54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net
*

СТЕПАН КУБІВ ВІДКРИВ IV ФОРУМ МІСЦЕВОГО РОЗВИТКУ У М. ТРУСКАВЕЦЬ

26.06.2019

25 червня, Перший віце-прем‘єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів відкрив IV Форум місцевого розвитку у м. Трускавець, Львівська область.

Під час виступу Степан Кубів зазначив, що попри складні умови Уряд з три роки забезпечив сукупне зростання ВВП +8,4%, а нещодавно Держстат збільшив попередню оцінку зростання ВВП у  І кварталі 2019 року з 2,2% до +2,5%.

«Реформа децентралізації стала потужним рушієм регіонального розвитку, а Львівщина незмінно є лідером серед найбільш успішних областей України. Так, у І кварталі поточного року по області приріст капітальних інвестицій склав майже 15%, обсяг експорту товарів зріс майже на 20%, а реальної зарплати майже на 10% порівняно з аналогічним періодом торік», - зазначив Степан Кубів.

Перший віце-прем‘єр-міністр України додав, що з 39 зареєстрованих в Україні індустріальних парків 6 розташовані на Львівщині, що означає створення близько 20 тис. нових робочих місць. Іще 6 таких парків може бути створено у найближчій перспективі.

«Серед потенційних проектів, які могли реалізовуватись на регіональних рівнях, було відібрано пілотний проект державно-приватного партнерства - створення Центру малоінвазивної хірургії у м. Трускавець. Нещодавно я підписав Меморандум з Міжнародною фінансовою корпорацією групи Світового банку, щоб залучити міжнародних експертів та міжнародний досвід до роботи над проектами державно-приватного партнерства», - наголосив Степан Кубів.

Степан Кубів також додав, що державно-приватне партнерство - це ефективний інструмент залучення великих інвестицій у будівництво доріг, портів, мостів та великих інфраструктурних об'єктів, а також проведення широкосмугового інтернету по всій території України.

«Уже є кілька пілотних проектів і навіть інвесторів, які очікують можливості взяти участь у цих проектах. Скажу більше - втілення таких проектів означає якісні дороги та додаткові 5-7% до щорічного зростання ВВП. А також десятки тисяч нових робочих місць, особливо в регіонах України», - зазначив Перший віце-прем‘єр-міністр України.

Степан Кубів  розповів, що окрема робота ведеться Мінекономрозвитку щодо підтримки малого та середнього бізнесу, за останній рік Мінекономрозвитку провело 34 заходи, де взяли участь 1,5 тис підприємців у 17 регіонах України щодо можливостей програми ЄС COSME. Це дає можливість залучити близько 50 млн євро для малих та середніх підприємців. Завдяки співпраці з Німеччиною за 2016-2018 роки 437 українських підприємців взяли участь в цій програмі й уклали контактів на 12 млн євро.

«Доступ до якісних адміністративних послуг стає кращим для бізнесу і громадян: на сьогодні в Україні вже функціонує 787 центрів надання адміністративних послуг, створено 95 віддалених місць для роботи адміністраторів центрів, а також 3 мобільних центра. Усе це позитивно впливає на бізнес-клімат України, відтак на зростання доходів українських родин. Це основа для формування сильного середнього класу в Україні», - наголосив Степан Кубів.

Перший віце-прем‘єр-міністр України також окреслив пріоритетні напрями реформ в економічному блоці, а саме, підтримку та просування експорту; спрощення бізнес-клімату; реформу державних закупівель; реформу управління державною власністю; розвиток промисловості та оборонно-промислового комплексу; реформу у сфері інтелектуальної власності та розвиток цифрової економіки та інновацій.

Довідково

Форум місцевого розвитку проводиться у Трускавці з 2016 року. Мета Форуму – посилення ролі місцевого самоврядування, у тому числі органів місцевого самоврядування Карпатського регіону, у регіональному розвитку в масштабах ЄС. У Форумі беруть участь очільники обласної влади та органів місцевого самоврядування, парламентарі, маршалки прикордонних воєводств, представники профільних комітетів ВРУ, дипломатичного корпусу, неурядових організацій, а також міжнародних фондів і програм.

 

 

Події

 26 листопада 2019 року, о 10 годині в сесійному залі обласної ради відбудеться тридцята позачергова сесія обласної ради сьомого скликання 

--------------------------

В рамках відзначення у Миколаївській області річниць початку доленосних для України подій Помаранчевої революції та Революції Гідності, 21 листопада 2019 року о 12.00 год. відбудеться покладання квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні (м. Миколаїв; сквер Ради Європи на розі вул. В. Морська та вул. Садова).

В рамках проведення в області заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні, 23 листопада 2019 року з 14.45 год. до 15.15 год. пройде скорботна хода від площі перед Кафедральним собором на вул. Садовій по проспекту Центральному, Херсонському шосе до Пам’ятного знака жертвам голодоморів в Україні (м. Миколаїв, на розі вул. Херсонське шосе та вул. Кругової);

о 15.25 год. - літія за Україну та загальнонаціональна хвилина мовчання, покладання квітів і горщиків з пшеницею до Пам’ятного знаку жертвам голодоморів в Україні та Загальноукраїнська акція «Засвіти свічку» (м. Миколаїв, на розі вул. Херсонське шосе та вул. Кругової).

Оголошення Читати всі
2019-11-15
ДО УВАГИ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ!

Відповідно до статті 51 Закону України "Про Національну поліцію", оголошується конкурс до постійної поліцейської комісії Управління поліції охорони в Миколаївській області представників громадськості.

Детальніше
Підготовка до чергової сесіїї обласної ради
Листопад 2019
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Голова облради Москаленко Вікторія Вікторівна
Пряма трансляція
XXIX позачергової сесії Миколаївської обласної ради
підписатись на розсилку