54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Звіт за грудень 2018 року «Програма USAID DOBRE. Місцевий Економічний Розвиток»

11.04.2019

     Представники об’єднаних територіальних громад, що є партнерами Програми USAID DOBRE (Скала-Подільська, Старосалтівська, Мирівська, Зеленодольська, Бобринецька, Маловисківська та Мостівська ОТГ), відвідали сільські громади в Щецині, у північно-західній Польщі, та ознайомилися з найкращими практиками МЕР від представників органів місцевого самоврядування та бізнес-лідерів. 
    Робочий візит розпочався з семінару МЕР та ознайомчого засідання в Києві. Кожна ОТГ презентувала власну Програму МЕР та поінформувала колег про конкретні плани дій щодо її імплементації. Учасники надали важливу інформацію про те, як удосконалити кожен план громад і забезпечити кращі результати та ефективність.
   Під час щоденних зустрічей у Польщі з консультантами, із представниками органів місцевого самоврядування та бізнесу, учасники ознайомилися з польською системою органів місцевого самоврядування, та специфікою роботи із громадянами, із молоддю, із неурядовими організаціями (НУО), освітою та бізнесом, з метою поширення екосистеми, підтримки місцевого бізнесу, стимулювання підприємництва, розвитку персоналу та залучення інвестицій. Зокрема, учасники відвідали пасіку «Drihimslyi», агрофірму «Witkowo Agri Co-op», органічну ферму з вирощування кіз, а також вивчили виробничі та маркетингові стратегії, методи ідентифікації і створення унікальних  продуктів та брендів.
     У місті Чаплінек учасники зустрілися з мером та командою МЕР, дізналися про рівень поліпшення, якого сягнула місцева туристична інфраструктура, яким чином організована і наскільки доступна інформація (онлайн, друкована) про ресурси громад, про визначні місця, як звичайні ринки фермерів та численні фестивалі можуть підтримати місцевий бізнес і розвинути туризм у громаді.
    У Болешковіце (сільська гміна у північно-західній Польщі), мер, який проходив навчання в Австралії, та представники місцевого бізнесу розповіли, як розвивати туризм, використовуючи орендовані каное/байдарки/велосипеди, готельні послуги, скандинавську ходьбу (ходьба з палицями) та спостереження за птахами.
     Досвід, отриманий під час візиту, буде представлено у публічних презентаціях і під час обговорень у Координаційному комітеті з питань МЕР у кожній громаді, що бере участь у Програмі USAID DOBRE. Після вдосконалення планів дій у сфері МЕР, відбудеться процес їх імплементації за технічної підтримки Програми USAID DOBRE та із співфінансуванням.

Удосконалення надання послуг

USAID DOBRE організувала навчальний візит для 23 представників ОТГ Когорти №2. Українські ОТГ відвідали 5 гмін (об'єднаних громад) у Польщі (Щурова/Szchurowa, Новий Сонч/Nowoj Sacz, Хжанув/Chrzanowa, Скавіна/Skawina, Неполомице/Niepolomice – усі розташовані поблизу Кракова). Учасники дізналися, як польські колеги надають послуги в галузі системи водопостачання та каналізації; освіти; системи знищення відходів. Представники українських ОТГ провели ряд зустрічей із мерами, місцевими експертами, керівниками комунальних підприємств, шкіл, місцевих культурних центрів та громадських організацій. Відвідали завод по сортуванню сміття в Новому Сончі, очисні споруди в Хшануві, сучасну школу в Неполомице, навчальний мультицентр і басейн у Скавіні. Такий досвід матиме вплив на поліпшення послуг в українських муніципалітетах, коли завершать та впровадять власні Плани удосконалення надання послуг.

  Слобожанська ОТГ – громада розробила і ухвалила План удосконалення надання послуг у галузі поводження з твердими відходами та розпочала його імплементацію. Нещодавно USAID DOBRE надала сміттєвоз для підтримки реалізації зазначеного Плану. ОТГ створила комунальне підприємство, придбала і відремонтувала гаражні приміщення, закупила сміттєві баки для індивідуального користування та сортування відходів. ОТГ також розпочала інформаційно-просвітницьку кампанію, спрямовану на запобігання забрудненню через самоконтроль за утилізацією твердих відходів та сортування сміття.
  Активна місцева громадська організація «ЕкоКлуб» поширювала інформацію про контроль за відходами через сторінку соцмережі Facebook та сайт YouTube. Також через власну шкільну радіостанцію транслюють радіопрограми щодо вдосконалення технології переробки твердих відходів (молодіжний проект USAID DOBRE). Обласна рада доручила цей проект місцевому школяреві, активному члену громадської організації.  Проект заохочує громадян та молодь сортувати відходи. «ЕкоКлуб» провів опитування громадян, за результатами якого 86% респондентів відповіли, що готові сортувати відходи. Більш детальну інформацію можна знайти на офіційному веб-сайті громади.

  Програма USAID DOBRE надала сміттєвоз Верхнянській ОТГ, який придбано у рамках впровадження Плану удосконалення надання послуг щодо контролю за твердими побутовими відходами. ОТГ придбала сміттєві баки, як частину свого вкладу в проект. Також будуватимуть платформи для сортування сміття. ОТГ надасть послуги з контролю за твердими побутовими відходами, які охоплюватимуть усі населені пункти. Громада планує розпочати кампанію з підвищення рівня обізнаності громадян щодо сортування та утилізації сміття. ЗМІ надали інформацію з церемонії відкриття, яку можна передивитись за посиланням.

  Додатково, USAID DOBRE організувала останній тренінг з циклу підготовки місцевих бюджетів у Кропивницькому. У роботі брали участь представники фінансових та бухгалтерських підрозділів ОТГ усіх когорт. Під час тренінгу учасники обговорили основні принципи розробки бюджету на 2019 рік згідно з новими правилами (Міністерство фінансів змінило шаблони бюджетного запиту). Практична частина тренінгу полягала в заповненні паспортів бюджетних програм, кодуванні бюджетних програм відповідно до нової системи кодування та звітності про виконання бюджету. Учасники всіх тренінгів залишились задоволеними роботою. Заплановано провести наступний цикл навесні 2019 року. Найважливішою темою тренінгів стане середньострокове формування бюджету, оскільки Уряд ухвалив нове законодавство.

Залучення громадськості

У Херсонській ОТГ регіональна громадська організація (РГО) «Нова генерація» організувала місцевий форум з мобілізації громад для всіх громад-учасників області. Захисники громадянської участі ОТГ Когорти 1 та 2, а також керівників ОТГ та місцевих організацій, підсумували використані підходи і методи для мобілізації  їх громадян. Представили до розгляду методи громадських кампаній з формування бюджету щодо залучення до участі мешканців у віддалених селах, активність яких склала 40% голосів, а також продемонстрували центр соціальних служб, обладнані місцевими громадськими організаціями та військовими, які повернулись із зони конфлікту. До  проекту їх надихнули кілька соціальних підприємницьких та благодійних проектних ініціатив.
  Окрім того, презентовано ініціативи з переробки відходів, які пропагуються співробітниками ОТГ та молоддю, що покращили згуртованість громади та активізували її членів. 55 учасників з 10 громад Херсонської області також дізналися від колег з Тернопільської та Миколаївської області про громадський простір та залучення мешканців до участі через спортивні заходи. Доповідачі з ОТГ успішно представили учасникам Когорти 3 механізми залучення до взаємодії та їх переваги.
   Спеціалісти РГО та обласної адміністрації підкреслили необхідність залучення громадян до місцевого самоврядування та представили тип допомоги, яку надаватимуть ОТГ у 2019 році.

 Платформа ІТ-інструментів

 Партнер Програми USAID DOBRE, українська громадська ІТ-організація «SocialBoost», провела навчальні семінари за темою «Як створити новий веб-сайт ОТГ на IT-платформі DOSVIT» для ОТГ у Кіровоградській, Миколаївській та Херсонській областях.

  Забезпечено системний доступ до 16 ОТГ, які надіслали офіційні листи, підтвердивши намір використовувати платформу DOSVIT. Вже скоро перелічені ОТГ розпочнуть роботу із зазначеною платформою: Новопразька, Бобринецька, Компаніївська, Дмитрівська, Маловисківська, Олександрівська, Кам'яномостівська, Галицинівська, Доманівська, Присиваська, Великокопанівська, Новорайська, Могилевська, Петриківська, Печеніжинська та П’ядицька.

Медіа-підтримка Програми USAID DOBRE

Українскьий кризовий медіа центр (УКМЦ) опублікував статтю, що розкриває цінність міжмуніципальної співпраці між трьома ОТГ у Херсонській області, партнерами Програми USAID DOBRE: Асканія-Нова, Присиваська та Тавричанська. Співпраця здобула назву  зелений туристичний маршрут «Соляна дорога». Ідея виникла через створення туристичного хабу Програми USAID DOBRE у травні 2018 року. Більш інформації міститься за цим посиланням.

  Окрема стаття висвітлює діяльність Печеніжинської та Нижньовербізької ОТГ Івано-Франківської області та пріоритети їх розвитку.

 Також, УКМЦ випустив матеріал про переможця телешоу «Громада на мільйон» – фермера Олександра Джуса з Княгининівської ОТГ. Спонсор і співведучий реаліті-шоу Дмитро Огньов з радістю передав Олександру Джусу 30 породистих овець. З історією можна ознайомитись за посиланням.

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) - це п’ятирічна програма, спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. До консорціуму виконавців програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа центр, Social Boost, Фундація підтримки місцевої демократії, Польща (FRDL/FSLD), Малопольска школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Національний демократичний інститут (NDI).

Події

25 квітня 2024 року о 10 годині
розпорядженням першого заступника голови Миколаївської обласної ради №65-р від 22.04.2024 р. скликано двадцять першу позачергову сесію обласної ради восьмого скликання

22 квітня 2024 року об 12.00 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони довкілля, раціонального природокористування, туризму та рекреації

22 квітня 2024 року об 10.00 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, землекористування, розвитку села та продовольчої безпеки

19 квітня 2024 року о 09.00 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, житлово-комунального господарства, капітального будівництва та архітектури

 18 квітня 2024 року об 11.00 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій

17 квітня 2024 року о 10.00 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань промислової політики, підприємництва, транспортної інфраструктури, водного господарського комплексу, енергетики та енергозбереження, зв’язку та цифровізації

16 квітня 2024 року о 14.30 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, антикорупційної та регуляторної політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, комунікативної політики

15 квітня 2024 року о 14.00 год. відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей, гендерної рівності.

Трансляція засідання постійної комісії Миколаївської обласної ради

 

Квітень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку