54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net
*

ЗА ОСТАННІ ДВА РОКИ В УКРАЇНІ ПОЧАЛИ РОБОТУ 7 ЦЕНТРІВ ДОПОМОГИ ЖІНКАМ ПОСТРАЖДАЛИМ ВІД ДОМАШНЬОГО ТА ГЕНДЕРНОГО НАСИЛЬСТВА

20.09.2018

Про це заявила заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович 19 вересня 2018 року на засіданні, присвяченому обговоренню питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, а також запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі найважливішого форуму ОБСЄ у галузі прав людини – Щорічної наради ОБСЄ.

У своєму виступі Наталя Федорович зазначила, що в Україні питання забезпечення прав людини набувають особливого значення у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації в окремих територіях Донецької та Луганської областей. Військові дії, що тривають в Україні п’ятий рік, збільшують кількість випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі та потребують особливої уваги до дотримання прав жінок і чоловіків різних соціальних груп.

Наталія Федорович повідомила про нові нормативно-правові акти: Національний план дій виконання рекомендацій CEDAW щодо реалізації Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок на період до 2021 року; Державну соціальну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року; зміни до Національного плану дій щодо виконання резолюції Ради Безпеки ООН „Жінки, мир, безпекаˮ на період до 2020 року.

Заступник Міністра відмітила позитивні зміни в законодавстві у сфері протидії домашньому і гендерно обумовлених насильства: діє Закон про запобігання та протидію домашньому насильству. У ньому закладено всеосяжний підхід до реагування; внесено зміни до Кодексу про адміністративні порушення, цивільно-процесуальний кодекс, Закон про судовий збір; домашнє насильство криміналізоване.

На сьогоднішній день в Україні допомогу постраждалим надають 46 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, що діють в 10-ти областях України (охоплюють 48 міст і 47 районів), включаючи віддалені поселення і населені пункти біля лінії розмежування.

Завдяки співпраці органів влади, громадських організації, і підтримки Фонду народонаселення ООН в Україні, міжнародним методикам Health Right International, тільки за останні два роки почали роботу 7 Центрів допомоги жінкам, постраждалим від домашнього та гендерного насильства.

„Ми повинні зробити все, щоб Щорічна нарада ОБСЄ стала об’єднуючим майданчиком для прийняття важливих рішень, спрямованих на справедливий і швидкий обмін військовополоненими, припинення насильства і встановлення мируˮ - зазначила Наталія Федорович.

 

Події

 26 листопада 2019 року, о 10 годині в сесійному залі обласної ради відбудеться тридцята позачергова сесія обласної ради сьомого скликання 

--------------------------

В рамках відзначення у Миколаївській області річниць початку доленосних для України подій Помаранчевої революції та Революції Гідності, 21 листопада 2019 року о 12.00 год. відбудеться покладання квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні (м. Миколаїв; сквер Ради Європи на розі вул. В. Морська та вул. Садова).

В рамках проведення в області заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні, 23 листопада 2019 року з 14.45 год. до 15.15 год. пройде скорботна хода від площі перед Кафедральним собором на вул. Садовій по проспекту Центральному, Херсонському шосе до Пам’ятного знака жертвам голодоморів в Україні (м. Миколаїв, на розі вул. Херсонське шосе та вул. Кругової);

о 15.25 год. - літія за Україну та загальнонаціональна хвилина мовчання, покладання квітів і горщиків з пшеницею до Пам’ятного знаку жертвам голодоморів в Україні та Загальноукраїнська акція «Засвіти свічку» (м. Миколаїв, на розі вул. Херсонське шосе та вул. Кругової).

Оголошення Читати всі
2019-11-15
ДО УВАГИ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ!

Відповідно до статті 51 Закону України "Про Національну поліцію", оголошується конкурс до постійної поліцейської комісії Управління поліції охорони в Миколаївській області представників громадськості.

Детальніше
Підготовка до чергової сесіїї обласної ради
Листопад 2019
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Голова облради Москаленко Вікторія Вікторівна
Пряма трансляція
XXIX позачергової сесії Миколаївської обласної ради
підписатись на розсилку