54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

У МІНЕКОНОМІКИ ВІДБУЛАСЯ КООРДИНАЦІЙНА ЗУСТРІЧ ГАЛУЗЕВОЇ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ

20.07.2020

16 липня, відбулася перша координаційна зустріч Галузевої робочої групи з питань розвитку сільського господарства та продовольчої безпеки під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького, заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергія Глущенка та керівника сектору сільського господарства Представництва Європейського Союзу в Україні Крістіана Бен Хелла.

«Вже пройшло 5 місяців від початку нашої спільної роботи. Сьогодні ми маємо можливість на нашій координаційній зустрічі розглянути спільні напрацювання за трьома тематичними підгрупами – аграрної політики і сільського розвитку, земельної реформи та безпечності харчових продуктів. Важливо, що усі законодавчі зміни, які ініціює наша робоча група, має євроінтеграційне спрямування та базується на кращих міжнародних практиках», - зазначив заступник Міністра Тарас Висоцький.

Він також подякував міжнародним партнерам за підтримку у впровадженні міністерством реформ та законодавчих ініціатив щодо розвитку аграрного сектору та його ключових напрямів – земельної реформи, розвитку малого фермерства, безпечності харчової продукції та розвитку сільських територій.

«Наша співпраця має велике значення і завдяки підтримці з боку Європейського Союзу, міжнародних організацій ми продовжуємо імплементувати Угоду про Асоціацію. Наша секторальна робоча група є тим інструментом, який підвищить ефективність цієї роботи», - відмітив заступник Міністра Сергій Глущенко.

Так, керівники тематичних підгруп з питань аграрної політики і сільського розвитку, з питань земельної реформи та з питань безпечності харчових продуктів поінформували присутніх про ключові цілі, завдання та стан впровадження реформ у згаданих напрямах.

Зокрема, робота підгрупи з питань аграрної політики і сільського розвитку спрямована на розробку комплексного довгострокового підходу та інструментів щодо формування політики сільського господарства і сільського розвитку, механізму підтримки сільського господарства, в тому числі

підтримки місцевих ініціативних груп, завершення формування національної законодавчої бази у галузі органічного виробництва, захисту географічних зазначень, стимулювання виробницва органічної продукції тощо.

Учасники підгрупи з питань земельної реформи працюють над подальшим впровадженням ринку землі, зокрема, у планах на 2020/21 рр. – запровадження моніторингу земельних відносин, створення національної інфраструктури геопросторових даних, впровадження нових методів щодо підрахунку нормативно-грошової оцінки земель, передача повноважень щодо земельних відносин на місця тощо.

Ключовими напрямами роботи підгрупи з питань безпечності харчових продуктів є – безпечність харчових продуктів (гігієнічні вимоги до продуктів тваринного походження, матеріали, які контактують з продуктами, створення системи швидкого сповіщення про небезпечні продукти, простежуваність), ветеринарна медицина (новий ЗУ «Про ветеринарну медицину», здоров’я та благополуччя тварин, утилізація побічних продуктів тваринного походження), фітосанітарний напрям (ЗЗР, ГМО, карантин рослин, державний контроль) та підвищення поінформованості щодо вимог нового законодавства.

Наступне засідання секторальної робочої групи відбудеться 18 вересня.

Довідково:

Захід пройшов за участі керівника Проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики» (SAFPI) Джона Міллнза, представників Мінекономіки, Офісу підтримки реформ при Мінекономіки, Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Посольства Канади, Нідерландів, Франції, Швеції, Німеччини в Україні, Міжнародної фінансової корпорації, Організація економічного співробітництва та розвитку, Європейського інвестиційного банку, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Європейського Банку реконструкції та розвитку, проєкту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень  в Україні».

 

 

Події
 XI позачергова сесія Миколаївської обласної ради
Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку