54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

КЛЮЧОВОГО ЗНАЧЕННЯ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ БЕЗПЕКИ ПІДРОСТАЮЧОГО ПОКОЛІННЯ НАБУВАЄ СВОЄЧАСНЕ ВИЯВЛЕННЯ ДІТЕЙ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ ДОПОМОГИ

01.07.2020

Ключового значення у забезпеченні безпеки підростаючого покоління набувають своєчасне виявлення дітей, які потребують допомоги та екстреного втручання, невідкладна оперативна взаємодія ключових суб’єктів соціального захисту дітей, зокрема, служб у справах дітей, фахівців із соціальної роботи та уповноважених органів Національної поліції.

Про це заявив заступник Міністра соціальної політики Борис Лебедцов під час відеоселекторної наради з питань організації безпечного середовища для дітей та забезпечення їх соціального захисту, за участі заступника Міністра внутрішніх справ Катерини Павліченко, представників Національної поліції, заступників голів Київської міської, обласних державних адміністрацій, начальників обласних служб у справах дітей, керівників територіальних органів НПУ, організованої на виконанняспільного плану дій з окресленого питання.

”Україна наразі проживає нелегкі часи. Держава потерпає від війни на сході, епідемії коронавірусу, повені. Звичайно ми усі віримо в те, що це тимчасово та країна повернеться до звичного життя. Але прожити ці часи треба без значних втрат та незворотних наслідків, перш за все для наших дітей”, - наголосив заступник Міністра соціальної політики Борис Лебедцова.

Проживання в ізольованому середовищі впродовж довгого часу навіть з людьми, яких ти любиш, - викликає стрес. Він стає причиною домашнього насильства, неналежного виконання батьками своїх обов’язків, жорстокого поводження з дітьми, загострення різного роду залежностей, в першу чергу алкогольної та наркотичної.  Все це веде до того, що страждають діти, продовжив заступник Міністра. 

В Україні вже діє низка законодавчих актів, що регулюють питання захисту прав дітей, в тому числі тих, які перебувають у складних життєвих обставинах, постраждали від насильства в сім’ї та жорстокого поводження, основними з яких є закони України „Про охорону дитинства”, „Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей”, „Про запобігання та протидію домашньому насильству” та ряд нормативно-правових актів, якими затверджуються окремі порядки діяльності, регулюються інші питання міжвідомчої взаємодії, зокрема щодо виявлення та тимчасового влаштування дітей тощо.

Тому на нараді було обговорено ряд суттєвих аспектів взаємодії служб у справах дітей та органів Національної поліції, в першу чергу при реагуванні на інформацію про жорстоке поводження з дітьми, загрозу їхньому життю та здоров’ю, повноваження цих структур та проблемні питання, що можуть впливати та своєчасність та якість організації необхідної допомоги дитині в біді.

Водночас Мінсоцполітики, МВС та Національна поліція і надалі будуть прикладати максимум зусиль для вдосконалення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі тих, які постраждали від домашнього насильства або його вчинили.

 

 

Оголошення Читати всі
2020-07-15
ОГОЛОШЕННЯ

21 липня 2020 року, об 11.00 відбудеться засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора Комунального некомерційного підприємства "Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб" Миколаївської обласної ради із заслуховування конкурсних пропозицій учасників конкурсу.

 

Детальніше
Підготовка до чергової сесіїї обласної ради
Серпень 2020
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Голова облради Москаленко Вікторія Вікторівна
підписатись на розсилку