54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ: УКРАЇНА Й ЛАТВІЯ ДОМОВИЛИСЯ ПРО ПРОДОВЖЕННЯ СКООРДИНОВАНОЇ ВЗАЄМОДІЇ У МІЖНАРОДНИХ ІНСТИТУЦІЯХ

16.10.2019

Латвія є одним з найближчих сусідів України і добре розуміє всі виклики, які сьогодні постали перед нашою країною, наголосив Президент України Володимир Зеленський за підсумками переговорів з Президентом Латвійської Республіки Егілсом Левітсом у Ризі.

«Я вдячний за вашу солідарність, незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, а також вагому практичну допомогу у протистоянні російській агресії й у питанні повернення анексованого Криму», – сказав Глава Української держави.

Президент висловив переконання, що його візит до Латвії відкриє нову сторінку у відносинах двох країн.

Володимир Зеленський зазначив, що Україна, як і Латвія та інші балтійські країни, має свій важкий досвід боротьби за свободу та незалежність.

«Сьогодні Україна виборює право на європейське майбутнє й платить за це дуже страшну ціну. Ми вдячні, що у цій нелегкій боротьбі Латвія стоїть поруч із українцями», – підкреслив Президент.

Володимир Зеленський зазначив, що під час зустрічі з Президентом Латвійської Республіки було досягнуто домовленостей щодо продовження скоординованої взаємодії двох держав у міжнародних інституціях.

«Сьогодні ми домовилися продовжити скоординовану взаємодію наших держав у міжнародних інституціях – ООН, Раді Європи, ОБСЄ, а також у форматах міжпарламентської взаємодії», – констатував він.

Глава держави також згадав знакові для українців місця у столиці Латвії. Зокрема, це пам’ятник Тарасу Шевченку в центрі Риги. Крім того, сьогодні відбудеться відкриття пам’ятної дошки на честь дипломатичної місії УНР, яка розпочала свою діяльність у Ризі в січні 1920 року.

Володимир Зеленський також нагадав, що декілька днів тому в Києві було відкрито Латвійський сквер, присвячений 100-річчю проголошення Латвійської Республіки.

«Все це, на мою думку, символізує близькість наших держав, нашу щиру дружбу та партнерство. Вірю, що в майбутньому наші відносини лише зміцнюватимуться й наповнюватимуться новим позитивним змістом», – зауважив він.

Зі свого боку Президент Латвійської Республіки Егілс Левітс наголосив на підтримці територіальної цілісності та суверенітету України й невизнанні анексії Криму.

«Ми підтримуємо Україну в намаганні стабілізувати ситуацію в регіоні (на Донбасі. – Ред.) та налагодити мир у своїй країні», – сказав Егілс Левітс.

Також Президент Латвійської Республіки зазначив, що під час зустрічі з Володимиром Зеленським обговорювалися реформи, які втілюються в Україні. «Ми дуже високо цінуємо намагання Президента, парламенту реалізувати реформи, які принесуть позитивні результати й наблизять Україну до євроатлантичної інтеграції», – зазначив Президент Латвії.

 

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку