54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

ЧАСТКОВА ПРИВАТИЗАЦІЯ ТА ВИВЕДЕННЯ АКЦІЙ ДЕРЖКОМПАНІЙ НА МІЖНАРОДНІ БІРЖІ ПІДВИЩАТЬ ЇХНЮ ЕФЕКТИВНІСТЬ

08.07.2019

Часткова приватизація державних компаній і виведення міноритарних пакетів акцій на міжнародні біржі дасть змогу підвищити ефективність українських держпідприємств, вважає голова правління НАК "Нафтогаз Україна" Андрій Коболєв.

"Китай - дуже закрита країна, але вона вивела на Нью-Йоркську біржу найбільші нафтогазові компанії в невеликих міноритарних відсотках, щоб створити в них правильне корпоративне управління. І це працює. Можна зробити подібне в усіх українських державних компаніях: розмістити на закордонних біржах міноритарні пакети", - сказав він під час дискусії "Корупція та корпоративне управління на держпідприємствах" у п'ятницю.

Як зазначив голова "Нафтогазу", без незалежних регуляторів і судів такий механізм не спрацює, оскільки інвестори не купуватимуть акції українських компаній.

За словами головного економіста ЄБРР Сергія Гурієва, останніми роками банк бачить значні позитивні зміни в держкомпаніях, з якими співпрацює, проте міжнародні інвестори, як і раніше, вважають Україну корумпованою. Як він зазначив, у розвинених країнах немає прямої залежності між формою власності компанії та рівнем корупції.

"Норвезька нафтова держкомпанія - абсолютно чиста. У Франції також немає такого, щоб держкомпанії були корумпованіші за приватні. Звісно, політики в усіх країнах намагаються використовувати держкомпанії у своїх цілях, але що кращий стан інституцій загалом, то більше у таких політиків проблем", - розповів Гурієв.

Водночас, зазначив він, Україна має більше шансів вирішити проблеми неефективних держпідприємств через приватизацію, ніж шляхом викорінювання корупції та поліпшення корпоративного управління.

"Нині за держкомпанії в Україні відповідає влада, яка не користується повагою як чиста і некорумпована спільнота осіб. Можна пройти великий шлях щодо поліпшення корпоративного управління, але зрештою Україні потрібна велика приватизація", - сказав головний економіст ЄБРР.

Він додав, що стратегічний статус підприємства не обов'язково виключає його приватизацію.

"США - це, напевно, країна з найвизначнішою військовою промисловістю у світі. Водночас у Штатах немає жодного державного підприємства оборонної промисловості. Але в цій країні ви сядете до в'язниці, якщо займатиметеся інсайдерською торгівлею", - пояснив Гурієв.

За його словами, ефективне корпоративне управління підвищує ринкову капіталізацію компанії та дає змогу залучити дешевше фінансування.

Березень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку