54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

ЗАСІДАННЯ ПОСТІЙНОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ КУЛЬТУРИ

23.01.2020

СьогодніпідголовуваннямНадіїІвановоївідбулосьзасіданняпостійноїкомісіїобласноїради з питань культури, науки і освіти, сім'ї та молоді, спорту, в роботі якої взяла участь голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко та радник голови Оксана Корсак.

Першочерговим питанням, яке розглянула комісія – було питання про виконання органами культурної спадщини Миколаївської області обов’язку щодо державної охорони, утримання та збереження пам’яток історії, а саме Меморіального комплексу в с.Ковалівка Миколаївського району та «Сталевого Солдата» в м. Нова Одеса.

Більш детально про це вже зазначалось у попередніх публікаціях. Цього року ми святкуватимемо 75-ту річницю перемоги над нацистами. Проте пам’ятники загиблим солдатам на сьогодні знаходяться в аварійному стані і потребують негайного капітального ремонту.

Попередньо депутат обласної ради Петро Ковальчук разом із головою Миколаївської РДА та іншими членами комісії здійснили робочу поїздку та обстежили меморіальний комплекс в с. Ковалівка. За результатами обстеження був складений Акт, в якому зазначено, що на лицьовій частині шпилю меморіалу відпав фрагмент штукатурки, на обеліску є тріщини, наявні аварійні фрагменти штукатурки, які також під загрозою відпадання.

Братська могила облицьована плитами з гірського лабрадору, значна частина яких пошкоджена та має тріщини. Мережа освітлення, газо – та водопостачання має непридатний стан.

Було вирішено клопотати про виділення коштів на розроблення проектно-наукової документації та проведення ремонтних робіт.

Також зазначимо, що протягом останніх років фінансову допомогу на проведення поточного ремонту Меморіалу депутати Миколаївської обласної ради Рустамджан Садрідінов та Тахір Садрідінов. Беручи до уваги численні звернення громади стосовно необхідності ремонту Меморіалу в с.Ковалівка, які надходять на ім’я депутатів обласної ради Рустамджана Садрідінова, Тахіра Садрідінова та Юрія Кормишкіна, політична партія «Наш Край» відповідально заявила про направлення звернень до Миколаївської ОДА та Миколаївську обласну раду про виділення фіксування на відновлення пам’ятного знаку.

Щодо ситуації монументом «Сталевий Солдат» 14 січня 2020 року комісією у складі заступника начальника управління культури Миколаївської ОДА Бойченка В.Б, начальника держінспекції по охороні пам’яток культури в Миколаївській області Яценка С.М, заступника начальника держінспекції по охороні пам’яток культури в миколаївській області Ягьяєва В.Р., у присутності депутата Миколаївської обласної ради Петра Ковальчука та Новоодеського міського голови Полякова О.П було проведене візуальне обстеження пам’ятки історії місцевого значення «Курган Слави»в м.Нова Одеса та виявлено ряд пошкоджень: руйнування швів бруківчатого покриття пішохідної алеї, руйнування швів бруківчатого покриття підніжжя постаменту монументу, відсутність міцного зчеплення камінців гранітної бруківки з основою,відхиленн гранітних плит постаменту від нормального положення, руйнування швів блоків підпірної стінки, зсув грунту та осипання його у водозливний лоток вздовж пішохідної алеї, розмивання схилів кургану. Комісія рекомендувала розробити науково-проектну та кошторисну документацію та провести ремонтні роботи.

Депутати обласної ради Анатолій Катрич та Петро Ковальчук мали унікальну можливість познайомитись та поспілкуватись з авторами скульптури монументу «Сталевий солдат» Юрієм та Інною Макушиними. Вони зазначили, що «Сталевий Солдат» потребує негайного ремонту. Рушаться опори, зруйнований під’їзд. На 32-й позвчерговій сесії обласної ради було направлено протокольне доручення на Миколаївську ОДА про необхідність ремонту монумента, тим паче в цьому році ми святкуватимемо 75-ту річницю перемоги над нацистами. Ганебним знущанням над пам’яттю Героїв Великої Вітчизняної війни буде залишити монумент в тому стані, яким він є сьогодні. Вся громада області докладає максимальних зусиль, аби 75-ту річницю Великої Вітчизняної війни мешканці Новоодещини відсвяткували гідно, з відремонтованим пам’ятником.

Враховуючи вищезазначене, депутати – члени постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім'ї та молоді, спорту підтримали рішення що питання ремонту пам'ятки історії місцевого значення "Меморіальний комплекс с.Ковалівка та пам’ятки історії та монументального мистецтва місцевого значення «Курган Слави» є нагальним та потребує негайного втручання органів виконавчої влади і місцевого самоврядування з метою вирішення питання.

Депутати підтримали ініціативи щодо необхідності проведення термінового капітального ремонту вищезазначених пам'яток історії місцевого значення, а також рекомендували облдержадміністрації окреслити поетапний план проведення реставраційно-ремонтних робіт із зазначенням конкретних строків та обсягів робіт; провести будівельну експертизу з метою визначення необхідної суми коштів для виготовлення проектно-наукової документації; провести поточний ремонт вище зазначених об'єктів до 30 квітня           2020 року; винести на розгляд наступної сесії обласної ради сьомого скликання питання виділення коштів обласного бюджету для проведення вищезазначених заходів.

У свою чергу голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко зазначила, що стан пам’яток культури – це відповідальність виконавчого органу, а саме Управління культури миколаївської ОДА. У зв’язку з цим Вікторія Москаленко наголошує на необхідності звіту начальника Управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА саме з цього питання. На сесії голова Миколаївської обласної ради має намір ініціювати це питання.

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку