54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

ПОСТІЙНА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ, ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я, МАТЕРИНСТВА, ДИТИНСТВА, РОЗВИТКУ ЗОН ВІДПОЧИНКУ ТА ТУРИЗМУ

15.04.2019

        В центрі уваги депутатів постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму - питання галузі охорони здоров’я.

       На засіданні постійної комісії 12 квітня 2019 року депутати розглянули епідемічну ситуацію в Миколаївській області, відмітили суттєве збільшення у 2018-2019 роках захворювань на кір, грип, ГРВІ. Захворюваність на кір у 2018 році склала 132,3 на 100 тис. населення (2017 рік – 1,7 на 100 тис. населення). У Миколаївській області з початку року захворіло на кір 593 особи, у тому числі 165 дітей. Захворюваність на грип та ГРВІ серед населення області у 2018 році склала 14377,5 на 100 тис. населення (2017 рік – 14970,7 на 100 тис. населення). З початку епідсезону станом на 15.03.2019 в області захворіло на грип та ГРВІ 113088 осіб, у тому числі 75078 дітей.

     За результатами обговорення питання обласній державній адміністрації, управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації рекомендовано невідкладно виділити достатній фінансовий ресурс для обласної інфекційної лікарні, надати відповідні розрахунки, врахувати їх при підготовці проекту рішення обласної ради «Про внесення змін до обласного бюджету Миколаївської області на 2019 рік»,     внести пропозиції відносно поліпшення ситуації із інфекційними захворюваннями, у разі необхідності розробити план відповідних дій, організувати відповідну санітарно-просвітницьку роботу в медичних закладах.

     Депутати профільної постійної комісії обласної ради порушили питання щодо збереження потенціалу, напрямів діяльності з біобезпеки держави, запобігання епідемічним ускладненням, призупинення приєднання «Миколаївського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України» до регіональних центрів громадського здоров’я, які планується утворити Міністерством охорони здоров’я України шляхом побудови некомерційних комунальних підприємств засновником яких передбачаються територіальні громади.

      Активно обговорювалася на засіданні постійної комісії обласної ради ситуація щодо функціонування Миколаївської обласної дитячої інфекційної лікарні Миколаївської обласної ради. За результатами обговорення питання обласній державній адміністрації рекомендовано надати чіткі пропозиції відносно всіх лікарняних закладів, які потребують капітального ремонту у 2019 році, при підготовці проекту рішення обласної ради «Про внесення змін до обласного бюджету Миколаївської області на 2019 рік» врахувати кошти на ці цілі, організувати проведення державного фінансового аудиту всіх закладів охорони здоров’я спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Миколаївської області а також вжиття заходів щодо визначення технічного стану нерухомого майна, що перебуває в оперативному управлінні зазначених закладів, передбачити (у разі необхідності) відповідний фінансовий ресурс в обласному бюджеті на приведення технічного стану нерухомого майна закладів охорони здоров’я спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Миколаївської області у відповідність до вимого чинного законодавства, внести на сесію обласної ради питання щодо перерозподілу залишків державної субвенції 2018 року по медичним закладам, тримати на контролі госпіталізацію дітей з інфекційними захворюваннями до закладів охорони здоров’я з метою недопущення виникнення спалахів внутрішньо-лікарняних інфекцій в дитячих стаціонарах, забезпечити хворим дітям на інфекційні захворювання гарантованої своєчасної медичної допомоги належної якості та дотримання трудових прав працівників Миколаївської обласної дитячої інфекційної лікарні Миколаївської обласної ради.

      В порядку контролю розглянуто питання щодо виконання заходів обласної Програми боротьби з онкологічними захворюваннями. Депутати відмітили невиконання рішень обласної ради від 23 лютого 2017 року № 7 та 12 квітня 2018 року № 2 в частині придбання медичного обладнання для обласного онкологічного диспансеру, облдержадміністрації рекомендовано при внесенні змін до обласного бюджету на 2019 рік передбачити додаткові кошти на виконання заходів Програми боротьби з онкологічними захворюваннями, розробити проект Програми боротьби з онкологічними захворюваннями на наступні роки з відповідним фінансуванням та внести на розгляд обласної ради відповідно до Регламенту Миколаївської обласної ради сьомого скликання. Питання «Про виконання заходів обласної Програми боротьби з онкологічними захворюваннями» внесено на сесію обласної ради сьомого скликання.

       Розглянувши та обговоривши інформацію управління охорони здоров’я облдержадміністрації щодо фінансового забезпечення потреб хворих на цукровий діабет у препаратах інсуліну у 2019 році по Миколаївській області, з метою забезпечення якісної медичної допомоги хворим на цукровий діабет постійна комісія обласної ради відмітила, що невирішення питання забезпечення хворих діабетом препаратами інсуліну призведе до загрози здоров’ю і життю зазначеної категорії пацієнтів. Обласній державній адміністрації рекомендовано невідкладно вирішити питання стосовно забезпечення потреб хворих на цукровий діабет у препаратах інсуліну у    2019 році по Миколаївській області за рахунок коштів обласного бюджету.

      Також за ініціативи голови постійної комісії обласної ради Лучного М. депутати гостро порушили перед облдержадміністрацією питання виконання рішень обласної ради від 21 грудня 2018 року № 1 - № 4 щодо призначення керівників обласних закладів охорони здоров’я. Депутати вважають неприпустимим зволікання виконання рішень обласної ради від 21 грудня 2018 року № 1 - № 4, у тому числі в частині укладання контрактів з керівниками обласних закладів охорони здоров’я. Обласній державній адміністрації рекомендовано терміново вжити заходів щодо укладення контрактів з керівниками обласних закладів охорони здоров’я та забезпечити призначення керівників в усіх медичних закладах спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області в установленому чинним законодавством порядку та укласти з ними контракт.

          За результатами обговорення на сесію обласної ради внесено питання про внесення змін та доповнень до обласної Цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції СНІДу на  2015-2018 роки, продовженої на період до 2019 року включно. Планується вирішити питання укомплектування Миколаївської обласної інфекційної лікарні Миколаївської обласної ради системою рентгенівською діагностичною та провести перерозподіл обсягу коштів, виділених на фінансування окремих заходів Програми у 2019 році, без зміни загального обсягу доведеного фінансування, з метою забезпечення якісного лабораторного супроводу пацієнтів з ВІЛ/СНІДом та моніторинг ефективності антиретровірусної терапії.

          Також на сесію обласної ради сьомого скликання внесено проект Звернення депутатів Миколаївської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України щодо створення п’ятого госпітального округу на базі Миколаївського, Березанського, Очаківського районів та м. Очаків для забезпечення гарантованого своєчасного доступу населення до послуг вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги належної якості, який було підготовлено депутатами профільної постійної комісії обласної ради після вивчення цього питання на засіданні комісії         27 лютого 2019 року.

За результатами розгляду зазначених питань депутатами надані відповідні висновки та рекомендації.

Оголошення Читати всі
2021-01-15
ДО УВАГИ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ!

Відповідно до статті 51 Закону України "Про Національну поліцію", у зв'язку із достроковим припиненням повноважень членів комісії, обраних Миколаївською обласною радою, оголошується конкурс представників громадськості до постійної поліцейської комісії Управління поліції охорони в Миколаївській області.

Детальніше
Підготовка до чергової сесіїї обласної ради
Січень 2021
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
підписатись на розсилку