54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net
*

ВИКОНАННЯ ОБЛАСНОЇ ЦІЛЬОВОЇ НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНОЇ ПРОГРАМИ «ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА РОЗВИТОК ЕТНІЧНОЇ, КУЛЬТУРНОЇ ТА МОВНОЇ САМОБУТНОСТІ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН У МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ»

13.01.2020

Постійною комісією обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім'ї та молоді, спорту проаналізовано стан виконання заходів обласної Цільової національно-культурної програми «Збереження та розвиток етнічної, культурної та мовної самобутності національних меншин у Миколаївській області» на 2019-2021 роки в рамках контролю за виконанням обласних програм.

Презентація програми

Програма стала дієвим інструментом взаємодії облдержадміністрації з громадськими організаціями національних меншин, співпраці між національно-культурними товариствами.

Одним із вагомих здобутків цієї взаємодії – є збереження міжнаціонального миру і взаємопорозуміння у середовищі поліетнічного населення регіону. Завдяки політиці відкритості влади та конструктивному діалогу з громадськими організаціями національних меншин, в області уникнуто потенційні загрози міжнаціональних конфліктів.

Заходи Програми за рахунок обласного бюджету профінансовані 2019 року у сумі – 395,0 тис. грн. (2018 рік – 367,5 тис. грн.) Загальний обсяг фінансування у порівняні з 2018 роком збільшився на 8%. Довідка про фінансування Програми 2019 року додається.

Надавалася підтримка громадській спілці "Рада національних товариств Миколаївської області" в організації та проведенні заходів у сумі 193 тис. грн..

На 138% (у 2,4 рази) збільшилась фінансова підтримка переможців конкурсу проектів громадських організацій національних меншин (у 2019 році – 155,0 тис. грн., у 2018 році – 65,0 тис. грн.).

Загальна фінансова підтримка заходів, що проводилися громадськими організаціями національних меншин області (без врахування коштів, що виділялися ГС "Рада національних товариств Миколаївської області) склала 212 тис. грн.

Кошти Програми скеровувалися на:

надання фінансової підтримки громадській спілці "Рада національних товариств Миколаївської області";

організацію та проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів) розроблених національно-культурними товариствами, для виконання (реалізації) яким надається часткова фінансова підтримка з обласного бюджету;

заходи до Міжнародного дня Голокосту;

організацію і проведення заходів до Міжнародного дня Голокосту ромів;

сприяння у проведені культурно-мистецьких заходів, спрямованих на збереження етнічної самобутності ромської національної меншини (святкування Міжнародного дня ромів);

проведення заходів до Міжнародного дня рідної мови (21 лютого);

проведення заходів до Дня слов'янської писемності і культури;

часткову фінансову підтримку видання збірок матеріалів науково-практичних конференцій;

фестиваль слов'янських народів до Дня слов'янської писемності та культури;

проведення уроків пам’яті, організація заходів із вшанування пам’яті жертв Голокосту в колишніх єврейських колоніях, на місцях масового знищення та поховань представників національних меншин у районах області;

фестиваль національних культур "Дружба";

видання календаря " Багатонаціональна Миколаївщина" із включенням до його змісту інформації про національно-культурні товариства Миколаївської області.

Інші заходи Програми виконувалися без фінансової підтримки із обласного бюджету, а саме: проводився щомісячний моніторинг мовно-етнічної ситуації в області, велась робота щодо прогнозування ризиків міжетнічної напруженості, вивчення зарубіжного досвіду інтеграційної політики та можливостей його використання в області (участь у міжнародних наукових конференціях, семінарах, тренінгах та заходах національно-культурного спрямування).

Управлінням надавалась підтримка громадським організаціям і центрам національних культур, діяльність яких спрямована на популяризацію ідеї толерантності, боротьбу проти расової й національної неприязні та сприяння у проведені «круглих столів», науково-практичних конференцій, «живої бібліотеки», відкритих уроків з актуальних проблем розвитку етнічних культур.

Для проведення заходів національно-культурним товариствам безоплатно або на пільгових умовах надавалися у користування читальні зали бібліотек та інші приміщення обласних закладів культури.

Представники національних меншин області приймали участь у теле-радіо програмах на обласному теле-радіо каналі «Миколаїв» в програмі «Новий день» в рубриці «Ранковий гість» та «Миколаїв 92 FM».

Заходи Програми були ефективними і досягли запланованого результату – забезпечення збалансованого розвитку національних меншин на Миколаївщині, реалізація їх внутрішнього потенціалу та стимулювання громадської активності, забезпечення консолідації багатонаціональної громади регіону, утвердження принципів толерантності і міжнаціональної злагоди.

Оголошення Читати всі
2020-03-19
До уваги мешканців області!

У зв'язку із введенням карантину в Україні з 12.03.2020 до 03.04.2020 (постанова Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211) згідно з розпорядженням голови обласної ради № 39-р від 18 березня 2020 року

«Про порядок роботи виконавчого апарату обласної ради в умовах карантину на період з 19 березня 2020 року до 06 квітня 2020 року»

тимчасово припинено проведення особистих прийомів громадян керівництвом обласної ради.

Дякуємо за розуміння.

Підготовка до чергової сесіїї обласної ради
Голова облради Москаленко Вікторія Вікторівна
підписатись на розсилку