54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

ВИКОНАННЯ ОБЛАСНОЇ ЦІЛЬОВОЇ НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНОЇ ПРОГРАМИ «ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА РОЗВИТОК ЕТНІЧНОЇ, КУЛЬТУРНОЇ ТА МОВНОЇ САМОБУТНОСТІ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН У МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ»

13.01.2020

Постійною комісією обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім'ї та молоді, спорту проаналізовано стан виконання заходів обласної Цільової національно-культурної програми «Збереження та розвиток етнічної, культурної та мовної самобутності національних меншин у Миколаївській області» на 2019-2021 роки в рамках контролю за виконанням обласних програм.

Презентація програми

Програма стала дієвим інструментом взаємодії облдержадміністрації з громадськими організаціями національних меншин, співпраці між національно-культурними товариствами.

Одним із вагомих здобутків цієї взаємодії – є збереження міжнаціонального миру і взаємопорозуміння у середовищі поліетнічного населення регіону. Завдяки політиці відкритості влади та конструктивному діалогу з громадськими організаціями національних меншин, в області уникнуто потенційні загрози міжнаціональних конфліктів.

Заходи Програми за рахунок обласного бюджету профінансовані 2019 року у сумі – 395,0 тис. грн. (2018 рік – 367,5 тис. грн.) Загальний обсяг фінансування у порівняні з 2018 роком збільшився на 8%. Довідка про фінансування Програми 2019 року додається.

Надавалася підтримка громадській спілці "Рада національних товариств Миколаївської області" в організації та проведенні заходів у сумі 193 тис. грн..

На 138% (у 2,4 рази) збільшилась фінансова підтримка переможців конкурсу проектів громадських організацій національних меншин (у 2019 році – 155,0 тис. грн., у 2018 році – 65,0 тис. грн.).

Загальна фінансова підтримка заходів, що проводилися громадськими організаціями національних меншин області (без врахування коштів, що виділялися ГС "Рада національних товариств Миколаївської області) склала 212 тис. грн.

Кошти Програми скеровувалися на:

надання фінансової підтримки громадській спілці "Рада національних товариств Миколаївської області";

організацію та проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів) розроблених національно-культурними товариствами, для виконання (реалізації) яким надається часткова фінансова підтримка з обласного бюджету;

заходи до Міжнародного дня Голокосту;

організацію і проведення заходів до Міжнародного дня Голокосту ромів;

сприяння у проведені культурно-мистецьких заходів, спрямованих на збереження етнічної самобутності ромської національної меншини (святкування Міжнародного дня ромів);

проведення заходів до Міжнародного дня рідної мови (21 лютого);

проведення заходів до Дня слов'янської писемності і культури;

часткову фінансову підтримку видання збірок матеріалів науково-практичних конференцій;

фестиваль слов'янських народів до Дня слов'янської писемності та культури;

проведення уроків пам’яті, організація заходів із вшанування пам’яті жертв Голокосту в колишніх єврейських колоніях, на місцях масового знищення та поховань представників національних меншин у районах області;

фестиваль національних культур "Дружба";

видання календаря " Багатонаціональна Миколаївщина" із включенням до його змісту інформації про національно-культурні товариства Миколаївської області.

Інші заходи Програми виконувалися без фінансової підтримки із обласного бюджету, а саме: проводився щомісячний моніторинг мовно-етнічної ситуації в області, велась робота щодо прогнозування ризиків міжетнічної напруженості, вивчення зарубіжного досвіду інтеграційної політики та можливостей його використання в області (участь у міжнародних наукових конференціях, семінарах, тренінгах та заходах національно-культурного спрямування).

Управлінням надавалась підтримка громадським організаціям і центрам національних культур, діяльність яких спрямована на популяризацію ідеї толерантності, боротьбу проти расової й національної неприязні та сприяння у проведені «круглих столів», науково-практичних конференцій, «живої бібліотеки», відкритих уроків з актуальних проблем розвитку етнічних культур.

Для проведення заходів національно-культурним товариствам безоплатно або на пільгових умовах надавалися у користування читальні зали бібліотек та інші приміщення обласних закладів культури.

Представники національних меншин області приймали участь у теле-радіо програмах на обласному теле-радіо каналі «Миколаїв» в програмі «Новий день» в рубриці «Ранковий гість» та «Миколаїв 92 FM».

Заходи Програми були ефективними і досягли запланованого результату – забезпечення збалансованого розвитку національних меншин на Миколаївщині, реалізація їх внутрішнього потенціалу та стимулювання громадської активності, забезпечення консолідації багатонаціональної громади регіону, утвердження принципів толерантності і міжнаціональної злагоди.

Оголошення Читати всі
2020-07-14
ОГОЛОШЕННЯ ПРО ОСКАРЖЕННЯ НОРМАТИВНО-ПРАВОГО АКТУ

Миколаївським окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі № 400/2413/20 за позовом Миколаївської обласної державної адміністрації до Миколаївської обласної ради

Детальніше
Видео
ХХХVII позачергова сесія Миколаївської обласної ради .
Підготовка до чергової сесіїї обласної ради
Липень 2020
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Голова облради Москаленко Вікторія Вікторівна
підписатись на розсилку