54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

ПРЕМ´ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ ТА ВІЦЕ-ПРЕМ´ЄР-МІНІСТР, МІНІСТР ЗАКОРДОННИХ СПРАВ БОЛГАРІЇ ДОМОВИЛИСЯ ПРО РОБОТУ СПІЛЬНИХ КОМІСІЙ

18.09.2020

Україна зацікавлена у поглибленні двосторонніх відносин з Республікою Болгарія та розраховує на консолідацію зусиль у цьому напрямі.

На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час зустрічі з Віце-прем’єр-міністром з питань судової реформи, Міністром закордонних справ Республіки Болгарія Єкатериною Захарієвою, що відбулась у п’ятницю, 18 вересня.

Сторони порушили питання зміцнення економічної співпраці, військово-технічного співробітництва, розвитку транспортної та туристичної галузі.

Очільник Уряду України відзначив, що минулого року товарообіг між країнами перевищив 1 млрд доларів. Тому для подолання негативних наслідків пандемії та відновлення обсягів двосторонньої торгівлі варто об’єднати зусилля.

Як зауважив Денис Шмигаль, одним із важливих інструментів двосторонньої співпраці в економічній сфері є Українсько-болгарська спільна міжурядова комісія з питань економічного співробітництва.

«На жаль, останнього разу комісія проводилася 10 років тому, тож ми маємо відновити її роботу. Проведення на регулярній основі засідань Комісії сприятиме подальшому зростанню обсягів двосторонньої торгівлі та інвестиційній співпраці між нашими державами», — зазначив Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль та Єкатерина Захарієва домовилися провести у м. Софії у 2021 р. українсько-болгарський бізнес-форум. У рамках форуму має відбутися й засідання Українсько-болгарської спільної міжурядової комісії з питань економічного співробітництва.

Під час зустрічі сторони обговорили також перспективи розвитку  транспортної та туристичної галузі, яка зазнала негативного впливу від поширення COVID-19.

Денис Шмигаль та Єкатерина Захарієва домовилися створити спільну міжурядову робочу групу з питань розвитку туризму. Єкатерина Захарієва також наголосила, що Болгарія готова разом з Україною реалізовувати спільні проекти у сфері транспортної інфраструктури.

Зі свого боку Прем’єр-міністр відзначив важливість запуску міжнародного пункту пропуску через державний кордон для поромного, пасажирського та вантажного сполучення між населеними пунктами Орлівка (Україна) – Ісакча (Румунія).

«Це сприятиме збільшенню туристичного потоку та розширенню бізнес контактів між нашими державами та дасть можливість покращити пряме автомобільне сполучення. Також необхідно докласти зусиль для підписання угоди, яка спростить умови перевезення вантажів у прямому міжнародному залізнично-поромному сполученні порт «Чорноморськ» — поромний комплекс «Варна», — зауважив Глава Уряду.

У свою чергу Єкатерина Захарієва зазначила, що Болгарія підтримує прагнення України до інтеграції з ЄС і НАТО. Вона висловила вдячність за збереження Болградського району та його громади, яка є провідником у розвитку двосторонніх відносин.

Денис Шмигаль подякував Єкатерині Захарієвій та Республіці Болгарія за незмінну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію.

 

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку