54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

ПРОГРАМА РОЗВИТКУ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ

19.03.2019

Постійною комісією обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім'ї та молоді, спорту в рамках контролю проаналізовано виконання "Програми розвитку фізичної культури і спорту в Миколаївській області на 2014-2018 роки за 2018 рік".

Необхідно зазначити, що на засіданнях постійної комісії депутатами розглядалися питання галузі. Так, підтримано зміни та доповнення до зазначеної обласної Програми, метою прийняття яких є досягнення чіткого та прозорого поля фінансової діяльності головного розпорядника коштів по галузі «Фізична культура і спорт» в частині надання фінансової підтримки обласним осередкам фізкультурно-спортивних товариств, що діють на території Миколаївської області, а саме: Миколаївським обласним організаціям фізкультурно-спортивних товариств «Спартак», «Україна», «Колос», «Динамо» України.kul33

Протягом звітного періоду в області проведено більше 2150 спортивно-масових заходів, учасниками яких були більше 1млн. осіб.

Протягом 2018 року в областіза кошти обласного бюджету проведено 324 спортивних заходи, в т.ч. 73 змагання обласного рівня, 60 навчально-тренувальних зборів, здійснено 190 направлень спортсменів на змагання за межі Миколаївської області.

Мережу закладів фізичної культури і спорту в області складають 4 обласних фізкультурно-спортивних товариства («Україна», «Динамо», «Спартак», «Колос»); відділення з фізичного виховання Міністерства освіти і науки України, 42 дитячо-юнацьких спортивних школи (ДЮСШ) та 11 спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву, 2 школи вищої спортивної майстерності (міська та обласна), 2 центри олімпійської підготовки (з баскетболу та командних ігрових видів спорту); центр з пріоритетних видів спорту (ЦОП), 102 обласних осередки Всеукраїнських федерацій з видів спорту, 3 центри фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» (1 – обласний та 2 – міські), регіональний центр спорту інвалідів «Інваспорт», 49 спортивних клубів.

Загальний відсотковий еквівалент дітей, що займаються в ДЮСШ до загальної кількості дітей шкільного віку Миколаївської області становить 14,1%

В області безпосередньо професійним спортом за видами займається 29063 осіб та фізкультурно-оздоровчою роботою – 139,712 тис. осіб
(у відсотковому еквіваленті до загальної кількості населення області – 15,1%).

За станом на 01 січня 2019 року в області налічується 4284 спортивних споруд (у співвідношенні до загальної кількості населення області – 3 споруди на 1 тис. населення).

В області діє 36 стадіонів з трибунами на 1500 місць і 95 легкоатлетичних ядер, що не входять до складу стадіонів; 2761 площинна спортивна споруда, в тому числі 486 майданчиків з тренажерним обладнанням, 51 майданчик зі штучним покриттям, 33 тенісних корти, 451 футбольне поле; 608 спортивних залів площею не менше 162 м2; 15 плавальних басейнів, з яких 2 мають довжину 50 м, та 8 – довжину 25 м; 289 стрілецьких тири з дистанцією не менше 25 м; 1 кінноспортивна база; 9 веслувально-спортивних баз, 3 водноспортивних бази, 1 трамплін для фрістайлу.

Протягом року до складу збірних команд з видів спорту України входять 398 спортсменів, з них 218 спортсменів з олімпійських видів (81 – основний склад, 80 – кандидати, 57 - резерв) та 180 спортсменів з неолімпійських видів – 76 - в основному складі, 61 кандидати, 43 - в резерві.

На зимових Олімпійських іграх Олександр Абраменко виборов золоту олімпійську медаль у фрістайлі. На ХІІ зимових Паралімпійських іграх в Південній Кореї Максим Яровий виборов І місце в лижних перегонах (15 км) та ІІІ місце в лижних перегонах на 7,5 км, Х місце - в біатлонному спринті, ХV місце – в біатлоні на 15 км.

За результатами останніх Літніх Олімпійських ігор Миколаївська область завдяки досягненням своїх спортсменів посіла ІІІ місце у всеукраїнському заліку. Попереду лише м. Київ та Одеська область.

У 2018 році на чемпіонатах світу і Європи, інших міжнародних змаганнях з олімпійських та неолімпійських видів миколаївські спортсмени вибороли 194 медалі37 золотих, 43 срібні, 114 бронзових нагород.

На змаганнях Всеукраїнського рівня: на Чемпіонатах України, Кубках України, Всеукраїнських турнірах миколаївські спортсмени виграли 1896 медалі, з яких – 494 золотих медалей, 944 – срібних та 458 – бронзових.

Протягом 2018 року за програмою «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України» в Миколаївській області завершилось будівництво 14 футбольних полів зі штучним покриттям за рахунок коштів державного бюджету та коштів місцевих бюджетів Миколаївської області. Джерелом фінансування були бюджети трьох рівнів: державний бюджет – 10 млн. 493 тис. грн., обласний бюджет - 4983,0 тис. грн, місцеві бюджети ОТГ, районів та міста Вознесенська – 5510,0 тис. грн. Будівництво відбувалося в: 6 об’єднаних територіальних громадах - в Баштанській ОТГ, Коблевській ОТГ, Галицинівській ОТГ, Мостівській ОТГ, Нечаянській ОТГ, Чорноморській ОТГ); 5 районах – Вітовський, Кривоозерський, Братський, Казанківський, Березнегуватський - будуються 6 футбольних полів), 1 місто – місто Вознесенськ (2 футбольних поля).

В 2018-2019 роках за цим же проектом на Миколаївщині буде побудовано ще 10 таких спортивних майданчиків зі штучним покриттям: у 4 містах обласного значення: м. Первомайську, м. Миколаєві (2 майданчика); у Снігурівському районі, у 6 об’єднаних територіальних громадах: Кам'яномостівська Первомайського району, Воскресенська Вітовського району, Арбузинська, Благодатненська Арбузинського району, Галицинівська Вітовського району та Михайлівська Миколаївського району.

В 2018 році здійснено будівництво басейну для плавання збірного типу в місті Баштанка.

Також у 2018 році розпочато капітальний ремонт Миколаївської обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Обласний шахово-шашковий клуб» імені М.В. Шелеста (м. Миколаїв, вул. Фалєєвська, 1-а). Задачею реалізації проекту є проведення повного капітального ремонту приміщення спортивної школи: повну заміну крівлі (в тому числі її утеплення), капітальний ремонт підвального приміщення із заміною усіх труб та вентиляційних шахт, заміну вентиляції в приміщеннях, заміна підлоги, заміну електричної проводки, ремонт та утеплення стін, заміна вікон, укріплення фундаменту приміщення. Проведення такого капітального ремонту дасть можливість в подальшому значної економії бюджетних коштів, які виділяються на опалення приміщення, на його утримання, також значно вплине на здоров’я дітей.

2018 рокупридбано автобус для перевезення спортсменів Миколаївської обласної школи вищої спортивної майстерності вартістю 1400,0 тис. грн.

Спортивними закладами області отримано 5 мікропроектів на придбання інвентарю, спортивного обладнання та екіпіровки для спортсменів за рахунок обласного бюджету на загальну суму 1067,128 тис. грн.

З обласного бюджету 21 кращим спортсменам Миколаївщини з олімпійських видів спорту виплачено грошову винагороду за перемогу в офіційних міжнародних змаганнях на загальну суму 625 тис. грн, щомісяця вчасно виплачувалася стипендія облдержадміністрації і обласної ради, яку в 2018 році отримували 74 спортсмени та тренери .

2018 року продовжено будівництво сучасного Палацу спорту на території Миколаївської обласної школи вищої спортивної майстерності. Проектом передбачається будівництво: 3 сучасних ігрових залів з глядацькими трибунами; адміністративне приміщення; тренажерний зал; кімнати відпочинку спортсменів; медичні кабінети; реабілітаційний центр; блок харчування громадського харчування спортсменів. При будівництві використовуються енергозберігаючі сучасні технології.

2018 року ініційовано передачу спорткомплексу «Зоря», що належить ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект» з державної у комунальну власність територіальної громади міста Миколаєва.

Завершується передача водно-спортивної бази «Спартак» з державної у комунальну власність. Вже отримано та зареєстровано державну форму власності об’єкту та передано його в похідне право управліню молоді та спорту Миколаївської облдержадміністрації, на балансі якого воно наразі перебуває.

 

Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку