяли докласти максимум зусиль, щоб цю книгу мали змогу прочитати хлопці і дівчата в усіх куточках Миколаївської області.

 

Події

22 квітня 2024 року об 10.00 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, землекористування, розвитку села та продовольчої безпеки

19 квітня 2024 року о 09.00 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, житлово-комунального господарства, капітального будівництва та архітектури

 18 квітня 2024 року об 11.00 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій

17 квітня 2024 року о 10.00 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань промислової політики, підприємництва, транспортної інфраструктури, водного господарського комплексу, енергетики та енергозбереження, зв’язку та цифровізації

16 квітня 2024 року о 14.30 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, антикорупційної та регуляторної політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, комунікативної політики

15 квітня 2024 року о 14.00 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей, гендерної рівності.

Трансляція засідання постійної комісії Миколаївської обласної ради

 

Квітень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку