54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

УРЯД УХВАЛИВ РІШЕННЯ ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ “ЄДИНОГО ВІКНА” НА КОРДОНІ ДЛЯ СПРОЩЕННЯ МИТНИХ ПРОЦЕДУР

08.06.2018

6 червня Кабінет Міністрів України підтримав ініційовані Мінекономрозвитку зміни до Митного Кодексу України, що мають на меті спрощення митних процедур при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності та експортно-імпортних операцій через впровадження механізму так званого “єдиного вікна” на кордоні. Зміни закріплені у відповідному проекті Закону України.

“Серед важливих завдань Уряду в економічній політиці на сьогодні є просування українського експорту із нарощуванням його обсягів та диверсифікацією ринків збуту виробленої в Україні продукції. Успішне виконання цих завдань матиме позитивний ефект на динаміку зростання економіки нашої країни, зробить її більш привабливою для інвестицій та сприятиме стабільності курсу гривні. Саме для цього ми працюємо над тим, аби максимально спростити роботу бізнесу в Україні щодо проходження бюрократичних процедур, пов’язаних із проходженням митного контролю”, - прокоментував ухвалення Урядом проекту закону Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Впровадження процедури “єдиного вікна” на кордоні передбачає швидкий та ефективний електронний обмін документами між різними органами державної влади, зменшення кількості контролюючих органів на кордоні, спрощення проходження або повне скасування низки контрольно-дозвільних процедур, пов’язаних із зовнішньоекономічною діяльністю.

На сьогодні Митним Кодексом України передбачено, що документи, визначені ним необхідними для митного оформлення товарів, подаються до митниці в електронній формі із застосуванням засобів електронного цифрового підпису.

Законопроектом Мінекономрозвитку у свою чергу пропонується:

- всі дозвільні та супроводжуючі документи у сфері зовнішньоекономічної діяльності оформлювати в електронній формі з відображенням у “єдиному вікні” на сайті Державної фіскальної служби,

- встановити вичерпний перелік випадків, коли ці документи можуть подаватися в паперовому вигляді (якщо такий формат установлено міжнародними договорами України або вимогами країни ввезення товарів; у випадку тимчасової перерви в роботі системи інформаційного обміну; при здійсненні декларування товарів у порядку, встановленому для громадян та при переміщенні товарів через митний кордон України у міжнародних поштових відправленнях).

Законодавством України також передбачено, що експорт, імпорт або транзит через територію України окремих видів товарів здійснюється при наявності відповідної ліцензії, дозволу, сертифікату. Вказані документи на даний час переважно видаються у паперовому вигляді.

Мінекономрозвитку пропонує всі дозвільні та супроводжуючі документи у сфері зовнішньоекономічної діяльності оформлювати в електронній формі з відображенням у “єдиному вікні” на сайті Державної фіскальної служби та на сайті органу влади, що їх видав.

Передбачено, що ухвалення проекту Закону сприятиме міжнародній торгівлі та поліпшенню інвестиційної привабливості країни. Впровадження “єдиного вікна” на кордоні є також і одним з міжнародно-правових зобов’язань України у рамках Світової організації торгівлі (СОТ).

 

Україна і Ліхтенштейн готові посилювати торгово-економічну співпрацю, – зустріч Глави Уряду з Спадкоємним принцем

Україна і Князівство Ліхтенштейн готові посилювати торгово-економічну співпрацю в контексті використання можливостей режиму вільної торгівлі, а також Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила, до якої Україна доєдналася цього року. Про це йшлося під час переговорів Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана і Спадкоємного принца Ліхтенштейну Алоїза. Це перший візит монаршої особи в Україну і, як зазначив Глава Уряду, він сприятиме поглибленню зв’язків двох держав.

«Сподіваюсь, Ви відкриєте для себе Україну», - сказав Володимир Гройсман.

«Дуже дякую за запрошення. Рік від року ми поглиблюємо співпрацю – як на політичному рівні і міжнародній арені, а також в рамках Зони вільної торгівлі», - зазначив зі свого боку Спадкоємний принц.

Володимир Гройсман подякував співрозмовнику за послідовну політичну позицію Ліхтенштейну щодо засудження анексії Криму та протистояння на Сході України і запевнив, що Україна так само послідовна в своїх діях, спрямованих на утвердження демократичних інституцій та верховенства права, вживає заходів з метою подолання корупції, модернізації економіки та інфраструктури.

Він проінформував принца про хід реформ і про зміни в найбільш важливих сферах життя – від освіти і охорони здоров’я до формування сприятливого ділового клімату, який прискорить процес залучення інвестицій і оновлення промисловості.

У цьому контексті сторони відзначили, що станом на початок року загальний обсяг інвестицій Ліхтенштейну в економіку України склав 49,3 млн дол. Ключові сфери вкладання коштів - промисловість, будівництво. Інтерес для бізнесу Ліхтенштейну представляють також інфраструктура та енергетика.

«Ми запрошуємо бізнес Ліхтенштейну більш активно виходити на український ринок, який швидко розвивається і пропонує великі можливості, - зазначив Володимир Гройсман. – Впевнений, ми маємо потенціал для розширення співпраці. За 1 квартал року наш товарообіг зріс вчетверо. Сподіваємося, що обсяг інвестицій з Вашої країни також зростатиме й надалі».

Події

22 квітня 2024 року об 12.00 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони довкілля, раціонального природокористування, туризму та рекреації

22 квітня 2024 року об 10.00 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, землекористування, розвитку села та продовольчої безпеки

19 квітня 2024 року о 09.00 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, житлово-комунального господарства, капітального будівництва та архітектури

 18 квітня 2024 року об 11.00 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій

17 квітня 2024 року о 10.00 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань промислової політики, підприємництва, транспортної інфраструктури, водного господарського комплексу, енергетики та енергозбереження, зв’язку та цифровізації

16 квітня 2024 року о 14.30 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, антикорупційної та регуляторної політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, комунікативної політики

15 квітня 2024 року о 14.00 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей, гендерної рівності.

Трансляція засідання постійної комісії Миколаївської обласної ради

 

Квітень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку