54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Розумна регуляція і ефективне управління держактивами сприятимуть залученню інвестицій і наповненню бюджету

16.07.2018

Розумна регуляторна політика, направлена на розвиток підприємництва, і ефективне управління державним майном, в тому числі продаж занепадаючих і нестратегічних активів, сприятимуть залученню інвестицій, створенню нових робочих місць і стануть додатковим джерелом доходів до державного бюджету. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«В питанні дерегуляції хочу нагадати, що ми запровадили 24-місячну розстрочку по сплаті ПДВ при імпорті обладнання. Це крок до оновлення основних фондів, залучення нових технологій у виробництво, створення нових робочих місць. Ми також скасували печатки і ввели ризикоорієнтований підхід до перевірок. Цього чекав бізнес. Тепер формально не можна «зачепитися» за підприємство», - зазначив Володимир Гройсман.

Так само Глава Уряду нагадав і ініціативи щодо приватизації майна. Серед них – прозорість у сфері оренди майна, а також запровадження нових механізмів приватизації. «Будемо залучати інвестиції – конкурентно, прозоро. Будуть нові технології, нові робочі місця і все це сприятиме меті – економічному зростанню, виходу із стану зубожіння, в якому ми перебували довгі роки», - сказав Прем’єр-міністр.

Він звернув увагу, що прикладом такої прозорості є запуск малої приватизації на платформі ProZorrо.

«Кожен громадян, бізнесмен зможе, використовуючи систему ProZorro подивитися, що продається, взяти участь і конкурентно купити», - звернув увагу Глава Уряду.

 Довідково 

Фонд державного майна України визначив та оприлюднив більш ніж 600 об’єктів по всій країні, які продаватимуться в рамках програми малої приватизації у 2018 році. Мається на увазі продаж об’єктів державної або комунальної власності (єдині майнові комплекси держпідприємств та пакети акцій суб’єктів господарювання, понад 50% статутного капіталу, які належать державі). Вартість активів таких об’єктів не має перевищувати 250 млн грн. Згідно з Законом України «Про приватизацію державного і комунального майна», який набрав чинності в березні, мала приватизація буде відбуватися через електронну систему «ProZorro.Продажі». В червні в системі були акредитовані перші 10 майданчиків для малої приватизації.

Так само Кабінет Міністрів України у травні 2018 року затвердив перелік об'єктів великої приватизації державної власності на цей рік. Вже 24 червня Фонд державного майна оголосив конкурси з відбору радників для підготовки до приватизації та продажу пакетів акцій ПАТ «Одеський припортовий завод», ПрАТ «Президент-Готель», ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», ПрАТ «Індар» та державних підприємств «Вугільна компанія «Краснолиманська» та «Завод «Електроважмаш».

В середині липня у Кабінеті Міністрів пройшла зустріч із представниками провідних інвестиційних, аудиторських компаній, які планують залучити в якості радників до процесу "великої приватизації". Як наголошували в Уряді, процес приватизації має бути побудований таким чином, щоб сприяти приходу стратегічних інвесторів, які принесуть нові технології, запропонують своє бачення розширення виробництва, створення додаткових робочих місць. Це вимагає того, щоб процес підготовки й проведення приватизаційних конкурсів був прозорим і ефективним.

Події

ХХI позачергова сесія Миколаївської обласної ради

 

Квітень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку