54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net
Біжуча стрічка

Вже не паперовий. В Україні припинили випускати внутрішні паспорти у вигляди синьої книжки

22.03.2018

Тепер всі відділи ДМС - майже 600 підрозділів - мають спеціальну апаратуру для друку внутрішніх паспортів у вигляді картки. Про це заявив Радіо НВ керівник прес-служби Державної міграційної служби України Сергій Гунько. За його словами, за кілька років випустили 1,7 млрд ID-карток з безконтактним електронним носієм для українців. В 14-річному віці її отримують безкоштовно. Під час обміну чи у випадку її втрати українцю потрібно заплатити адміністративний збір у 279 гривень.

Подібна відмова від документа у вигляді синьої книжки є необхідною - паперовий паспорт не відповідає сучасним вимогам із захисту від підробки та крадіжки особистих даних, пояснив Гунько. Окрім того, що ніяких преференцій для людей, які можуть відмовитись від оформлення біометричних документів через релігійні погляди, в країні не існує, їм також потрібно буде оформлювати внутрішні паспорти у вигляді ID-карток. Гунько додав, що на початку бойових дій на Донбасі органи ДМС встигли вивезти майже всі паперові бланки для внутрішніх паспортів.

Зараз бракує зчитувальних пристроїв, тому за бажанням кожен може замовити до ID-картки паперовий витяг про місце своєї прописки. Однак, карта є дійсною й без подібного паперового додатка, підкреслив Гунько.

Експерти пропонували наносити графічно на картку інформацію про місце проживання, заявив Радіо НВ заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук. За таким зразком випускають ID-картки в багатьох країнах Євросоюзу. Проте ДМС заперечувала щодо графічного нанесення подібної інформації через можливе порушення права на приватність людини, тому що будь-хто міг би побачити адресу проживання. Також наголошували, що при зміні прописки тоді доведеться змінювати документ. Але, наприклад, в Німеччині цю проблему вирішили простою наліпкою - під час зміни адреси наноситься нова наліпка на картку з зміненим місцем проживання. Віктор Тимощук вважає, що державі потрібно було прописати й певний графік для українців для повного переходу на ID-картки. Зараз це відбувається лише за бажанням.

Оголошення Читати всі
2019-10-15
ЗБЕРЕЖЕМО ПЛАНЕТУ РАЗОМ!

Цього року наша планета зазнала низку масштабних та нищівних пожеж. Згоріли мільйони гектарів лісу в Сибіру, нищівні пожежі охопили низку регіонів в джунглях басейну річки Амазонки.

Детальніше
Підготовка до чергової сесіїї обласної ради
Жовтень 2019
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15
16
17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Голова облради Москаленко Вікторія Вікторівна
Пряма трансляція
XXVІII позачергової сесії Миколаївської обласної ради
підписатись на розсилку