54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕСТАФЕТА «СЛАВА ВИЗВОЛИТЕЛЯМ УКРАЇНИ» У БАШТАНСЬКОМУ РАЙОНІ

13.03.2019

У 2019 році Миколаївська область відзначатиме знаменну історичну дату – 75 років визволення від німецько-фашистських загарбників.У пам'ять про подвиги визволителів України організація ветеранів України щорічно організовує Всеукраїнську Естафету «Слава визволителям України». Ця меморіальна акція йде від області до області, від міста до міста, від села до села, відтворюючи хід звільнення окупованої гітлерівцями землі зі Сходу на Захід.

Майже протягом місяця символи великої Перемоги передаються від району до району Миколаївської області. Естафета вже пройшла територією Казанківського та Новобузького районів. 12 березня її прийняли на Баштанщині.

         Перед початком урочистої частини учасники заходу вшанували світлу пам’ять воїнів Другої світової війни, поклавши корзини з квітами до підніжжя пам’ятників і пам’ятних знаків.

Продовжився захід в Баштанському краєзнавчому музеї, де  представники Новобузького районну у складі  першого заступника, виконувача функцій та повноважень голови Новобузької райдержадміністрації Наталії Завальнюк, голови районної ради Василя Гаркавенка, заступника голови Новобузької райдержадміністрації Михайла Петраковського, голови Новобузької районої організації ветеранів України Світлани Федонець передали альбом пам’яті, гільзу із землею братських могил Дніпропетровщини та вимпел із прапором 3 Українського фронту Баштанському району.

Естафету прийняли голова об’єднаної громади Іван Рубський,  перший заступник, виконувач функцій та повноважень голови Баштанської райдержадміністрації Олександр Славінський, заступник голови районної ради Микола Єрешко, військовий комісар Сергій Пятницький, голови районної та міської ветеранських організацій Лідія Адреєва й Ганна Зюзько.

З п‘яти учасників бойових дій Другої Світової війни, котрі залишились живими на сьогодні, у заході взяв участь лише Ростислав Георгійович Муляров. На жаль, через стан здоров‘я не змогли бути присутніми Петро Пилипович Борисов, Марія Никифорівна Сіпович, Леонід Костянтинович Лясковський,   Павло Опанасович Поспєлкін.

Сьогодні, як ніколи, перед суспільством стоїть завдання зберегти пам’ять про події Другої світової війни. Адже відвага кожного солдата стала основою перемоги величного народу. Проведення Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України» сприяє зверненню уваги молоді до вшанування пам’яті визначних сторінок історії Другої Світової війни та уславлення героїчного вчинку наших дідів та прадідів, які полягли у боях задля Великої Перемоги.

 

Вересень 2021
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку