54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net
*

НА КОНТРОЛІ ДЕПУТАТІВ ОБЛАСНОЇ РАДИ-ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА АКВАТОРІЇ ПОРТІВ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

07.03.2019

За ініціативою депутатів - членів постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів обласної ради створено робочу групу щодо вивчення питання стосовно забезпечення екологічної безпеки акваторії портів Миколаївської області.

06 березня 2019 року відбулося виїзне засідання робочої групи за участю членів постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів обласної ради Резнікова І.Б., Катрича А.П., Каражея О.М. та Крета Ю.В. на території Миколаївської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України». У засіданні взяли участь начальник Адміністрації Миколаївського морського порту Проточенко О.М., заступники начальника АММП Єременко С.М., Гайчов С.В., начальник відділу екологічної безпеки АММП Воїн І.М. та інші.

Під час заходу члени робочої групи оглянули територію, виробничі потужності порту та провели нараду, в ході якої розглянули питання охорони водних об'єктів і атмосферного повітря, зокрема питання щодо замивання трюмів судна від залишків вантажу, мінімізацію викидів в атмосферне повітря шляхом обладнання технологічних ліній аспіраційними установками.

Особливу увагу учасники наради приділили питанням щодо якісного виконання замивочних робіт підприємствами, які співпрацюють із Миколаївським морським портом, якості здійснення утилізації рідких відходів в акваторії порту, а також будівельним роботам, які виконуються на причалі № 8 Миколаївського морського порту.

Підсумком робочої зустрічі стали рекомендації робочої групи щодо збереження екологічної безпеки на території Миколаївського морського порту.

 

Довідка:Морський порт Миколаєва є одним з найстаріших портів в Україні.

У 1789 році на лівому березі Інгулу, неподалік від Адміралтейства, в районі нинішньої Нижньої набережній, була заснована Вільна Гавань - прародителька Нікморпорту. У 1821 році, через навігаційних складнощі, її перенесли в район Попової балки (нинішні Ялти). А 1 липня 1862 року порт був відкритий для заходу іноземних суден, почала функціонувати митниця 1-го класу. З цього часу почалася нова історія Миколаївського комерційного порту.

Вже через 13 років, в 1875 році, експортний вантажопотік Миколаївського комерційного порту досягав 184 тис. тон. Порт продовжував розвиватися, і до кінця 1913 року загальний вантажообіг порту становив понад 2 млнтонн, з яких 80% це були сипучі (хлібні) вантажі, а близько 20% - навалочні. Основними експортними продуктами є залізна і марганцева руди, а також пшениця, жито, ячмінь та інші сільськогосподарські продукти. До початку Першої світової війни Миколаївський комерційний порт був третім у Росії після портів Петербургу й Одеси за обсягами експортної торгівлі, а за обсягами експорту зерна йому не було рівних серед портів Російської Імперії.

Порт з’єднаний з морем Бузько-Дніпровсько-лиманським каналом. Довжина каналу - 44 милі, ширина - 100 м. Територія порту - 97,3 га, акваторія порту - 342 га, загальна протяжність причалів порту - 2420 м, кількість причалів – 15. Акваторія порту має зовнішній рейд на підході до портпунктів Очаків для обробки великотоннажних суден типу «PANAMAX» осадкою до 13,2 м.

 

Події

 26 листопада 2019 року, о 10 годині в сесійному залі обласної ради відбудеться тридцята позачергова сесія обласної ради сьомого скликання 

--------------------------

В рамках проведення в області заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні, 23 листопада 2019 року з 14.45 год. до 15.15 год. пройде скорботна хода від площі перед Кафедральним собором на вул. Садовій по проспекту Центральному, Херсонському шосе до Пам’ятного знака жертвам голодоморів в Україні (м. Миколаїв, на розі вул. Херсонське шосе та вул. Кругової);

о 15.25 год. - літія за Україну та загальнонаціональна хвилина мовчання, покладання квітів і горщиків з пшеницею до Пам’ятного знаку жертвам голодоморів в Україні та Загальноукраїнська акція «Засвіти свічку» (м. Миколаїв, на розі вул. Херсонське шосе та вул. Кругової).

Оголошення Читати всі
2019-11-15
ДО УВАГИ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ!

Відповідно до статті 51 Закону України "Про Національну поліцію", оголошується конкурс до постійної поліцейської комісії Управління поліції охорони в Миколаївській області представників громадськості.

Детальніше
Підготовка до чергової сесіїї обласної ради
Листопад 2019
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Голова облради Москаленко Вікторія Вікторівна
Пряма трансляція
XXIX позачергової сесії Миколаївської обласної ради
підписатись на розсилку