54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

ПРОГРАМИ ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ НАСЕЛЕННЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

25.02.2019

      В рамках контролю за виконанням Програми військово-патріотичного вихованнянаселення Миколаївської області на 2015-2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 30 липня 2015 року № 24.DSCN4177

    Метою Програми є удосконалення системи військово-патріотичноговиховання населення області, спрямованої на виховання любові до України,усвідомлення громадянського обов’язку на основі національних ізагальнолюдських духовних цінностей, формування мотивації до військово-спортивної загартованості.

      На реалізацію Програми у 2018 році затверджено 3 млн 322 тис грн., використано3 млн 211,5 тис грн.

   DSCN6405  У серпні-вересні 2018 року з метою надання фінансової підтримки для проведення заходів з військово-патріотичного виховання населення шляхом реалізації проектів громадських організацій вперше проведено конкурс проектів громадських організацій з національно-патріотичного виховання, на реалізацію яких виділено фінансову підтримку в розмірі 2,5 млн. грн. У конкурсі взяло участь 9 громадських організацій, 6 з якихвизначено переможцями. Протягом 2018 року реалізовано такі проекти:Асоціація інвалідів-ветеранів АТО – проект «Школа вихідного дня»;Асоціація учасників та інвалідів АТО – проект «Формуванняпозитивного образу ветерана»;Територіальна козацька громада Корабельного району м. Миколаєва –проект «Джура»; спортивна федерація «ІФІТ» – проект «Патріотично-спортивнийфестиваль «Звитяга 2018»; Федерація аматорських миколаївських театрів – проект«Музично-просвітницька лекція до Дня збройних сил»; Асоціація лідерів туристичного бізнесу у Миколаївській області –проект «Обласний молодіжний фестиваль патріотичної свідомості».

     Обласним центром пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності забезпечується збір та систематизація інформації про учасників антитерористичної операції, свідчень очевидців, спогадів, заходів з увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції.

     Створено меморіальний сайт з увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв воєн та політичних репресій. На відповідному сайті постійно оновлюютьсяматеріали з основних напрямків діяльності центру. Проводитьсяробота щодо створення та постійного поповнення бази даних та облікуіснуючих облікованих поховань учасників антитерористичної операції натериторії Миколаївської області.

     Редакція з увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв воєн та політичних репресій обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності формує банк даних про відзначення державними нагородами (посмертно) військовослужбовців міста Миколаєва та Миколаївської області, які загинули під час виконання військового обов’язку в ході проведення антитерористичної операції.

     Засобами масової інформації області поширюється інформація про героїчні вчинки воїнів-учасників АТО, волонтерів, громадян, які зробили значний внесок у зміцнення обороноздатності України.1_DSC03646

    На базі навчально-тренувального відділу Миколаївського обласного центру екстреної медичноїдопомоги та медицини проводяться навчання старшокласників та студентів за Програмоюмедичної підготовки волонтерів з надання першої медичної допомогипотерпілим внаслідок нещасного випадку.

  1_IMG_20181015_115102827  У закладах освіти протягом 2018 року проведено виховні години, бесіди, тематичні діалоги, дискусії «Бути справжнім українцем - то велика честь», «Україна – єдина країна», «Схід і Захід разом», «Шляхами мужності й стійкості», «Громадянська позиція чи подвиг», «Герої не вмирають», цикл уроків мужності, які є фундаментом формування у дітей та молоді сучасної національної ідентичності на кращих прикладах мужності.

     Створено та оновлюються куточки, стенди «Вони захищають Україну»,

 73center   «Герої поруч», «Ними пишається Батьківщина», діють фотовиставки таекспозиції «На захисті України», «Тепер вони – герої України, за ними плачерідна земля», які висвітлюють події антитерористичної операції, виставки-експозиції, що відображають військову звитягу миколаївськихвійськовослужбовців, що перебували або перебувають в зоні АТО.

Станом на 25 грудня 2018 року в закладах освіти області увічнено пам'ять та встановлено 76 меморіальних дошок випускникам цих шкіл, які загинули за незалежність і територіальну цілісність України.

Протягом 2018 року заклади освіти області залучено до участі у акціях

«Допомога», «Теплі речі для солдата», «Милосердя», «З Великоднем,солдате», «Діти Миколаївщини - дітям Донеччини», «Врятуй життясолдату» тощо.

   Budnikov  У жовтні 2018 року в рамках благодійної акції «Від щирого серця» учнівськими та педагогічними колективами області для військовослужбовців в зоні АТО та Миколаївському обласному військовому госпіталі відправлено привітання-подарунки з Днем захисника України, біля 500 посилок з теплими речами, солодощами, медикаментами.

     У грудні 2018 року пройшла акція «Зігрій солдата». До навчально-тематичних планів курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників і керівних кадрів включено лекції «Військово-патріотичне виховання в системі сучасного закладу освіти», «Культурна спадщина козацької доби на Миколаївщині», «Проблеми війни і миру на сучасному етапі», «Національно-патріотичне виховання учнів: регіональний аспект (формування ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави)».

    BondarenkoM Велике значення у національно-партіотичному вихованніпідростаючого покоління відіграє музейна справа. При закладах освітиобласті їх налічується - 151. У шкільних музеях та куточках бойової слави організовано тематичні фотовиставки та експозиції, які висвітлюють події антитерористичної операції, зустрічі з учасниками АТО, створено стенди та куточки пам’яті, присвячені учасникам антитерористичної операції.

     На виконання обласної програми військово-патріотичного виховання уберезні 2018 року проведено обласний конкурс «Квітуча Україна», обласнийфестиваль музеїв при закладах освіти «Музейні перлини Миколаївщини».

     У квітні 2018 року проведено обласний конкурс патріотичної пісні«Червона троянда» (взяло участь 24 заклади професійної (професійно-технічної освіти) та обласний конкурс дитячого малюнку «Як я захищатиму Батьківщину» (представлено 150 дитячих робіт).

     У містах та селах області в травні 2018 року проведено флеш-моби«Вишивана Україна».

   У травні 2018 року Миколаївським обласним відділенням(філією) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти інауки України проведено ІІІ (обласний етап) Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю «Козацький гарт» серед учнів 5-10 класів закладівзагальної середньої освіти, в якому взяли участь 17 команд (204 учасника).Переможцем фестивалю визначено команду Новоодеської ЗОШ І-ІІІ ступенів№ 1, яка у фіналі Всеукраїнського етапу фестивалю 2018 року посіла ІІ місце.

   У шкільних, районних (міських) змаганнях взяли участь 5550 учнів 5-10 класів.

267 закладів загальної середньої освіти Миколаївської області провели І (шкільний) та ІІ (районний (міський)) етапи Всеукраїнської Спартакіади серед допризовної молоді, в якій взяли участь більше 4000 учасників.

 Atoyan   У червні 2018 року на базі Мішково-Погорілівської санаторної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Миколаївської обласної ради проводився ІІ (обласний) етап гри «Сокіл» («Джура»). Захід проводився з метою виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя духовно багатої та фізично розвиненої особистості.

   У змаганнях взяли участь 19 команд із закладів загальної середньої та позашкільної освіти області Учасники заходу упродовж п’яти днів демонстрували мужність, сміливість, рішучість, відвагу, стійкість, наполегливість, дисциплінованість та ініціативність. Переможцями ІІ (обласного) етапу гри «Сокіл» («Джура») стали команди з міста Миколаєва (І місце), Баштанської міської ради (ІІ місце) та Новоодеського району (ІІІ місце).

   Питання військово-патріотичного виховання населення області, особливо підростаючого покоління та молоді, знаходиться на постійному контролі в профільній постійній комісії обласної ради з питань законності, депутатської діяльності, антикорупційної і регуляторної політики, зв’язків з органами місцевого самоврядування та засобами масової інформації, оскільки є одним з пріоритетних питань у роботі постійної комісії, адже відповідне належне виховання забезпечить безперервність, наступність і перспективність процесу виховання патріотизму, духовності, формування національної гідності, високих моральних якостей, готовності до захисту Вітчизни.

 

 

Події
Підготовка до чергової сесіїї обласної ради
Травень 2020
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22
23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Голова облради Москаленко Вікторія Вікторівна
підписатись на розсилку