54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

ЯК ЛІДІЯ АСРІЯНЦ СТАЛА ВІДКРИТТЯМ ПРОЕКТУ «НОВІ ІМЕНА МИКОЛАЇВЩИНИ»

07.02.2019

     70236 лютого в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відкрили першу персональну виставку майстрині Лідії Асріянц, яка понад 30 років займається творчістю і стільки ж років є членом Творче об’єднання «Прибужжя». За цей час створила понад 100 авторських робіт, індивідуальних за своєю композицією та орнаментикою. ЇЇ мереживні панно прикрашають виставкові експозиції Всеукраїнських фестивалів, обласних виставкових проектів, свят народної творчості.

     Виставка пройшла в рамках проведення ІV виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини 2018–2019», що спрямований на збереження українських традицій, розвиток сучасної культури нашої області, а також на допомогу аматорам зробити перший крок у «доросле» творче життя.

     До виставкової експозиції ввійшло 70 оригінальних робіт у різноманітних техніках: коклюшкове мереживо, в’язання мережива на спицях, строчкова вишивка, яку порівнюють із норвезькою — «хардангер». Присутні не лише побачили неповторні творчі вироби: серветки, сучасний одяг та аксесуари до нього, декоративні панно, а й під час презентаційного майстер-класу дізналися таємниці створення «квадратикової мережки».

     Директор Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужена артистка України Наталія Баштова привітала Лідію Асріянц із відкриттям першої персональної виставки; подякувала майстрині за небайдужість до культурної спадщини Миколаївщини, уміння передавати своє світовідчуття і внутрішню енергію на полотні. Наталія Баштова побажала талановитій жінці натхнення і творчої наснаги, а також нагородила грамотою за особистий внесок у розвиток української народної творчості та відродження традиційних художніх промислів. До привітань долучилися заступник директора Миколаївського обласного краєзнавчого музею Валерій Чернявський і заслужений майстер народної творчості України, майстриня творчого об’єднання «Прибужжя», член Спілки майстрів України Тетяна Базилевська-Барташевич.

    Протягом заходу майстриня повідала гостям багато цікавого про своє творче життя та здобутки. Плетіння макраме та фріволіте; коклюшкове мереживо жінка освоїла самостійно. Також Лідія Асріянц розповіла про тонкощі мереживоплетіння виробів на спицях, унікальність строчкової вишивки та використання основного елемента декору — хрест, його символіку та значення; що таке коклюшки; яку кількість коклюшок використовують у тому чи іншому виді мережива; скільки часу необхідно для виготовлення виробу та багато іншого.

   7022  Наприкінці виставки Лідія Асріянц зазначила, що в майбутньому хоче створювати кольорові панно з казковими сюжетами і щоб її роботи поповнювали фонди обласних музеїв, адже це престижно. Саме тому вона продовжила добру традицію поповнення фонду Миколаївського обласного краєзнавчого музею виробами аматорів НТО «Прибужжя», подарувавши музею панно «Писанка». Майстриня подякувала організаторам виставки за підтримку аматорів нашої області та збереження культурної спадщини Миколаївщини.

     Особливий настрій заходу створили музичні композиції квартету гітаристів «CLASSIC GUITAR» МФ КНУКіМ (керівник Вікторія Сологуб). Їх виступ зачаровував гостей і став приємним мелодійним доповненням до виставкової експозиції, передавши творчу атмосферу у гармонійному поєднанні двох чудових напрямів мистецтва.

Червень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку