54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

СТАРТУВАЛО ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТУ ПРО ПЕРЕХІД МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИХ СІМЕЙ З НЕПРАЦЮЮЧИМИ ОСОБАМИ ВІД ОДЕРЖАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ ДО ЕКОНОМІЧНОЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

19.02.2019

В Києві відбувся круглий стіл, на якому представлено  результати оцінки соціального та економічного ефекту реалізації пілотного проекту «Рука допомоги» та запропоновано нові законодавчі новації  в сфері стимулювання повернення на ринок праці непрацюючих працездатних осіб з числа членів малозабезпечених сімей.

Участь у заході взяли представники Міністерства соціальної політики України, державної служби зайнятості, обласних управлінь соціального захисту і центрів зайнятості, експерти.

Як зазначив генеральний директор Директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко, існують сім’ї, які поколіннями отримують допомогу від держави, тому мета реформи – це дати «вудочку» і вивести з економічної пасивності непрацюючих працездатних одержувачів соцдопомоги. «Міністерство разом зі Світовим банком, в рамках пілотного проекту, напрацювали інноваційні механізми, які ґрунтуються на сучасних світових практиках щодо підтримки активної соціальної інтеграції непрацюючих працездатних осіб», - додав він.

Загалом за два роки реалізації пілотного проекту учасниками проекту стали понад 5 тисяч українців з числа малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб. З них понад 2000 було працевлаштовано, майже 1000 – залучено до громадських робіт і 237  стали підприємцями.

Вчорашні безробітні й переселенці відкрили ветеринарні клініки, заклади харчування та торгівлі, міні-ферми, інтернет-магазини, виготовляють меблі, промислові пральні машини і сушарки, продукти харчування, вирощують сільськогосподарські культури, надають послуги з авторемонту, пошиття одягу та взуття, тощо. Протягом 2018 року ними було створено понад 60 нових робочих місць та сплачено 2,3 млн гривень податків та зборів.

Важливим аспектом пілотного проекту було відпрацювання механізму надання фінансової допомоги діючим підприємствам для створення робочих місць для малозабезпечених безробітних та внутрішньо переміщених осіб. У разі працевлаштування двох учасників пілоту, підприємства отримували від держави безвідсоткові кредити на закупівлю нового обладнання. Таким правом скористалося близько сотні підприємств, левова частка яких — це малий та мікробізнес.

 У зв’язку з цим, учасники заходу запропонували посили заходи законопроекту, спрямовані на стимулювання роботодавців створювати нові робочі місця для неконкурентних верств населення.

Проект «Рука допомоги» довів ефективність експерименту у боротьбі із бідністю та нагальність  переходу до надання активної допомоги малозабезпеченим. В якості побічних ефектів також були відзначені повернення довіри до держави, детінізація малого бізнесу та налагодження взаємодії між підприємцями, громадами та соціальними службами.

«Рука допомоги» є одним із напрямків Проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», що реалізується Міністерством соціальної політики згідно з Угодою про позику між Україною та Світовим банком. Пілотний проект «Рука допомоги» виконується з грудня 2016 року у Львівській, Полтавській та Харківській областях, а з 2018 року – в окремих об’єднаних територіальних громадах Житомирської, Донецької та Чернігівської областей.

Мінсоцполітики за підтримки Світового банку успішно реалізувало пілотний проект „Рука допомоги”, метою якого була практична апробація сучасних механізмів повернення на ринок праці непрацюючих працездатних осіб з числа малозабезпечених сімей, внутрішньо переміщених осіб та надання їм можливості позбутися залежності від соціальних виплат шляхом отримання роботи або організації власного бізнесу.

 

Липень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку