54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

ЗВІТ ПРО СТАН РЕАЛІЗАЦІЇ У 2019 РОЦІ ЗАХОДІВ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ КУЛЬТУРИ У МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

13.01.2020

 У рамках контролю за виконанням заходів Програми розвитку культури у Миколаївській області на 2019 – 2021 роки у 2019 році постійною комісією обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім'ї та молоді, спорту розглянуто стан її виконання.  Презентація звіту 

Органами виконавчої влади та місцевого самоврядування забезпечено організацію і проведення міжнародних, всеукраїнських, регіональних та відкритих регіональних, обласних та відкритих обласних, міжрайонних та районних: фестивалів, свят (заходів), гала-концертів, оглядів, конкурсів. На ці заходи икористано 1 250,715 тис. грн., проведено: фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах ім. Г. Ф. Манілова, фестиваль для молодих композиторів «Маестро» (коледж музичного мистецтва), Всеукраїнський відкритий конкурс хорових диригентів «Сонячний струм» (коледж музичного мистецтва), фестиваль «Муромець-фест», Фестиваль повітряних зміїв «TryhuttyInternationalKiteFestival»,  Всеукраїнський конкурс «Веселкова Терпсихора» (коледж культури та мистецтв), заходи до Дня вишиванки, Фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Південий бриз» (обласний Палац культури), Фестиваль - форум ІV Міжнародна літня театральна школа «Театрон» (академічний художній російський драматичний театр,  Фестиваль дитячої творчості «Золотий лелека», ХI театральний фестиваль «HomoLudens» (академічний художній російський драматичний театр, відкритий регіональний фестиваль театрів ляльок та студій лялькового мистецтва «Кришталева лялька» (академічний обласний театр ляльок), заходи до Дня вишиванки (коледж культури та мистецтв),   Всеукраїнський семінар "Соціальні функції бібліотеки для дітей у громадах» (Обласна бібліотека для дітей ім.В.О.Лягіна).

Для участі художніх аматорських та професійних колективів, окремих виконавців, читачів бібліотек та працівників галузі області у міжнародних, всеукраїнських, обласних: конкурсах, фестивалях, святах, оглядах, творчих звітах, наукових конференціях, семінарах використано 202,170 тис. грн., забезпечено участь у: Міжнародному Фестивалі-конкурсі вокального мистецтва "Місто дитинства", фестивалі-конкурсі "Ой, осінь життя прекрасна!"; ІІІ Фестивалі Київ-етно-мюзік фест «Віртуози фолку», Всеукраїнському семінарі та майстер-класах «Збереження та розвиток народно-сценічного танцю регіонів України» (коледж культури та мистецтв); II Міжнародному фестивалі-конкурсі "Слобожанське коло-2019",  фестивалях "Веселкова Терпсихора" та "Щасливе дитинство у колі друзів",  у Міжнародному фестивалі-конкурсі «EtoilesdeParis» (коледж музичного мистецтва); IV Всеукраїнському фестивалі "Франко-Фест"  та у Всеукраїнському фестивалі "ШЕ.Fest" (академічний художній російський драматичний театр).

Проводились заходи з створення Миколаївського регіонального центру збереження рідкісних, цінних видань та архівних документів на базі Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки, а також музею книги: У відділі рідкісних і цінних видань було здійснено робіт на загальну суму 379,520 тис. грн.: І етап поточного ремонту приміщення (199, 959 тис. грн.);реставрація частини старих шаф (123, 818 тис. грн.);поточний ремонт охоронної та пожежної сигналізації (55, 743 тис. грн.).

Реалізовувалися цільова бібліотечна програма  «Дитина&Книга у кожному селі» (Пересувна дитяча бібліотека) обласної бібліотеки для дітей  ім. В.О.Лягіна, виїзні інформаційні сесії  обласної бібліотеки для юнацтва в об'єднаних територіальних громадах «Бібліотека для розвитку громади тощо.

Організовано та проведено дослідження  «Збереження та відродження традиційної народної культури, її самобутності у контексті європейських цінностей»: використано 22,76 тис. грн.: Проведено обласний огляд на кращу презентацію місцевого елементу нематеріальної культурної спадщини  в Миколаївському, Вітовському, Березанському, Березнегуватському районах - 9,205 тис. грн., Підготовано  до друку методичну збірку «Таврійський розпис» - 13,555 тис. грн. Проведено культурну акцію обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи «Від громади до громади».

Здійснювалися заходи з організації та проведення виїзних концертів творчих колективів та окремих виконавців коледжу музичного мистецтва з метою створення музично-мистецького професійно  орієнтованого освітнього простору (у м. Вознесенську, м. Южноукраїнську, м. Первомайську, м. Очакові. Була надана виїзна методична допомога Полігонівській та  Погорілівській дитячій музичній школі Вітовського району, Дитячим музичним школам м. Первомайська), профорієнтаційних концертів колективів та студентів коледжу культури та мистецтв по селах Миколаївщини в рамках Комплексної програми «Підвищення культурного рівня сільського населення» (Коледж культури і мистецтв за кошти з інших джерел провів низку концертних програм а саме: у с. Моложенівка Єланецького району, у смт. Березанка (День селища), с. Криве Балка Миколаївського району (114 річниця від дня заснування села), м. Нова Одеса (День міста), м. Баштанка (День вчителя)), Участь  академічного обласного театру ляльок у міжнародній творчій акції  «Театри світу – дітям» (Використано 20,0 тис. грн., в акції взяли участь театральні колективи України та зарубіжжя (м.Гданськ, Польща, м.Кишинів, Молдова)). Реалізовувались мистецький проект  Миколаївської обласної організації Національної спілки художників України «Мистецтво об’єднує Україну» (підтримка міжнародного культурно-мистецького пленеру проекта "Малі міста - великі враження" (Франція - Латвія – Україна), - підтримка виставки миколаївських художників у м. Маріуполь), комплексний проект обласної бібліотеки для дітей ім.В.О.Лягіна «Я гордий тим, що українець зроду» (Обласна бібліотека для дітей ім.В.ОЛягіна взяла участь у польсько-українському проєкті «Ми - українці. Я і ти!», спрямованому на популяризацію української класичної та сучасної літератури, української історії, народних традицій та звичаїв серед українців, які живуть за кордоном. Працівник обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна Ганна Чмельова в рамках фестивалю «Літературна гостина – 2019» провела такі заходи з популяризації української книги у  містах Бартошиці та Ельблонг Республіки Польща: патріотичну годину «10 причин любити Україну», віртуальну мандрівку "Туристичними стежками Миколаївщини", театралізоване читання-гра "Читаємо В.Рутківського разом з Ядвігою Олізарівною") та інші.

В рамках презентації фольклорної платформи «Мистецьке Побужжя» коледжем культури та мистецтв було проведено:

- участь у «Профорієнтаційному Квесті» для школярів м. Миколаєва та познайомили зі специфікою роботи закладу та пройшли разом цікаві творчі завдання,

- участь ансамблю народного та сучасного танцю у семінарі та майстер-класах «Збереження та розвиток народно-сценічного танцю регіонів України»,

- творчі роботи студентів спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» були представлені на виставці «Степівські килимки», яка об’їздила більше 10 міст України та експонувалася у виставковій залі кафедри фольклористики Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка.

Закладами культури та мистецтв області проведено активну роботу по залученню додаткових коштів.

Переможцями грантового конкурсу Миколаївського глиноземного заводу «Місто інновацій-2019» стали проєкти Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва «Створення молодіжного простору «SOS: Соціалізація. Освіта. Спілкування» (у сумі 99,9 тис. грн.),  Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру «Санвузли для людей з особливими потребами» (у сумі 100,0 тис. грн.) та обласного краєзнавчого музею  «Екологічними стежками Миколаївщини» (у сумі 94,5 тис. грн.) на проведення просвітницьких заходів та пересувних виставок.

Переможцями  конкурсу проектів Українського культурного фонду стали Миколаївський академічний обласний театр ляльок з проєктом "Не особливий, а - особистість!"  - отримав грантові кошти у сумі 497,0 тис. грн. на створення першої в Україні унікальної інклюзивної вистави для дітей з вадами слуху "Мауглі"  та Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна -  провела   у жовні  2019 року Відкритий літературний фестиваль «BooKids Fest» (на загальну суму 74, 600 тис. грн.).  

Червень 2021
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку