54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

В ЦЕНТРІ УВАГИ ДЕПУТАТІВ – РЕФОРМУВАННЯ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

11.09.2019

 На двадцять сьомій позачерговій сесії обласної ради, яка відбулася 10 вересня 2019 року, прийнято ряд рішень щодо реорганізації медичних закладів області. Необхідність прийняття таких рішень зумовлено тим, що відповідно до Основ законодавства України про охорону здоров'я, Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», з 01 січня 2020 року всі медичні заклади, що надають спеціалізовану медичну допомогу, перейдуть на оплати за договорами з Національною службою здоров’я України (далі - НСЗУ). Для цього вони мають відповідати певним вимогам.
Однією з основних умов укладання договору з НСЗУ є автономізація закладу – перетворення на  комунальне некомерційне підприємство (далі - КНП). Заклади охорони здоров'я, які не реорганізуються і не підпишуть договір  з НСЗУ до 01 січня 2020 року, не зможуть одержати оплату від НСЗУ за медичні послуги, відповідно, не отримають шансу на свій розвиток, збільшення заробітної плати медичних працівників.
Саме з метою подальшого переходу закладів на фінансування НСЗУ за надану медичну послугу прийнято рішення про перетворення на КНП  Миколаївської обласної бази спеціального медичного постачання та Миколаївського обласного будинку дитини. Крім того, це надасть можливість будинку дитини розвинути затребуваний сьогодні спектр реабілітаційних послуг сім’ям з дітьми.
Завдяки прийнятим рішенням на території області будуть створені чотири потужні центри з надання медичної допомоги та реабілітації, а саме:
Обласний центр лікування інфекційних хвороб (шляхом об’єднання Миколаївської обласної дитячої інфекційної лікарні та Миколаївської обласної інфекційної лікарні);
 Обласний центр медичної реабілітації та спортивної медицини (шляхом об’єднання Миколаївського обласного лікарського-фізкультурного диспансеру та обласної лікарні відновного лікування);
 Обласний центр психічного здоров’я (шляхом об’єднання обласної психіатричної лікарні №1, обласної психіатричної лікарні №2 та обласного наркологічного диспансеру);
Обласний дитячий центр медичної реабілітації (шляхом об’єднання  обласного дитячого туберкульозного санаторію «Дубки» та дитячого кардіоревматологічного санаторію «Південний»).
 Реорганізація закладів охорони здоров’я сприятиме покращенню якості надання медичних послуг, уникнення дублювання функцій, дозволить найбільш ефективно використовувати наявні ресурси.
 За інформацією управління охорони здоров’я облдержадміністрації, як ініціатора внесення зазначених питань на розгляд сесії обласної ради, серед переваг перетворення закладів на комунальні некомерційні підприємства: збільшення самостійності в господарських і управлінських справах (отримання оплати від НСЗУ за надання конкретних медичних послуг за чітко визначеним тарифом; можливість надавати платні послуги, які не входять до гарантованого пакету), можливість підвищити заробітну плату, що збільшить привабливість роботи медичного працівника. Перехід на нову систему фінансування забезпечить рівний доступ населення до медичних послуг належної якості (гарантований пакет), підвищить якість обслуговування.

Події

ХХI позачергова сесія Миколаївської обласної ради

 

Травень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку