54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

«НЕОБХІДНО БОРОТИСЯ НЕ З НАСЛІДКАМИ, А З ПРИЧИНАМИ ЗВЕРНЕНЬ ЛЮДЕЙ ЗА СОЦІАЛЬНОЮ ДОПОМОГОЮ»,- ВІТАЛІЙ МУЗИЧЕНКО

01.11.2019

30-31 жовтня 2019 у Харкові відбувся другий міжрегіональний семінар-тренінг «Сучасні підходи до адміністрування соціального захисту на рівні об’єднаних територіальних громад (ОТГ)», який продовжує підготовку кадрів з якісного надання послуг соціального характеру населенню на території всієї країни. У Харкові зібралось понад 100 учасників, які представляли 89 ОТГ та 25 структурних підрозділів соціального захисту та забезпечення прав дітей з Донецької, Луганської, Харківської та Полтавської областей.

Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко зазначив, що завдання учасників – випрацювати шлях, яким будуть йти Мінсоцполітики разом з ОТГ, адже громади –  точка, в яку звертаються громадяни для реалізації свого права на соціальний захист. «Необхідно боротися не з наслідками, а з причинами звернень людей за соціальною допомогою, - додав заступник Міністра. – Варто змінити підхід до роботи з сім‘ями для визначення і вирішення їх проблем».

У перший день семінару-тренінгу учасникам розповіли, яким чином здійснювати оцінку соціальних потреб громади, планувати розвиток соціальних послуг та формувати відповідні бюджетні програми. Також вони дізнались про організацію та виконання функцій у забезпеченні прав дітей на рівні громади в умовах децентралізації.

Представники ОТГ ділилися з колегами досвідом впровадження моделей адміністрування системи соціального захисту та співпраці громад з відповідними структурними підрозділами. Зокрема, директор Донецького обласного центру зайнятості Валентина Рибалко поінформувала про створення застосунків для смартфонів на базі Android, які допомагають мешканцям області відкрити власне підприємництво, знайти роботу, пройти тестування на професійну орієнтацію тощо. Головною перешкодою у поширенні використання застосунків є низьке проникнення інтернету в області.

Перший день семінару був присвячений ознайомленню учасників з організацією роботи системи соціального захисту та захисту прав дітей у Мереф’янській ОТГ,  Центру раннього втручання та Денного центр соціально-психологічної реабілітації «Розірви коло» (обидва – м. Харків). 

Особливий інтерес викликало відвідування сучасного центру надання адміністративних послуг у форматі «Прозорий офіс» м. Мерефа. Він обслуговує 25,7 тис. мешканців Мереф'янської об'єднаної територіальної громади. «Прозорий офіс» був відкритий 9 вересня 2019 року. Зараз він надає 205 адміністративних послуг, зокрема, реєстрація за місцем проживання, реєстрація актів цивільного стану, місця проживання, юридичних та фізичних осіб, права власності на нерухоме майно, оформлення субсидій, соціальної допомоги, пенсій тощо. За час функціонування центру отримано 1288 заяв на призначення допомог та виплат. Завдяки підтримці Мінсоцполітики, мешканці ОТГ отримують послуги за місцем проживання у сучасному приміщенні, де функціонує електронна черга, спеціалісти «Прозорого офісу» вносять дані в електронну систему. У Мереф’янському центрі надання адміністративних послуг також є фахівець, який володіє жестовою мовою. За словами Віталія Музиченка, Мереф’янський «Прозорий офіс» - приклад для інших громад, як можна скористатися ресурсами та забезпечити мешканців наданням якісних адміністративних послуг, у тому числі соціального характеру.

Другий день був присвячений практичній роботі представників ОТГ. Учасники представляли результати комплексної оцінки соціальних проблем в громаді, стратегічного планування розвитку соціальних послуг та формування відповідних бюджетних програм. Також вчилися розробляти соціальні мікропроекти в громаді та веденню випадку (комплексному вирішенню труднощів сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах).

Харківський семінар-тренінг продовжує серію з восьми міжрегіональних заходів другого етапу, який охопить 951 ОТГ. Другий етап триватиме до серпня 2020 року, за результатами якого буде підвищено кваліфікацію фахівців та якість соціального захисту українців. На першому етапі підготовку пройшли 40 пілотних громад, досвід яких став основою для навчального курсу решти ОТГ. Навчання організовано в рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», що впроваджується Міністерством соціальної політики за сприяння Світового банку.

 

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку