54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net
*

ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА В ЦІЛОМУ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО КОНЦЕСІЮ

15.10.2019

3 жовтня 2019 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект "Про концесію", покликаний вдосконалити правову базу регулювання концесійної діяльності із врахуванням кращого міжнародного досвіду.

“Концесія визнана в світі як надійний та ефективний інструмент залучення інвестицій для реалізації масштабних інфраструктурних проектів. Завдяки цьому механізму були побудовані третій Стамбульський аеропорт, Євразійський тунель, тунель під протокою Ла-Манш, міст Віадук Мійо, у Анкарі побудована лікарня Білкент, яка є другою за величиною у світі. При цьому передані в концесію об’єкти, зокрема новостворені, належатимуть саме державі”, - відзначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов. 

Як відомо, концесія є найпоширенішою формою державно-приватного партнерства (ДПП). Суть її полягає в тому, що держава, залучаючи приватні інвестиції, передає існуючі об’єкти, якими вона володіє, приватному бізнесу з метою їх модернізації і створення нової інфраструктури, забезпечуючи надання якісних суспільно значущих послуг.

Ухвалений законопроект вдосконалює правове регулювання концесійної діяльності для реалізації якісних, масштабних проектів на умовах концесії, що відповідатимуть міжнародній практиці, і передбачає систематизацію чинних законів України, що регулюють здійснення концесійної діяльності; гармонізацію законодавства про концесії із законодавством про ДПП; імплементацію кращого міжнародного досвіду реалізації концесійних проектів; усунення неточностей та правових колізій, які були виявлені під час практичного застосування діючих законів України у сферах державно-приватного партнерства та концесій.

Документ вносить зміни до 25 законодавчих актів України з метою усунення бар’єрів для реалізації концесійних проектів.

“Новий законопроект про концесію відкриває нові можливості для співпраці держави та бізнесу. Ухвалення законопроекту є потужним сигналом міжнародним та внутрішнім інвесторам, що Україна відкрита до співпраці в рамках реалізації проектів державно-приватного партнерства, які мають потужний потенціал стати одним із локомотивів економічного зростання української економіки”, - прокоментував ухвалення законопроекту заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Дмитро Романович.

Події

05 березня 2020 року, об 11 годині, в сесійному залі обласної ради відбудеться  тридцять друга позачергова сесія обласної ради сьомого скликання 

Розпорядження голови обласної ради від 27.02.2020 року №25-p 

Оголошення Читати всі
2020-02-26
Оголошення

Миколаївським окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі № 400/571/20 за позовом Миколаївської обласної державної адміністрації до Миколаївської обласної ради про визнання протиправним та нечинним окремих положень рішення Миколаївської обласної ради від 26 грудня 2019 рок №15 "Про обласний бюджет Миколаївської області на 2020 рік".

Детальніше
Підготовка до чергової сесіїї обласної ради
Лютий 2020
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14
15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Голова облради Москаленко Вікторія Вікторівна
підписатись на розсилку