54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

«ГОЛОВНЕ ЗАВДАННЯ ДЛЯ ВСІХ-ЗОСЕРЕДИТИ СПІЛЬНІ ЗУСИЛЛЯ НА ВТІЛЕННІ ІНФРАСТРУКТУРНИХ ПРОЕКТІВ»,-ДЕПУТАТИ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ ПРО ЗАСІДАННЯ РАДИ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

07.03.2019

04 березня за участі Президента України Петра Порошенка відбулось підсумкове засідання Ради Регіонального розвитку Миколаївської області. Воно стало логічним завершенням спільної роботи всіх без виключення районів, їх громад та керівників, представників об’єднаних територіальних громад та органів місцевого самоврядування регіону Північного Причорномор’я. Активними учасниками підсумкового засідання Ради Регіонального розвитку Миколаївської області були депутати Миколаївської обласної ради сьомого скликання: Федір Барна,Надія Боднар,Анна Воронок, Василь Жосан, Андрій Закусілов, Надія Іванова,Олександр Каражей,Юрій Кормишкін,Сергій Наказенко,Володимир Поточняк,Михайло Талпа,Сергій Чорний, Олександр Фіцура,Олександр Терещенко.

         Після завершення підсумкового засідання депутати обласної ради ділилися враженнями. Це не просто фантазії, наголошував кожен із співрозмовників,-про які забудуть через кілька місяців, а реальні проекти, які вже реалізовуються на початковому етапі. Обранці, яким жителі області делегували повноваження представляти їх інтереси у головному представницькому органі області, наголошували, що головне завдання сьогодні для всіх - зосередити спільні зусилля на втіленні інфраструктурних проектів у галузях медицини, освіти, культури, спорту, туризму та інших.І найкращим результатом  цієї роботи, переконані депутати Миколаївської обласної ради сьомого скликання, буде повернення українців з-за кордону додому, а молодь залишатиметься працювати на селі.

        Варто відзначити, що ця подія стала логічним завершенням масштабної роботи жителів та керівників районів, міст, об’єднаних територіальних громад. Затвердженню 1694 проектів, реалізацію яких заплановано на 2019-2021 роки, передували майже 500 зустрічей по всій Миколаївщині.

         Депутат Миколаївської обласної ради Федір Барна, зокрема зупинився на питанні розвитку туризму, як складової роботи Миколаївського аеропорту.

         «Дивіться, Президент України Петро Олексійович Порошенко звернув увагу на туристичний потенціал Миколаївської області. У нас є унікальні об'єкти, які будуть цікаві туристам. Однак, для цього необхідні мережеві готелі, продовження модернізації нашого підприємства. На сьогодні ми приймаємо і відправляємо літаки компанії «Sky-Up» сполученням Шарм-еш-Шейх–Миколаїв–Шарм-еш-Шейх. Не дивлячись на складні погодні умови 22 лютого 2019 року пілоти здійснили бездоганну посадку на нашому літовищі. Аеродромні служби готувалися з ночі і відпрацювали на відмінно. У лютому ж ми обслугували одночасно два борти, пройшли випробування нічними змінами. Маємо працювати у цьому напрямкі й надалі. Саме тому Президент наголосив на важливості продовження модернізації Миколаївського аеропорту. Було порушено і питання будівництва нового мостового переходу.

         Під час свого виступу Петро Олексійович наголосив на тому, що вже завершено переговори з японською компанією щодо будівництва нового мостового переходу через річку Південний Буг, завершено проектування. Наявність такого мостового переходу і аеропорту будуть значним чином сприяти  якісній туристичній, бізнесовій інфраструктурі»,- зазначив Федір Барна.

         Окрема тема зустрічі реформа децентралізації. Її впровадження довело економічну та політичну ефективність, і тому вона має стати незворотною. Глава держави наголосив, що реформа децентралізації здійснювалась для того, щоб наблизити владу до людей, скоротити відстань від людини до громади, яка має реальний фінансовий ресурс для вирішення проблем.

         «Головне завдання децентралізації, щоб усі регіони розвивалися рівномірно. І в кінцевому результаті ми прийдемо до того, що периферії в країні не буде взагалі. Стандартна формула, принаймні, яка працює сьогодні, надає рівні можливості розвитку громадянам незалежно від місця їх проживання: чи то у сільській місцевості, чи то на території об’єднаних територіальних громад, районах і містах. Ця реформа іще далека до завершення, однак вона належить до числа тих, позитивні результати якої суспільство вже точно помітило. Давайте говорити чесно, існували проблеми, особливо у сільській місцевості, в районах області, які не вирішувалися десятиліттями. Сьогодні ж ремонтуються дороги, школи наповнюються сучасним устаткуванням, вирішуються питання підвезення дітей і учнів до дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, сільські населені пункти освітлюються, нарешті почали вивозити сміття, водогони лагодити, будувати спортивні майданчики. Це, здавалося б, прості речі, хвалитися якими у двадцять першому столітті якось аж ніяково. Але, як я говорив попередньо, ці проблемні питання не вирішувались десятиліттями. І ще одне. Децентралізація – це ж не лише перерозподіл грошей на місця, з метою задоволення самих невідкладних потреб громад, але й прийняття політичних та владних рішень, а також чіткий розподіл відповідальності між центральною і місцевою владою. Люди точно знають, з кого, що питати. І це приносить позитивні результати»,- підкреслив депутат Миколаївської обласної ради, голова тимчасової комісії з питань децентралізації влади та об’єднання територіальних громад з числа депутатів Миколаївської обласної ради Олександр Каражей.
         Під час засідання Ради Регіонального розвитку Президент акцентував увагу на необхідності побудови школи за новими стандартами, забезпеченні нової якості інтерактивного навчання не лише для першокласників, а, як мінімум, до рівня 6-8 класу. Він також наголосив на важливості забезпечення інтернетом, адже це можливість інтелектуального розвитку кожної людини, не тільки школяра. Це можливість  набуття нових компетенцій для молоді і не тільки.

         «Ми всі бачимо ті зміни, які відбуваються сьогодні в галузі освіти. Про них говорив у ході підсумкової Ради Регіонального розвитку Петро Олексійович Порошенко. Звичайно, були скептики, які боялися створення опорних навчальних закладів. Проте, згодом зрозуміли, що для надання якісної освіти потрібна повноцінна, повнокомплектна школа. Малокомплектний заклад не зможе надати якісну освіту. Звичайно, має бути в селі заклад із початковою ланкою. Але паралельно має функціонувати і опорний заклад.Динаміка з реформою нової української школи щодо зміни освітнього простору, щодо його осучаснення просто колосальна. За словами вчителів протягом останніх двох років в галузі освіти Миколаївської області зроблено набагато більше, ніж за попередні два-три десятиліття. Реформа освіти в Миколаївській області реалізується позитивно і набирає оберти. І приклади успішних, опорнихзакладів Єланецького, Вітовського районів зайве тому свідчення. Вони опорні не на папері, а фактично. Вони опорні за своїм змістом і наповненням. Дуже приємно чути схвальну оцінку реформування людьми, які багато років працюють у системі освіти, позитивно оцінюють сучасні перетворення і необхідність подальшого реформування. Зміни відбуваються і перспективи є. Висновок стовідсотковий: нова українська школа, опорна школа-це абсолютний позитив для дітей і педагогів, для батьків і громад»,- акцентував депутат Миколаївської обласної ради Сергій Чорний.

        

Події

ХХI позачергова сесія Миколаївської обласної ради

 

Травень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку