54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

МАЄМО ЗРОБИТИ ВИРІШАЛЬНИЙ КРОК,- ГЕННАДІЙ ЗУБКО ПРО НОВІ АМБІТНІ ЗАВДАННЯ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

20.12.2018

Вирішальним кроком 2018 року є потужне продовження реформи децентралізації і визначення горизонту її завершення у 2020 році. Маємо амбітне завдання: вже у 2020 році місцеві вибори мають відбутися на новій територіальній основі. Тож маємо мобілізувати зусилля всіх учасників процесу – центральної та місцевої влади, Парламенту, органів місцевого самоврядування і всіх міжнародних партнерів. Вже у січні матимемо спільний з міжнародними партнерами операційний план з виконання завдань.

На цьому в Комітеті ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Урядовець повідомив, що на сьогодні вже сформовано 874 об’єднані територіальні громади, з яких 665 ОТГ мають прямі міжбюджетні відносини. Вже 16 обласних міст у цьому році приєдналися до процесу об’єднання. І це показує високий темп децентралізації. На місцях з’являються лідери, які готові брати на себе нові повноваження, можливості і відповідальність.

«До 2020 року в Україні має бути сформований базовий рівень з ОТГ. І тому наше першочергове завдання на 2019 рік – 100% формування перспективних планів. У цю роботу мають включитися місцеві громади, обласні ради і ОДА. З іншого боку ми, як Уряд, ставимо собі за завдання – промоделювати найбільш ефективні перспективні плани спроможних громад на території області. Це дозволить обрати ідеальну модель спроможної громади, яка здатна брати на себе повноваження і реалізовувати всі можливості розвитку місцевого самоврядування», – наголосив Геннадій Зубко.

Він повідомив, що такі перспективні плани мають бути сформовані по Закарпатській, Київській областях і АР Крим. «Наразі по перспективних планах сформовано 1285 громад. І ми бачимо, що при закритті «білих плям» (районів, де не сформовано жодної ОТГ) є можливість сформувати 1450 громад. Але вкотре наголошую, такий результат можливий завдяки рішенням обласних рад при складанні перспективних планів», – зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, серед пріоритетних завдань на 2019-2020 роки:

  • затвердження нової територіальної основи для діяльності органів влади на рівні громад (затвердження територій громад усіх областей; максимальне сприяння добровільному об’єднанню і приєднанню, особливо до міст обласного значення);
  • затвердження нової територіальної основи для діяльності органів влади на рівні районів (моделювання адміністративно-територіального устрою районного рівня; створення адміністративних округів як основи для майбутніх округів; затвердження територій районів усіх областей);
  • передача (децентралізація) повноважень виконавчої влади органам місцевого самоврядування та їх розмежування між рівнями;
  • створення належної ресурсної бази для здійснення повноважень ОМС;
  • формування ефективної системи служби в ОМС, якість менеджменту;
  • ефективна система державного нагляду;
  • ефективна система участі громадян

 

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку