54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Ганна Замазєєва: При вирішенні долі інтернату в пріоритеті повинні бути діти

21.02.2022

На минулому тижні, 18 лютого, в Миколаївській обласній раді під головуванням голови обласної ради Ганни Замазєєвої відбулося засідання робочої групи з питання вирішення подальшої долі загальноосвітньої школи-інтернату I-III ступенів №3.

Згідно Закону України про деінституалізацію подібні навчальні заклади повинні бути ліквідовані або реорганізовані. Цей процес розпочався по всій країні ще у 2017 році. Миколаївська область наразі залишається єдиною в Україні, яка його досі не завершила.

В 2017 році депутати обласної ради 7 скликання не змогли прийняти рішення про реорганізацію школи-інтернату №3, бо батьки учнів були категорично проти будь-яких змін.

Втім, до кінця 2022 року згідно чинного законодавства заклад все ж має бути переформатований. Саме тому, на нараді представниками профільного управління ОДА було озвучено три основні варіанти цього процесу.

“Діти в цьому питанні головний пріоритет. Тож ми повинні вибрати найкращий варіант, який буде кращим саме для дітей. Ми повинні опрацювати кожне рішення для того, щоб зважити, що буде результативнішим з ефективним використанням обласних коштів”, - наголосила голова обласної ради Ганна Замазєєва.

1. Ліквідація інтернату

В цьому випадку дітей, які там навчаються, переводять до загальноосвітніх шкіл міста Миколаєва (за вибором батьків). Частину школярів розмістять в обласній санаторній школі-інтернаті №7. Учнів з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, готова прийняти, зокрема, школа №36, де створені всі умови для інклюзивної освіти. 

Серед мінусів цього варіанту була названа відсутність у звичайних школах груп продовженого дня. Ганна Замазєєва зазначила, що відповідне звернення про створення таких груп може бути направлено до міського відділу освіти.

2. Передача інтернату на баланс міста Миколаєва

З огляду на те, що навчальний заклад розташовано у місті Миколаєві, прозвучала думка про можливість його передачі з балансу обласної ради до комунальної власності міської ради, як це передбачено діючим законодавством. І вже після цього депутатський корпус Миколаївської міськради буде вирішувати, як саме реформувати заклад.

Ганна Замазєєва висловила сумнів щодо реальності цього кроку. Адже на сьогоднішній день в третьому інтернаті є недобудова. Це основний навчальний корпус. На завершення ремонту потрібно більше 50 мільйонів гривень. Тож, навряд чи міська рада захоче брати під свою відповідальність інтернат, куди потрібно вкладати такі великі кошти з бюджету.

3. Реорганізація інтернату

Директорка інтернату Ірина Селіванова-Зеркаль запропонувала, що для збереження закладу його можна реорганізувати у спеціальну школу для дітей з порушенням зору.

Цей варіант розкритикували представники обласного управління освіти. Через ремонт в основному навчальному корпусі учні наразі займаються у гуртожитку, який не пристосований для слабозорих дітей. До того ж, в третьому інтернаті немає належним чином облаштованого медичного пункту.

Після тривалого обговорення усіх трьох варіантів члени робочої групи не дійшли згоди та вирішили зібратися незабаром. Реорганізацію інтернату також повторно обговорять на засіданні профільної освітянської комісії обласної ради.

Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку